Jump to content
PaKi

Staklo spoljnog retrovizora

Recommended Posts

Na mom sveze kupljenom Aurisu (2011) je naprslo staklo levog retrovizora, pa bih voleo sada kao novi vlasnik da ga dovedem u fabricko stanje. U ovlascenom servisu mi samo za staklo traze oko 12000din pa me interesuje da li postoji neka jeftinija alternativa?

Hvala.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam u cemu je fora, valjda to staklo na sebi ima grejac ili tako nesto. Ali opet....previse.

Podeli ovaj post


Link to post

Paki, mislim da sam na polivnim automobilima (sajt) u rubrici delovi video da ima neki lik iz zemuna valjda da prodaje.... pogledaj.

 

12.000 - 100EUR samo za staklo retrovizora???

Bezobrazluk!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Nije naprslo nego ti je neko udario. Meni se to dogodilo. Prvi put sam sam udario a drugi put je samo puklo i pre nego što sam došao do prozora da vidim, čovek već pojurio.

 

Trebalo bi ovo da ima u svakoj radnji sa autodelovima ili bar da se naruči. Za Yarisa je bilo 900 din. Tvoj ako je sa grejačem možda skuplje a možda može da se namesti samo staklo ako nije grejač "inkorporiran". Meni su isto pričali, da treba sve da se menja zbog elektro mehanizma za podešavanje a na kraju se ispostavilo, da to nije baš tako. Proveri to dobro.

Podeli ovaj post


Link to post

imas i na ovom oglasu, pa okreni i vidi.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2786453/toyota_auris_novi_delovi_haubekrilabranikfarovistop_lamperetrovizorihladnjaci/

 

Znam da su originalni delovi skupi, uvek je tako bilo, pa sam plocice za Corollu EE90 placao 75DM,

a cep rezervoara za KE30 cak 135DM, ali 100EUR za ogledalo retrovizora je zaista bezobrazluk.

Podeli ovaj post


Link to post

Nazalost, niko iz oglasa nema...Izgleda da cu morati da se otvorim za novi :unsure:

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi okrenuo telefon i zvao neke prodavnice auto delova? Ima to da se nađe, poruče i to je to.

Podeli ovaj post


Link to post

a konkretno sa ovog oglasa jel si zvao? pitaj ih jel imaju skupu kopiju, upola cene od novog oem ogledala :D

Podeli ovaj post


Link to post

Dobio si cenu za ceo retrovizor jer sam po kataloškom broju (ne znam broj šasije pa da proverim da li je to 100% za tvoj) u MAG autu je cena 8.813,18 din I oko sedam dana rok isporuke.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako uspes da odlepis staklo da ne unistis grejace, mozes da odes kod bilo kog staklorezca da ti skroji staklo i da nalepis opet. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

Neće raditi ni blizu kao ogledalo na retrovizoru. Plus što na fabričkom (ako se dobro sećam) ima i deo za mrtvi ugao

Podeli ovaj post


Link to post

Mada, moze da nadje neko slicno staklo ( msm od nekog drugog auta) pa da se ubaci, skroji ili kako god. Greota je menjati ceo retrovizor zbog stakla, a verovatno ce morati i da ga farba ako je njegov u boji auta...?

Podeli ovaj post


Link to post

brate što ne čitaš, napisao sam par posta iznad cenu za samo ogledalo

 

a jesam konfuzno napisao 8.813,18 din I oko sedam dana rok isporuke. Cena samo ogledala

Podeli ovaj post


Link to post

Ahaaaaaa...kako god, lepa cena za ogledalo. :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Lepše nego 12k koliko su mi rekli u Toyota centru, verovatno su mislili na celo, mada sam im napomenuo da mi treba samo staklo.

Podeli ovaj post


Link to post

@Paki-a shta je sa opcijom koju ti je @Liftman predlozio linkom?!? Ne pije vodu iz nekog razloga? 15 funti sa dostavom, 7 dana chekanja, Bar 2 puta je jeftinije od svega shto vidim da je u opciji.

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo naruceno sa ebay-a. Hvala @Liftman na pomoci.

Podeli ovaj post


Link to post

Super!!! Bash sam do malopre gledao, i uglavnom izbacuje tog istog prodavca, i na e-bay. de, i na e-bay.uk, itd.

Podeli ovaj post


Link to post

Posto mi je upravo i stiglo novo staklo retrovizora, zanima me gde bi mogao da obavim ugradnju istog?

Prema nekim yt video tutorialima ceo postupak i ne deluje previse komplikovano, ali je prilicno pipavo jer postoji sansa da se staklo polomi prilikom vracanja na predvidjeno mesto.

Hvala!

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam pre neku godinu kod Mijaljevica narucio i zamenio staklo retrovizora vozaca na yarisu (tada je jos uvek bio ovlasceni Toyota diler i serviser).

Podeli ovaj post


Link to post

×