Jump to content
Spig

Toyota Auris 1,3 style

Recommended Posts

Potpuno Kasko osiguranje AMSS za područje Evrope, učešće 5% min 50E+ doplata za krađu vozila = 33.255,00din

Vrednost vozila 1.651.715,00din

Slike sutra, makar po kiši

Podeli ovaj post


Link to post

Za istu opciju potpunog KO AMSSa sam se i ja odlucio, a po preporuci poznanika koji se bavi posredovanjem u poslovima osiguranja. U mom slucaju racunica je malo drugacija obzirom na starost i razlicite tehničke karakteristike samog vozila.

Podeli ovaj post


Link to post

Baš simpa autić :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

nema teget boje enterijera, mada vidim da je na slici tako... verovatno igra svetlosti i senki

Podeli ovaj post


Link to post

Kozica menjaca i rucne, kada je ukljucen blic izgleda teget i kod mene??

Jel se primecuju hrom lajsne, posto je auto relativno svetao?

Vidim da mi fale i pragovi.

U svakom slucaju super izgleda.

Podeli ovaj post


Link to post

lajsne jako dobro stoje i čine auto elegantnijim. moje dvorište je uzano tako da nisam mogao fotografisati sa strane a i vreme je loše. kada prođe ova kiša biće boljih slika pa ćeš imati uvid u potpunosti..

inače, planirali smo da auto držimo u garaži ali je širi od vrata tako da ćemo morati nešto poraditi na tome..

jesi li se raspitivao o cenama lajsni??

Podeli ovaj post


Link to post

Oko 500e su u Toyoti, sto je previse.

Videcu na ebay da uzmem lajsnu za gepek i pragove.

Podeli ovaj post


Link to post
Sto se tice kaska....nikad ga nisam voleo (iz vise razloga, iako ima svoje velike prednosti, ali sitnice cine zadovoljstvo) ali posle ovoga jos vise....Jel mozes nesto vise da kazes koji kasko i kod koga?

 

Ne kazem da ce se tebi ovo desiti, ali verovatno u onim silnim klauzulama ima neka fora za slicno ovome sto se coveku desilo....isto kao i varijanta da u slucaju udesa (pu pu) u sred Marta na 23C bez zimskih guma, osiguravajuce drustvo nece da ti isplati stetu ili preuzme odgovornost (Za ovo sam mislio da ce Piske malo vise da napise)

 

 

Ovaj bi mozda sa dobrim advokatom mogao nesto da uradi.

Rizici su provalnicka i razbojnicka kradja. Sta je razbojnicka kradja? Rec koja moze da se protumaci na x nacina. Lik je pokusao da ga zgazi. Zvuci kao razbojnistvo.

Podeli ovaj post


Link to post

Potrošnja: 2500 obrtaja, 90km/h, u šestoj brzini 4,9l otvoren magistralni put, operećenje oko 90kg

Podeli ovaj post


Link to post

@Spig

Jel to neka trenutna potrosnja? Koliki je prosek na otvorenom putu uz tako umerenu voznju?

Podeli ovaj post


Link to post

to je prosečna potrošnja na 15km dugoj deonici pri datim parametrima za vožnju i put

Podeli ovaj post


Link to post

Evo malo utisaka posle 6 meseci i 4500km.

Motor se posle 3000km vidno razradio, do tada je za 100km u 6. brzini trebalo 3000o/min, a sada oko 2800.

Prosečna potošnja je sa 6,3 spala na 6,1 (bez resetovanja), sa povremeno uključenom klimom.

Najduža vožnja do Zlatibora, bez zamora, uživanje voziti, na pojedinim deonicama nedostaje snage ali obzirom na zapreminu, snagu i masu - to je to.

Motor je tih, upravljanje i menjač vrlo precizni, kočnice ukopavaju.

Dužina snopa oborenog svetla bi mogla biti duža. Poprečne pukotine na putu se podosta osećaju u kabini.

Kamera za vožnju u nazad jako dobro radi svoj posao, displej je dobre veličine, retrovizori takođe.

Izneo sam činjenične i realne podatke, subjektivno ću ostaviti za sebe jer to je stvar ličnih afiniteta, preferenci. Reći ću samo da mi se auto svakim danom sve više sviđa :)

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice farova, mozes da ih malo podignes. Ili da ugradis xenone (ne ponistavaju garanciju za ovo) cak imaju i neke halogene sijalice u Toyoti koje su bolje od obicnih.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo malo utisaka posle 6 meseci i 4500km.

Motor se posle 3000km vidno razradio, do tada je za 100km u 6. brzini trebalo 3000o/min, a sada oko 2800.

Prosečna potošnja je sa 6,3 spala na 6,1 (bez resetovanja), sa povremeno uključenom klimom.

Najduža vožnja do Zlatibora, bez zamora, uživanje voziti, na pojedinim deonicama nedostaje snage ali obzirom na zapreminu, snagu i masu - to je to.

Motor je tih, upravljanje i menjač vrlo precizni, kočnice ukopavaju.

Dužina snopa oborenog svetla bi mogla biti duža. Poprečne pukotine na putu se podosta osećaju u kabini.

Kamera za vožnju u nazad jako dobro radi svoj posao, displej je dobre veličine, retrovizori takođe.

Izneo sam činjenične i realne podatke, subjektivno ću ostaviti za sebe jer to je stvar ličnih afiniteta, preferenci. Reći ću samo da mi se auto svakim danom sve više sviđa :)

 

Prijatelju, da se ne ljutis, ali ovo je po zakonima fizike nemoguce :)

Podeli ovaj post


Link to post

+1

Brzina koja piše na cajgeru u odnosu na obrtaje motora zavisi samo od odnosa u menjaču, nikako od razrađenosti motora.

Podeli ovaj post


Link to post

Kada smo kupili auto imao je 20 pređenih kilometara. Kada sam vozio 100km/h u 6. (šestoj) brzini, obrtomer je pokazivao 3000o/min. Sada pokazuje pri istoj brzini u istom stepenu prenosa obrtomer pokazuje 2800o/min, pri istim uslovima i istom opterećenju.  Šta je tu moguće a šta ne, ja ne znam ali znam šta pokazuje.

Podeli ovaj post


Link to post

Stvarno cudno, fora je sto su obrtaji motora (radilice) usko vezani za broj obrtaja tockova odnosima u menjacu. Ako prva brzina ima odnos 1:2.2 to znaci da ce za jedan okret radilice poluosovina koja okrece tocak napraviti 2.2 okreta (pod uslovom da diferencijal ima odnos 1:1 koji sigurno nije na tvom autu ali uproscenije je tako). Taj odnos stepena prenosa odredjuje zavisnost izmedju broja obrtaja motora i brzine koju vidis na brzinomeru u odredjenom stepenu prenosa i ostaje isti od prvog do poslednjeg km koji predjes autom sa tim menjacem. Mozda si jednostavno prevideo ili neka od kazaljki gresi :)

Podeli ovaj post


Link to post

edit: pogresio sam za odnos, za svakih 2.2 okreta radilice napravi se jedan okret osovine koja ide iz menjaca. U sustini poenta mog posta je ista, ali da ne bude da sirim pogresne informacije :)

Podeli ovaj post


Link to post

Kazaljka rpm zna ponekad da slaze.

I meni se to ponekad dešava na Yarisu . Ne obraćam pažnju više na tu povremenu nepreciznost.

Podeli ovaj post


Link to post

Ti si bre digitalan, kakva kazaljka na tvom Yaretu :) :) :)

Podeli ovaj post


Link to post

×