Jump to content
emeritus

Miroslav i Toyota Corolla

Recommended Posts

A zašto ne Toyotin Pk kaiš ? Ja nekako najviše imam poverenja u originalne delove. A što se tiče ostalih proizvođača nikada ne može da se zna koliko je kaiš stajao u skladištu bilo da je kod nas ili odakle je uvežen. A guma vremenom stari... 

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota nema fabriku kaiševa, već drugi brendovi rade za nju tj. stavljaju Toyota logo na svoj kaiš. A isti taj kaiš, bez Toyota logo-a, može se naći u slobodnoj prodaji po duplo manjoj ceni. 

Podeli ovaj post


Link to post

Znam Nasude. Ne pravi Toyota ni akumulatore pa evo kod mene na kolima radi akumulator sa Toyotinom logom već više od 6 godina . I u punoj je snazi ;)  Moje neko lično iskustvo mi govori da svi ti delovi što nemaju Toyotin logo mnogo kraće traju od originalnih. 

Podeli ovaj post


Link to post

Podrzavam Nasudov stav po tom pitanju.

 

A sto se tice akumulatora, trajao je i meni nekada somborac celih 7 godina i otisao sa kolima kad su prodata.

Sto se tice starosti...

Pa moze i TOYOTA kais da stoji dugo u magacinu, zar ne ? ;) :D

Podeli ovaj post


Link to post

Звао сам локалне продавнице аутодијелова, и прича је следећа, у једној ми нуде Гетс за 18евра и уградња 10, дају гаранцију, у другој ми нуде СКФ за 13евра. Бош немају, Континетал би се могао поручити евентуално.

 

Нашуд ме поколебао за ове Гетс..

*гејтс

Podeli ovaj post


Link to post

Нашао сам Бош, око 17евра. Долази у понедјељак. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ali im skreni pažnju na stanje sadašnjeg kaiša i ako mogu da ustanove zašto je došlo do oštećenja... Džabe da bacaš pare na dobar kaiš, ako ne izdrži ni 1000 km, zar ne?

Podeli ovaj post


Link to post

Окић. Хвала Нашуде.

Podeli ovaj post


Link to post

Imam misteriozno pitanje za velike majstore ;)

 

Danas sam vozio normalno auto, i odjednom osjetim da kod prebacivanja u trecu brzinu, i ubrzavanja izmedju 35-40km/h auto kao da zaskripi (zvuk najslicniji kad vozis trecom a brzina ispod 30). Kasnije kad je otac sjeo na suvozacevo mjesto to zujanje nije se culo. Sta bi to moglo biti?

 

Ubrzava normalno, kvacilo standardno hvata (nije visoko), sumnjam na druk lezaj?

Podeli ovaj post


Link to post

Elem, da i pitanje postavim kad sam već tu, da li navrtke za čelične feluge m12*1.5 od forda fokusa odgovaraju na toyotu?

Dobio sam čelične feluge, orginalne( na proljeće ću staviti zimske gume na njih),ali mi trebaju navrtke za njih, iskrsle su mi navrtke od focusa za 0.5€ po komadu pa ne zam dal' da ih kupim ili ne.

Elem

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

post-1755-0-93494300-1482756146_thumb.jpg

 

Ako su ovakvi, onda može.

Moraju da imaju ovaj konus, da bi lijepo nalegle na felnu.  A promjer je dobar 12x1,5.

Izmenjeno od Dadomonte888

Podeli ovaj post


Link to post

jesu takvi. 7e2ab479f587546dfa1535ea2e7db334.jpg

 

Hvala drug.

 

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Poslije pet godina besprekornog služenja, Korola je pronašla novog vlasnika, a ja noviju Tojotu - Auris, 2.0 dizel.

Kupljen je od prvog vlasnika sa 137000 na satu. Auto je kupljeno u BiH.

Za sad sam kupio Hankook ljetne gume i odlične su.

Ono što moram u skorijoj budućnosti riješti jest prednji desni disk i pločica koji škripe kad pritisnem kočnicu, i izgleda da klješta dobro ne vraćaju (poslije kočenja čuje se škripuckanje na disku koje prestane poslije kraćeg vremena).88b0806b944dabbbe6bc55e6109b88e4.jpg01d2a152a864d7db546a4d94eeaa990d.jpge4fb873c54f24abf0527ac857246a1eb.jpg

Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Srećno sa novom Toyotom.
Da te lepo sluzi

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×