Jump to content
laki72

Laki i Toyota Auris 1.33 2010god. (Once again)

Recommended Posts

Gde si ih kupio? Ili si ih naručio?

Video sam skoro trgovačkog putnika sa autom na kome je ispisana reklama Denso. Kroz priču saznam da je u pitanju firma EuroAuto. Dao mi je vizit kartu za slučaj da mi treba nešto.

Podeli ovaj post


Link to post

Uzeo sam u Gazelakomerc-u

Ja sam preko mejla pitao nekoliko DENSO partnera koje sam nasao da rade i ovi su mi prvi odgovorili (u roku od 2 sata).

Jos su mi odgovorili iz WINT-a (Wagen international) sa:

 

" Poštovani,

Zahvaljujem se na interesovanju.

Sve informacije možete dobiti u nekoj od naših filijala"

 

A inace pitanje je konkretno sadrzalo kataloski denso, kao i EAN kod i odnosilo se na dostupnost, mogucnost nabavke i cenu. ;-) :D

 

 

Ostali se do sada nisu cak udostojili ugovora.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko znam WINT je samo za pravna lica(preduzetnike),moras da se registrujes kod njih da bi ti prodali nesto.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Nije. Imaju maloprodaju u Tošinom bunaru preko puta Dzakarte. I imaju dobre cene. Ja sam tamo uzimao diakove i plocice za Jazza.

Izmenjeno od mahatma

Podeli ovaj post


Link to post

I Žarkovo kod Vera

 

M9

Podeli ovaj post


Link to post

d3c2d4eab6876b6831c83642e06ebd3d.jpg

 

Palo brendiranje :)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 8

Podeli ovaj post


Link to post

Juce smo se malo druzili mi tojotasi, a danas doslo vreme za druzenje sa Tojotom.

 

8b90cc8626fafa8b16eb1f80504aea62.jpg

 

0e6a52d8582f2c34321b0de1d11acd0f.jpg

 

a1d7c15ad1e89e7c687ac47abf457219.jpg

 

Zamenjeno ulje u motoru i svi filteri.

Primetio sam da pomalo vlazi na cep ulja, pa narednih dana sledi trazenje gumice i zamena,

kao i zamena ulja u menjacu, a najverovatnije ide:

ecfc802365ec868333db2e1c333a463d.jpg

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Posto se ne uzdam u 'lifetime' varijante...

;)

Danas u Kit komercu nabavljeno ulje i svecice za motor, pa da se sutra opet malo 'druzim' sa svojom Toyotom :)

 

9999a93988a55b31c3956a8dba06621c.jpg

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Malo preko 2l, al ovi nece da prodaju na merenje ;)

(Salim se malo :D )

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Aha, nisam znao da ide preko 2 litre. Nista , ostace za dosipanje :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ostace za lanac za bajs :)

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zamenjene svecice.

Zanimljiva situacija, posto je i kolega sa posla pretrazivao za svog Aurisa i dosao do toga da su najjeftinije u Kit komercu po ceni 1637din.

Onda ja juce okrenem Kit komerc u Zarkovu i dobijem informaciju da kostaju 1571din!?

Izgleda da im se marza razlikuje od radnje do radnje, ne znam kako bih drugacije okarakterisao ovu pojavu.

Bilo kako bilo, kod njih sam kupio i ulje za menjac.

 

Ostalo je taman za drugar kada ako se odluci da menja, ne mora da kupuje vise od 2l.

2,4l staje, tacno po knjizici, a tacno i u ravni sa cepom (srafom) kuda se uliva ulje.

 

@mahatma

Ma kakvi, 75w je tanko za lanac.

Sprej sa grafitnim za lance i lancanike 'je keva' ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Izmenjeno od laki72
  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Stvar je da u Kit Commercu prodavac može da uračuna popust za servise sa kojima imaju saradnju, pa otuda i razlika u ceni između prodavnica. Dobar prodavac će uvek gledati da nađe način da proda, a onda ćeš kad prvi put dobiješ popust kod njega, uvek tamo dolaziti.

Podeli ovaj post


Link to post

@Mića

Popuste?

U Kit Komercu?

 

@vlada_ivana

Pa kazem, samo pretpostavka o razlicitim marzama ili eventualno ta prica sa serviserskim popustima.

 

Inace, pre nego sto nesto kupujete, dobro proverite cene u vise firmi (a ispade i vise radnji)

Jer za iste svecice, sledeca cena po visini je u gazeli gde kostaju 1765din, u japan X su preko 1800, a idu i preko 2000din u pojedinim radnjama.

 

Dakle pripazite, jer moze se desiti da vam i sa popustom cena izadje vise nego negde bez popusta.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prosle sedmice bilo bas zanimljivo.

Pored intezivnog tucanja (farbanim jajima, perverznjaci jedni ;) ) svasta se jos izdesavalo.

Zamenio i svecice i ulje u menjacu.

Namontirana letnja obuca i pravac na put. A onda me na Hrvatskom A1 u Lici saceka prava snezna mecava!!!

Bup, kamen u soferku, srecom bez posledica...

Kao da ugazen sneg na autoputu nije dovoljno, zbog olujnog vetra zatvoren tunel kroz Velebit, pa obilazak regionalnim putevima kroz planinske krajeve na -2°C,

u pravim sneznim uslovima... 

No dokopasmo se nekako Dalmacije i nesto toplijih krajeva te se bas obradovasmo aprilskom suncu :D

 

a20204f1db30ba5ad5206157d10e11f7.jpg

 

Pozdrav drugari :)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Kaci fotku za fotku meseca pa da glasamo aj pa lep odmor

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Aj nemoj reći da si sa 1.33 prešao Velebit :);). Uživaj i slikaj malo putešestvije. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Mića

Hvala na lepim zeljama, nije u pitanju odmor, vec 'fizikalisanje'

Mada, odmor za mozak ;)

Neprocenjivo

 

@Matori

Gle cuda, jesam ;)

(Mi smo na tim usponima vec iskusni) ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

759c438e68e4bda92f2e5241f910108f.jpg

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

procitah cijelu temu i jedino sto mi fali su slike sa mora ili dalmatinskog zaleda sa toyotom.

cijela je tema inace :) :) :) :) :) :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala @polo2014 :)

 

Pa evo i malog osvezenja teme.

Da, tokom druge polovine juna, opet smo bili do Dalmacije. :)

 

Ovaj put sam za odlazak izabrao trasu preko BiH. Predivni predeli, netaknuta priroda i na zalost, jos uvek vidljivi tragovi nesrecnog gradjanskog rata... :(

Fakat, najprostodusniji narod(i) koji zive u ovim krajevima i to u najboljem mogucem smislu te reci.

Prosecna potrosnja sa pet osoba i punim prtljaznikom, od Bg do Dalmacije (Vodice kod Sibenika) je bila 5,3l (5,2l bord) na 100km.

 

Gorivo je jeftinije, a kvalitet je zadovoljavajuci i nisam osetio nedostatak snage (u odnosu na realne performanse automobila, naravno :) ), sto je dok smo 'onomad' pre 25 godina bili jedna drzava bila odlika naftnih derivata sa Energopetrola (naftna kompanija BiH).

Benzinskih pumpi ima dovoljno i samo tezak neodgovorni avanturista se moze naci u situaciji da ostane bez goriva u svom limenom ljubimcu.

Carinska kontrola se obavlja brzo i osoblje i na GP Raca i na GP Strmica je bilo korektno i ljubazno.

Cak, na potonjem, sluzbenik policije je bio duhovit lik, te je napravo prijatnu atmosferu sa par sala i doskocica :D

 

Naravno, ako se odlucite ba put kroz BiH, ne zaboravite da izvadite 'zeleni karton' jer bez njega necete moci u tu zemlju.

Takodje, na granicnom prelazu pored pasosa i zelenog kartona pripremite saobracajnu dozvolu, jer su sanse da prodjete bez provere iste manje od 5%

 

a9750a0a880f3cfa95f1829ca3ae8aec.jpg

Jednna sa plaze ;)

 

Tih 14 dana juna, svakodnevno sam koristio automobil za 'lokalne voznje' po daljoj i blizoj okolini.

 

U povratku, izbor je A1(Dalmatina)do Zagreba, a zatim A3 do Bajakova i nastavak A3 do BGD.

Posto sam dosta kasno krenuo (oko 23.30) a sutradan ujutru sam imao obaveza poslovne prirode na koje nisam smeo kasniti, malo 'intezivnija' voznja i brzine 140-160 (po GPS-u).

Hrvatski autoputevi jesu odlicni, ali vec paprena putarina (cestarina) je upravo dan ranije (01.07) poskupela za dodatnih 10% :( i to celu pricu koriscenja istih na ovoj relaciji zaista dovodi pod veliki znak pitanja, posebno u vrsnim guzvama smene turista, kada je neminovno dugo zadrzavanje na naplatnim rampama, posebno Lucko kod Zagreba.

 

Put BG - Dalmacija kroz BiH, zahvaljujuci jeftinijem benzinu u BiH i 'bezobrazno' skupoj putarini u HR (neepunih 40€ u jednom smeru) je vise nego duplo jeftiniji nego trasa autoputem preko Zagreba!

 

Ko nije u 'velikoj' zurbi, svakako bi trebao da razmotri ovaj, sada 'alternativni' a nekada jedan od glavnih pravaca od BG do pomentog dela Jadrana.

 

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

@laki72 svi hvale taj put preko bosne, lepse i jeftinije. Nego, jel bezbedno u dalmaciji sa bg tablama?

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×