Jump to content
laki72

Laki i Toyota Auris 1.33 2010god. (Once again)

Recommended Posts

sto kaze Nenad tek se razradio,kod mene je skoro 4* toliko  ;)  :ftoyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Danas smo se malo bavili Toyotom.

Ne automobilom, vec smo ja i sin bili u poseti salonu TCB u Krnjaci.

 

Povod - preuzimanje poklona :D

 

Naime prvog dana sajma uz slike izlozenih modela, bila je i fotografija dela fara i dela krila revolucionarnog modela Mirai, koji je otvorio novo poglavlje u automobilskoj industriji.

Pored te fotografije, bilo je i (nagradno) pitanje "koji je ovo model"

 

Eto, ja zaludan prepoznah japanske neobicne krivine, te odgovorih, te me je sutradan kontaktirala ljubazna Irena, radnica TCB-a.

 

Posto zbog obaveza i drugih problema tokom cele sedmice nisam bio u mogucnosti da odem, ucinismo to danas ja i moj "naslednik" ;)

 

Elem, da ne davim sa pricom, od TCB-a sam dobio reklamnu majcu i kacket za RAV-a, kao i TOYOTA privezak i hemijsku olovku.

 

53de090a985037126e0486be6e3d8085.jpg

 

79c6631b2b872060276da6e7cda7306d.jpg

 

Inace, opsti utisak u salonu je 'uzurbanost'.

Rekao bih da je prodaja na sajmu dobro isla, jer je bio prisutan znacajan broj 'novopecenih' vlasnika vozila marke Toyota, koji su nestrpljivo cekali preuzimanje svojih ljubimaca, a tablice i registracione nalepnice su se uzurbano postavljale cak i na vozila u samom salonu :D

 

P.S.

Prodaja modela Mirai u Srbiji je nazalost nesto sto cemo pricekati.

Niti postoji pravni okvir za registraciju vozila sa ovim pogonom, niti postoji makar izdanak potrebne infrastrukture (tocionice vodonika)...

Podeli ovaj post


Link to post

Super Laki, lepe poklone si dobio

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala drugari.

Najveca fora mi je sto je pitanje bilo formulisano sa "nagradno pitanje..."

sto fakticki nista obavezujuce ne znaci i culi smo ga od raznoraznih u raznim kampanjama.

Podeli ovaj post


Link to post

Zaslužio si ;) Lepo :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Laki, ako si nam osvetlio obraz! Malo bi bilo glupo da je uzeo neko van TCS familije.  :D  :toyo:

 

To za užurbanost mi je sve jasno, "komšijama" prekoputa sam napravio ludilo u 3 dana ( morali da pripreme i isporuče 45 vozila).  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Lepa priča. tek je sad pročitah.

Podeli ovaj post


Link to post

:bravo:

Sada majca a sledeći put kao nagrada da dođe i autić  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hehe, :D

Pa bilo bi lepo ;)

 

Ne, ja cu i dalje hvaliti Toyota auto brend, a japanci ako me sete (na dan bezbednosti ;) )

Podeli ovaj post


Link to post

e pa drugari moji, vreme je za mali `update`

Toyota u proteklih mesec dana isla u Dalmaciju na more. Put protekao bez ikakvih problema, voznja pravo uzivanje, potrosnja ekstra povoljna :D

 

I kao sto to obicno biva, mora nesto da pokvari zadovoljstvo.

Po povratku sa odmora, za vikend odemo na selo. U povratku, na Niskom autoputu, popijem 3 kamena u sofersajbnu :angry:

post-2107-0-70647400-1468947653_thumb.jpg

:(

 

post-2107-0-48733700-1468947770_thumb.jpg

:(

 

Naravno da prikolica nije imala regularne tablice, vec na parcetu kartona, naravno da lik nije hteo da se javi na telefon...

Naravno da policija na tri lokacije nije htela nista da preduzme, iako je iz prikolice, (ocito prepunjene i bez cirade za prevoz rasutog tereta), sejao kamenje po putu.

 

u ponedeljak, kod poznanika u servis za stakla...

Naravno, kao sto sam i pretpostavljao, ostecenje su takva da ih je nemoguce kvalitetno odraditi :(

 

 

Resenje je nova sofersajbna, a izbor je kinez ili Pilkington

Izbor je naravno pao na ovu drugu.

post-2107-0-44655000-1468948365_thumb.jpg

 

post-2107-0-95049300-1468948592_thumb.jpg

 

 

sreca u nesreci je sto moj automobil nema nikakve senzore u sofersajbni kao i cinjenica da sam dobio solidan popust na osnovu `prijatelj mog prijatelja`, pa je cena bila...  OK , najniza moguca, al za moje prihode i standard u Srbiji svakako znacajna.

 

sta jos reci?

pa nista drugo do toga da ste u ovoj zemlji prepusteni sami sebi, te ne ocekujte pomoc onih koje kroz poreze placate da to rade umesto vas.

preporuka je osigurati stakla (ja sam to jednostavno u brzini zaboravio).

 

I da, naravno da ne zaboravim.

Sve pohvale majstor Aci iz glas servisa u Pastrovicevoj ulici u Beogradu.

 

 

I da, moja sofersajbna jeste skupa, ali rekao bih da je kamionska znacajno skuplja :angry:

Podeli ovaj post


Link to post

U bre koliko kosta šoferka, regularna cena?

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Steta :( Tu nema bolje stvari od osiguranja stakala... Bas sam bio u jednom osiguranju kad je lik dovezao auto sa ostecenjem od kamencica. Samo je izasao covek iz osiguranja, slikao soferku, predlozio mu u kom servisu da uradi i da ce oni to sve namiriti. Bez i jedne reci negodovanja.

Nesto sam racunao za rav4, mogu 5-6 god da placam osiguranje stakala dok ne dodjem do cene jedne soferke, a za to vreme ce sigurno otici barem jedna soferka tako da se definitivno isplati.

 

I jos jedna stvar, za tako neki nepokriven teret su solidne kazne, pogotovu ako je na firmu kamion. A sto se tice policije, samo cu reci da nekad nece da uzimaju otiske ni kad se ubistvo desi, tako da... Skuplja je soferka za kamion ;)

Podeli ovaj post


Link to post

U bre koliko kosta šoferka, regularna cena?

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

 

regularna cena za soferku za Auris:

 

kinez nesto oko 140 EUR  (kaze majstor Aca da uopste nije losa)

Pilkington nesto preko 180EUR

 

Naravno da Toyota servis nisam ni zvao, al verujem da me ni 300 evropskih novcanica ne bi potkrpilo

 

Steta :( Tu nema bolje stvari od osiguranja stakala... Bas sam bio u jednom osiguranju kad je lik dovezao auto sa ostecenjem od kamencica. Samo je izasao covek iz osiguranja, slikao soferku, predlozio mu u kom servisu da uradi i da ce oni to sve namiriti. Bez i jedne reci negodovanja.

Nesto sam racunao za rav4, mogu 5-6 god da placam osiguranje stakala dok ne dodjem do cene jedne soferke, a za to vreme ce sigurno otici barem jedna soferka tako da se definitivno isplati.

 

I jos jedna stvar, za tako neki nepokriven teret su solidne kazne, pogotovu ako je na firmu kamion. A sto se tice policije, samo cu reci da nekad nece da uzimaju otiske ni kad se ubistvo desi, tako da... Skuplja je soferka za kamion ;)

 

Jesu solidne kazne, al dzaba kad policija nece (ne sme) da radi svoj posao :(

Podeli ovaj post


Link to post

E jbg. Mislim da je u DDOR osiguranju , 3500 dinara dodatno osiguranje koje osigurava stakla i putnike u slučaju nesreće. Drugar baš uplatio pa mislim da mi reče tu cifru. I meni ceo vozački vek se to nije desilo i onda u jednom danu 2 kamena zaradio iza kamiona. Shit happens  :(


Nego , koji prosek si izvukao do mora i nazad? :)

Podeli ovaj post


Link to post

@laki72

 

Uzeo sam i pročitao temu od početka do kraja, žao mi je da ti se desio takav peh sa šoferkom. Odlično pišeš, vidi se i da ti je tema legla, bilo je uživanje čitati - svaka čast.

Podeli ovaj post


Link to post

Повучен овом причом написао сам у мојој теми моје искуство... http://www.toyotaclub.rs/forums/topic/4156-avensis-liftback-18-vvt-i-2006-novakno1/?p=109122

 

иначе мени је агент Каско осигурања увалио посебно осигурање стакла и фарова, тако да не знам колика је ставка само за стакла... после 3 године то се исплатило... (јер је шоферка коштала малтене ко Каско)

а већина људи с којима прозборим о аутомобилима имала је замену шоферке у неком року од 3 године... изгледа да је више ризле и камења на путевима него пре 5 или 15 година...

и најчешће су срадале шоферке на аутопуту (вероватно због великих брзина) и од "пада" предмета са "зграда"...

 

моја сестра је имала рецимо несрећу да јој је бочно сувозачево стакло разбио "косач"... каменчић који је бацила косачица "градског зеленила"... наравно сама је платила штету или је можда имала осигурање нисам сигуран...

Podeli ovaj post


Link to post

Malo smo se pocastili i pripremili za kisnu jesen i snezne zimske dane :)

 

Iako sam primarno planirao original toyota gumice metlica

uzeo sam ovo:

baf6b78f3ad57a0219751f923cd0cb89.jpg

Denso metlice brisaca.

 

079f3705a68265ce343f49c408ec5c0f.jpg

 

ed48637a4f9adceca8718efdb1450aa3.jpg

Evo i kataloskog broja ako nekog zanima.

 

 

I naravno, kao i sto sam ocekivao, unutra su gumice oznacene NWB

075b05faf6ead69700ce7828219ca476.jpg

 

 

Cena identicna kao samo samo gumice u TOYOTA ORIGINAL.

Posto ovo upravo jeste original, a pri tom mi je i blize, nije bilo teako odluciti.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

×