Jump to content
Ganga

Pomoc pri kupovini

Recommended Posts

Nije yaris neudoban, na tastovom benzincu nema podesavanja sedista po visini i bar meni je uzasno visoka pozicija za sedenje (182 sam visok) jednom sam isao do maribora s njim i butine i ledja su me otkidale. Na dizelu ima podesavanje sedista gore dole, volan po dubini i visini tako da je bolji polozaj ali meni opet malo visoko, i sama sedista imam utisak da su udobnija na corolli za duzi put. U sustini, da ne trazimo dlaku u jajetu, ako ti je osecaj u voznji bolji u corolli, ako ti legne 23ks vise, onda stavi prvo na papir sta te ceka od investicija pa odluci. Iz tvoje pozicije i ne bi menjao, odlican ti auto, malo presao, teraj ga jos par godina da potrosis taj veliki servis i gume pa ga menjaj za nesto mladje. Svakako probaj tu corollu pa nadji sredinu izmedju onoga sta kaze razum a sta srce

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema ni moj podešavanje sedišta i volana i do nekih 2,5-3 sata vožnje u kontinuitetu mi je dobar, više od toga nisam vozio. Službeni yaris to ima i baš sam skoro sa njim prešao 250 km i vožnja je udobnija. Doduše službeni yaris ima i 13 ks više pa je i tiši na većim brzinama.

Što se tiče većeg auta kada mi bude trebao imao bih kombinaciju ako mi zatreba, Corolla Verso je u pitanju, jedino me rega zeza ako se nešto ne promeni.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mora se uzet u obzir da je Yaris ipak primarno manje gradsko vozilo tako da sjedala ipak ne pružaju takvu udobnost kao vozila iz višeg segmenta. Koliko mi se čini, jedino Yaris TS ima drugačija sjedala koja pružaju više udobnosti i bočnog držanja, pretpostavljam. Ja sam s Yarisom prošao put od Hrvatske do Njemačke bez nekog pretjeranog napora, ali pretpostavljam da je to u Corolli još dodatno olakšano.

 

Na kraju se postavlja pitanje koliko čovjek često putuje na duže rute te mu je bitna ta dodatna udobnost i koliko je prostor bitan. Osobno nisam našao opravdanje za oba pitanja jer mi je Yaris bio zadovoljavajuć u svakom pogledu.

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Na kraju se postavlja pitanje koliko čovjek često putuje na duže rute te mu je bitna ta dodatna udobnost i koliko je prostor bitan. Osobno nisam našao opravdanje za oba pitanja jer mi je Yaris bio zadovoljavajuć u svakom pogledu.

Apsolutno, za dve osobe taman, mozda je gepek malo mali ali ok. Pa eto, licni izbor, za iste pare yaris ili corolla pa sta mu srcu drago

 

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa najčešće idem na vikend ture od 300-500 km i za to mi je sasvim doboljno udoban i prostran. Nakon ove prepiske yare će i dalje ostati kod mene. Ipak je jeftiniji za održavanje, manje troši a

Corolla mi ipak ne donosi neku prednost u svakodnevnom korišćenju pošto mesta u yarisu za moje potrebe imam dovoljno. Čak ionako mali gepek koristim sa pregradom za duplo dno.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Razumno da nemas auto i da se lomis savet bi bio kupi corollu, ovako .....

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kako kupiti auto na placu? Verovatno je najbolje resenje odslepati do servisa da pregledaju ili ima neki drugi predlog?

Podeli ovaj post


Link to post

Majstora sa sobom na plac, ako negde u blizini ima negde neko dizalicu ili kanal to je bingo, ili slep pa u servis na pregled. Moze sve ovako da bude ok a odozdo 200-300 € ulaganja tako da ja nikad ne bi kupovao auto a da ga ne pregledam odozdo. Izmedju ostalog jedino tako mozes videti da li je bio jace havarisan, uvek ostanu tragovi od pantera( masina za vracanje karoserije u fabricki sablon, tj na nulu) spone, viljuske, amorti da li cure, auspuh, ima li katalizator, stabilizatori, silent blokovi.....sve to mora da se vidi a dok auto stoji na zemlji nista od toga, moze vizuelno neko da ga pogleda i nakaci na dijagnostiku, to je sve.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×