Jump to content
ivo

Gumena ivica na vratima-problem

Recommended Posts

Evo me.. :D resio problem. :) Izvinite sto "malo" okasnih. :D

Dakle.. od svih predloga koje ste izneli, izabrao sam medicinski benzin i silikon. Pored najprostijeg predloga koji ste dali.. da dam 200 din, kupim nove gumene ivice i stavim.. ipak sam odustao jer bi mi se javio isti problem posle nekog vremena. Nisam izabrao neke teske agresivne lepkove jer ce se te gume mozda nekad skudati.. pa da ne koristim brusilicu tada :P

Kao sto rekog.. medicinski benzin sam koristio da ocistim stari lepak. Mislio sam da se to nikad nece skinuti koliko je bilo uzasno lepljivo, ali sam se odmah posle toga odusevio koliko je med. benz. efikasan...... :) :) U trenutku razgradjuje lepak i prljavstinu, bez mirisa, nije agresivan na kozu, ne ostavlja tragove na farbi i laku.. stvarno super.

Tako ociscene ivice i gume sam spojio providnim silikonom. Za prevoje na vratima, koristio sam onu papirnu traku za krecenje kako bi guma lepo prijanjala, pogotovo sto silikonu treba malo vise da se veze.

Malopre sam skinuo trake, i sve je ispalo dobro. :) To je to.

Za ciscenje i pripremu mi je trebalo manje od dva sata, samo postavljanje silikona i lepljenje oko pola sata.. i eto, problem resen. :) Trosak.. manje od 500 din.

 

Ovako to sad izgleda

post-1768-0-24654200-1402753917.jpg

post-1768-0-43999100-1402753945.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

odlicno si ti to odradio, samo mi nije jasno zasto nisi pokusao da stavis ovo predvidjeno da stoji bez lepka i bilo kakvih silikona a kosta manje od 300 dinara, malo si se namucio bez potrebe :mellow:

kako sam stavio stoji ko da ga je fabrika namestila, ne mrda ni gore ni dole a ne spada sa vrata, ako zelim da skinem samo povucem i ne ostaje ama bas nista....

 

u istoj radnji sam kupio i one odbojnike za vrata za yarisa i sparka bez lepka, imaju i sa lepkom...380 din, da znate da ima i tamo da se kupi ;)

 

20140508_144142_resized.jpg

20140508_144238_resized.jpg

20140508_144206_resized.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

@ Ivo I tebi ispada žabica od tapacirunga sa vozačevih vrata ;)

Podeli ovaj post


Link to post

@Mico, da budem iskren tek sad vidim tu foru bez lepka, odnosno cujem da ne spada.. :P Ali nema veze.. :)

@Piske.. :D nema greske.. svaki Yare je isti.. menja dlaku al' cud nikada :D Ta zabica stoji.. ne moze da se uglavi, ali ne spada. Ako nadjem gde ispravnu, pa cu je zameniti. :)

Podeli ovaj post


Link to post

pa napisao sam ti ovde u ovoj temi ...

crveni krst, radnja sa auto kozmetikom odmah iza comtrade shopa, imaju te lajsne bez lepka u sebi, samo se navuche na ivicu vrata, smeshna cifra...

a ove fotke sam okacio u mojoj temi, moja greska sto nisam ovde, tvoja greska sto ne pratis forum :D

pravo da ti kazem evo vec mesec dana su na kolima i jednim i drugim i nisu mrdnule ni za mm, ne verujem ni da ce se pomeriti sve dok jednog dana ja ne odlucim da ih skinem iz nekog razloga :D

p.s-230 dinara su kostale ove, sa lepkom 380 ;)

Podeli ovaj post


Link to post

@ Ivo Važno da mu je ćud dobra :) a dlaku može da menja koliko hoće :D

Podeli ovaj post


Link to post

Odlichno ispalo, josh bolje stho si video i upoznao moc medicinskog benzina uzivo, a najbolje shto si zavrsio ono stho ti je zadavalo glavobolju, i to bez, kako sam kazesh, mnogo cimanja. :)

Podeli ovaj post


Link to post

NOVA EPIZODA DRUGARI: ~Lajsna uzvraca udarac~     Opet pocelo da spada.. uhvatio i bacio u kontejner!!!   :angry:

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam kupio neke no name lajsne...2,25€, 4 komada, dvije duže i dvije kraće lajsne.  Stavio ih, ali počele da spadaju, pa sam upotrebio onu dvostrano ljepljivu traku široku 1,5cm, stavio na tri mjesta (pri vrhu u sredini i pri dnu) i odlično drži..

post-1755-0-42471000-1413356772.jpg

post-1755-0-41736900-1413356781.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

dobra ideja @Dado, a videh na skupu, i dobro mu chuchnule.

Podeli ovaj post


Link to post

×