Jump to content
laki72

Laki i Toyota Auris 1.33 2010god. (Once again)

Recommended Posts

Kakve su ceste po BIH?

Izmenjeno od Vedo

Podeli ovaj post


Link to post

ceste po bih su moglo bi se reći ne tako loše, ali ima skrivenih radara i loših vozača,

ništa recimo put do velenja kad siđeš sa autoputa nije drukčiji od puteva u bih.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@laki72 svi hvale taj put preko bosne, lepse i jeftinije. Nego, jel bezbedno u dalmaciji sa bg tablama?

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Ja idem od 2008. godine i iskreno da ti kazem da nikada nikakvih problema nisam imao.

Doduse, ne praktikujem kasne nocne posete diskotekama i klubovima, pa ne znam dal bi neki pijani klinac u povratku iz provoda 'targetirao' automobil zbog srpskih tablica, ali poznajem dosta mladjih ljudi koji to praktikuju i nisu imali problema.

Za ovih 9 godina, moja su iskustva pozitivna i pohvalno je sto uprkos zapaljivoj retorici koju politicari zadnjih godina furaju, narod (i jedan i drugi) ima mnogo vecu mudrost nego li 90-tih.

 

Kakve su ceste po BIH?

Generalno, koristim pravac od Bijeljine, preko Brckog, Samca, Dervente, Prnjavora, Banjaluke, Manjace, Ključa, Bos.Petrovca, Drvara i Bos.Grahova do granice sa HR.

Put je 90% u dobrom stanju, ali sto je još bitnije, dobro obelezen horizontalnom i vertikalnom signalizacijom. Oko Prnjavora su radovi na izgradnji druge deonice autoputa Doboj - Banjaluka, te se tu mora povesti racuna o privremenim devijacijama (neke od njih nisu bas niti logicne, niti najbezbednije) kao i ostatcima gradjevinskog materijala po i oko puta (pesak, drobljeni kamen, prasina) o cemu se (ocigledno) ne vodi dovoljno racuna.

 

Od Bijeljine do Samca je kombinacija nekadasnjih lokalnih i regionalnih puteva, nastala 92. godine (nekadasnji koridor) , prilagodjena novonastaloj situaciji, sa par nezgodnih i nelogicnih krivina, ali generalno u dobrom stanju (ceo taj potez je presvucen novim asfatom pre nesto manje od 10 godina.

 

Od Banjaluke do Kljuca (preko Manjace) prvih nekoliko kilometara je ostar uspon sa serpentinama i na pojedinim mestima preostrim, pa treba voditi racuna o autobusima i (eventualno) kamionima, koji na pojedinim mestima "moraju" da ozbiljno koriste suprotnu traku.

To je srecom jako kratka deonica od nekih desetak kilometara, nakon cega je nesto uzi, ali dobar put sve do spustanja na nekadasnji 'put AVNOJ-a' (jajce-bihac).

Ovaj put je vecim delom u izvornom stanju, i upravo zato (pozitivno) iznenadjuje stanje kolovoza.

Usko grlo moze biti u gradu Kljuc, ali nista alarmantno.

Sve do Bos.Petrovca je odlican, sirok put, koji nije preterano opterecen. Sirina traka je dosta veca nego na Lickoj magistrali, a krivine su blage, pa se osim u naseljima uglavnom vozi brzo (moj slucaj 100-120km/h).

 

Od B.Petrovca do Drvara, put vodi preko prevoja Ostrelj, gde zapusteni i zarasli stoje vagoni nekadasnje 'partizanske zeleznice' koja je prvenstveno imala sanitetsku ulogu.

Ovajcdeo puta odlikuje bezbroj kratkih i relativno ostrih krivina.

Put je ocigledno trasiran nekadasnjim starim putem bez ikakvog ispravljanja krivina i pravljenja useka i to je deonica koju sam realno najsporije vozio (prvenstveno zbog saputnika - da ne bi leteli kao krompiri), jer put iz leve ulazi u desnu krivinu i obratno. :D

Tu na Ostrelju, nekada je bila nezaobilazna stanica za vecinu onih koji ovuda putuju, ali u danasnje vreme je pusto i zaparlozeno.

Obradovalo me je sto je ipak jedna kafana pocela sa radom, nakon vise od 20.godina.

Od Ostrelja do Drvara je odlican magistralni put, sa dugackim pravcima i blagim krivinama, osim jedne (jedine) serpentine. Od Drvara do Bos.Grahova, prvih 10-tak kilometara je planinski put sa dosta krivina i nekoliko serpentina.

Ovom delu puta nedostaje vertikalne signalizacije (saobracajnih znakova) za iznenadne ostrije krivine, ali navigacija je odlicno odradila taj posao umesto putara :D

Nakon toga, pruza se prostrana visoravan sve do ulaska u Bos.Grahovo, cijim obodom se prostire prav, dobar i pregledan magistralni put, na kome i pocetnik moze da vozi brzo.

U Bos.Grahovu su poslednje 2 benzinske pumpe na podrucju BiH, cije je radno vreme od 06 do 22. Nakon toga je solidan brdski put sve do cesme 'Lemica vrelo'.

Ovde preporucujem da zastanete i napijete se hladne planinske vode koja prija vise od najboljeg hladnog piva ;)

Od ove cesme, put je uklesan u stene Dinare, a na pojedinim meytima se pruza fantastican pogled ka Kninskom polju i gradu Kninu sa tvrdjavom. 6-7 serpentina dovesce vas do ispred samog granicnog prelaza, gde se malo ispred nalazi kafana i prodavnica u kojoj mozete placati sa KM, HRK, RSD, EUR, $, (a verovatno i drugim) ...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala laki na iscrpnom objašnjenju!  :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Malo su cudni, pitam jer znam za slucaj da su bacili u more jedan auto sa zagrebackim tablama i jedan sa slovenackim, zadar je u pitanju, prijatelj hrvat iz zagreba mi rece, gde ces tamo do podne mrze sebe a od podne sve ostale to je verovatno taj 0.1% budala

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

a zašto laky ako ideš za vodice ne probaš preko tuzle do zenice i onda na travnik, bugojno i prema kupresu, i u hr uđeš na trilj i dođeš iza splita pa gore možeš i autocestom ili starim puitem za šibenik.(ako se odlučiš imaćeš interesantan put: krivine na majevici prije tuzle, onda oko kladnja i olova česte tegljače balvana, prevoj oko travnika komar) ali nagrada je priroda zelenilo brojni restorani i slično.

Podeli ovaj post


Link to post

Ima idiota i najkriticnije je u Dalmaciji. Split, Zadar, Sibenik,Biograd,... tu malo malo nekom razbiju soferku, povuku ekserom po autu i slicno. Istra je druga prica, tami nema nikakvih problema, totalno drugi svet. U Osijeku sam bar dva puta mesecno. Burazer i ja nesto oko njegovog auta prckamo , a moj na parkingu dva mesta dalje. Idu dva mangupa oko 20god. i jedan pljune na sajbu. Reko, majmune , staradis to? Kaze, pa srpske su table. Majmune, to je moj auto. Kaze lik, sta me boli, da sad ne psujem, ono sto pocinje na k, a zavrsava na urac. Ja zamracio, sad cu da te vaspitam kad vec tata nije. On pobeze, vikao sam da stane, pominjso kevu i jos neke rodbine da su izasli na prozore ljudi koji zive u zgradi. Sto se puta tice, jako je skupa putarina kako Laki kaze. Koliko goriva, toliko i putarine. Magistrala majka. Sve se slazem sa Lakijem, samo bu dodao da ako neko bude isao u tom smeru, uvrsti Plitvicka Jezera u rutu. Daleko najlepsi kraj u bivsoj Jugi. To treba videti.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

a zašto laky ako ideš za vodice ne probaš preko tuzle do zenice i onda na travnik, bugojno i prema kupresu, i u hr uđeš na trilj i dođeš iza splita pa gore možeš i autocestom ili starim puitem za šibenik.(ako se odlučiš imaćeš interesantan put: krivine na majevici prije tuzle, onda oko kladnja i olova česte tegljače balvana, prevoj oko travnika komar) ali nagrada je priroda zelenilo brojni restorani i slično.

Verovatno ce mi kada mi ova trasa koju koristim dosadi i trasa preko Bugojna doci na red.

Tuda smo doduse isli par puta kada sam bio klinac, ali ostalo mi je u secanju po nekim zastojima i visesatnom stajanju na suncu. :(

Bosna je prelepa.

Zaboravih da napomenem da ko danju prolazi trasom koju sam opisao svrati na uredjeno kupaliste neposredno pre ulaska u grad Kljuc. Reka tirkizne boje i prelepo kupaliste sa mnogo zelenila, prostorom za parking. Zaista predivno.

Ima idiota i najkriticnije je u Dalmaciji. Split, Zadar, Sibenik,Biograd,... tu malo malo nekom razbiju soferku, povuku ekserom po autu i slicno. Istra je druga prica, tami nema nikakvih problema, totalno drugi svet. U Osijeku sam bar dva puta mesecno. Burazer i ja nesto oko njegovog auta prckamo , a moj na parkingu dva mesta dalje. Idu dva mangupa oko 20god. i jedan pljune na sajbu. Reko, majmune , staradis to? Kaze, pa srpske su table. Majmune, to je moj auto. Kaze lik, sta me boli, da sad ne psujem, ono sto pocinje na k, a zavrsava na urac. Ja zamracio, sad cu da te vaspitam kad vec tata nije. On pobeze, vikao sam da stane, pominjso kevu i jos neke rodbine da su izasli na prozore ljudi koji zive u zgradi. Sto se puta tice, jako je skupa putarina kako Laki kaze. Koliko goriva, toliko i putarine. Magistrala majka. Sve se slazem sa Lakijem, samo bu dodao da ako neko bude isao u tom smeru, uvrsti Plitvicka Jezera u rutu. Daleko najlepsi kraj u bivsoj Jugi. To treba videti.

Zadar, do 1945. deo italije je nazalost poneo epitet ustaske prestonice. :(

Inace, predivan grad koji po meni ne zaostaje za Dubrovnikom, Splitom, Pulom...

Zadar izbegavam, mada sam bio par puta. Sibenska regija je leti puna tablica iz Srbije. Vecinom su to ljudi izbegli iz ovih krajeva 1995. godine.

Poneki incident ume da se desi, ali zaista je mnogo reci da "tu malo, malo nekom razbiju soferku" jer to zaista nije tako.

Ja nisam imao nikakvih incidenata (sto ne znaci da ih nema), a u mom (ne malom okruzenju) bilo je sitnih ispada, poput crtanja po prasini U na kolima na parkingu plaze, ili psovanja pesaka na semaforu.

 

To su dva slucaja, za zadnjih 5-6 godina, na nekih 70-80 godisnje automobila samo iz dedinog sela.

Moze se reci da je podnosljivo, posebno sto na huligane mozes naleteti i kod svoje kuce (slucaj mog oca).

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je NP Krka na sličnoj razini kao i NP Plitvička jezera, velika mi je prednost i gušt što se može kupat u Krki.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Laki - imao si sreće i tako i da ostane. Ja sam došao iz HR '91 i imam more rodbine i prijatelja pa sam često tamo. Lično sam operisan od takvih stvari i ne interesuju me, a imam i takve prijatelje. Problem je u novokomponovanim klincima kojima je to fazon. Toga ima zaista puno u Dalmaciji. Nego kad si ti to sve prešao sa Aurisom 1,33 sa tom potrošnjom , ja bi predložio da ga i drugi uzmu u obzir taj auto sa tim motorom. To je super auto i ko nema preterane zahteve , bio bi prezadovoljan sa istim. 

Vedo - Krka je prelepa, i to sam obišao, ali sa Plitvicama se ništa ne može meriti :):P . To nisu moje reči već svakog ko je taj kraj video. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Znam da svatko preferira više Plitvice, ali samo kažem, velika mi je prednost to kupanje u Krki. To mi je bio ogroman gušt.  :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

I Krka i Plitvicka jezera su prelepa. Svaka su specificna na svoj nacin. Kao neko ko je poreklom Dalmatinac, preferiram Krku ;)

Salim se, naravno.

Nekako su mi slapovi Krke fascinantniji zbog okolnog krajolika koji je prepun kamena, makije i smreke i onda kontrast toga svega pregorelog i predivne vode koja se u slapovima spusta u bezbroj jezera kao i bujna vegetacija oko jezera.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

@laki72 svi hvale taj put preko bosne, lepse i jeftinije. Nego, jel bezbedno u dalmaciji sa bg tablama?

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

 

Bio parkiran pored Poljuda 16 dana, niko ga nije ni pogledao, a u isto vreme jedan "majmun" koji se pravio pametan, pa zauzeo dva parking mesta na parkingu kod trajektne luke završio sa talasastom haubom, neko je ispitivao tvdoću lima haube.

Sve u svemu, svuda ima ekstrema.

@matori, znaš gde je u Osijeku srpska pravoslavna crkva. Igrom slučaja, 1999, zima, idu dva deteta, nemaju više od 8-9 godina, prave grudve i bacaju na stakla crkve. Sve potiče od kućnog vaspitanja.

20 godina kako parkiram auto po HR i nikad nigde nisam imao problema (Osijek, Slavonski Brod, Vukovar, Vinkovci, Hvar, Podgora, Pag...).

 

Isti slučaj važi i u obrnutom smeru, može se desiti i da u BG neki idot razluba auto sa stranim tablicama bez razloga.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Na vecernjem suncu:

 

6d48d7068f61d63e1fdf5fe094e9f2a4.jpg

 

17130043a86aadd3ac617992670e3377.jpg

 

:)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Najlepsi auris do sada

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hrvatsko more i ostrva nesto nsjlepse na svetu. Tog mirisa borovine nema nigde .... @japanautofan pa i auris je lep, nemoj tako. Meni najlepsi auris

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Lep je Auris naravno, nego Laki stavlja takve slike da gledam sve okolo ;)

Jos od Brazila tako radi :P

Odlicne fotografije zaista :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

78f8944474749574d75be8c6561f8894.jpg

 

7510b65427f657adefa8bec27af10352.jpg

Zimska potrosnja 80%grad, 20 prigrad, uzorak, zadnjih 5k km...

 

 

Kod mene nista novo.

"Dosadan" auto, skroz ;)

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo dosadan vreme da se menja

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

гледајући слику... каква зима, таква и потрошња

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam maju potrosnju sada nego letos :D btw odlicna potrosnja za taj motor

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo dosadan vreme da se menja

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

@Laki72 nisam nista lose mislio.

Bio je covek na forumu Japanac se zove vozio je Celicu i kaze "mnogo dosadan auto nista se ne kvari...."

Prodao je i kupio Delta HF integrale

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahaa

To ja zovem "trenutak ludila" :D

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kako si se navikao na obrnute brojke. Ja imam fobiju jer su kopirali Yugov brzinomer. Skoda takodje i R VW mi sada vise nisu u uzem izboru

Podeli ovaj post


Link to post

×