Jump to content
Ganga

Pomoc pri kupovini

Recommended Posts

Pozdrav svima...

 

Rezervisao sam ovu Corollu do ponedeljka pa ako neko neko moze da me posavetuje : http://www.polovniau...corolla_16vvti/, da li je to ok cena i da li je za moje potrebe odgovarajuca masina?

 

Covek kaze da je kupio od prvog vlasnika, pre 7.god koji ga je kupio novog u Srbiji. Sve vreme je odrzavan u ovlascenim servisima, a dace mi i 4 nove zimske gume. Po VIN broju sam nasao da je '03, ali je prva registracija 05.'04. Znam za problem sa curenjem ulja koji su imali modeli pre restajlinga juna '04, ali kaze da je to resio, a zamenjena je i vodena pumpa, sto ima i u servisnim knjizicama... Auto je sve vreme kasko osiguran (naravno da ima par manjih ogrebotina od gradske voznje), a jedini problem (po njegovim recima) je nesto oko klime sto je lupio rukom-deo kosta 20E, a ruke 30E jer mora da se skida neka plastika...

 

E,sad...nisam neki strucnjak za automobile, a pogotovo za japance, ali sam o njima cuo sve najbolje. Meni i devojci je ovo prvi zajednicki auto u kome cemo voziti i decu pa smo zato izabrali karavan. Prelazicemo 15000-ak km godisnje i zato smo se odlucili za benzinca.

 

Svaka pomoc i savet su dobrodosli. Hvala unapred, i nadam se da nisam smorio... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Na koji nacin je sredio problem sa uljem? Ulje ne curi, vec se sagoreva.

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno je cuveni bag oko potrosnje ulja. To se jedino sredjuje nekom polugeneralnom ili ako je autu u produzenoj garanciji zamenjen motor. Ako je to sredjeno, dobar izbor si napravio. Sitnice oko klime ces vec srediti. Aj pa sa srecom :)

Podeli ovaj post


Link to post

Tako nesto mi je i rekao...da prvi vlasnik to iz nekog razloga nije uradio u garantnom roku (mozda nije ni imao taj problem), a da je on platio cini mi se nesto preko 1000E da se to sredi, a tad je valjda zamenio i vodenu pumpu. Ako sam ga dobro razumeo to je bilo na 140 000km, a sad je na satu 185 000km...

Podeli ovaj post


Link to post

Pitaj vlasnika, ako vec ima kasko, sto nije sredio sve te ogrebotine po branicima??? Mada, mozda nije imao vremena da se zeza....tako da ako je jos pod kaskom, dok se vodi na njega idi ti ako imas vremena i sredi. Oprema je super, samo vidi mehaniku proveri koliko god moze majstor i nemoj mnogo da nasedas na pricu taj deo kosta 20e....znas koji deo ti je rekao da ne valja odmah okrenes prodavnicu pitas koliko kosta taj deo ili odes do nekog servisa i posavetujes se....i taman pregledaju da li curi negde ulje stanje trapa...itd itd....i naravno....ako sve prodje po tvojim zacrtanim standardima....spustis mu cenu :)

 

Za servise imas i ovde zvanicne i ostale pa vidi koji ti je blizi da ti pogledaju auto

Podeli ovaj post


Link to post

Sto bi aktivirao kasko zbog ogrebotina. Placace ga vise posle

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda je glupo pitanje, ali jel se pregled u servisu placa i ako da, jel zna neko koliko? :)

Podeli ovaj post


Link to post

naplaćuje se mislim oko 1500din

Podeli ovaj post


Link to post

Sto bi aktivirao kasko zbog ogrebotina. Placace ga vise posle

 

Ne kapiram.....ako prijavi stetu na vozilu da mu je neko napravio....sto bi to islo na njegovu stetu

 

 

Taj pregled se placa simbolicno...kod neovlascenih...kod Ovlascenih postoji cenovnik....vidi sta ti vise odgovara

Podeli ovaj post


Link to post

Tako funkcioniše kasko, ti nećeš platiti štetu iz svog džepa ali ćeš imati skuplje kasko osiguranje sledeće godine

Podeli ovaj post


Link to post

Znam prilikom sudara da je tako ali nemoguce da i za ovo dizu cenu????

Podeli ovaj post


Link to post

U koliko ne realizujete kasko polisu - naplata stete, osiguravajuca kuca vam za sledecu polisu daje popust. U koliko je neka steta realizovana placate punu cenu formiranu u odnosu na katalosku vrednost vaseg vozila, pa se pre realizacije polise treba raspitati kolika je puna cena kasko osiguranja i kolika je cena popravke. Rezultat ce vam pokazati sta vam se vise isplati.

Obicno se mala ostecenja ne isplati popravljati preko kasko osiguranja.

Podeli ovaj post


Link to post

A jel moze da se uradi prenos kaska, pa da ja nastavim da placam?

Podeli ovaj post


Link to post

mislim da može

Podeli ovaj post


Link to post

Da, osiguranje se vezuje za vozilo, tako da preuzimanjem vozila preuzimas i osiguranje.

Bar sam ja takvu informaciju dobio u osiguravajucoj kuci.

Podeli ovaj post


Link to post

a jel moze kasko za automobile starije od 10 godina :mellow:

Podeli ovaj post


Link to post

Može što ne može? Moj je star 10 godina i još uvek uzimam full kasko. Pustimo sad to da sam za ovih deset godina platio za kasko koliko još jedan auto a koristio sam dva puta za prednje staklo ( kamen ). Nije mi se isplatilo ali božemoj....nekako si miran.

Podeli ovaj post


Link to post

Društvo, da ne otvaram novu temu... Prijatelj se zanima za neki auto do 3000eu, od 2002-..., manji, 5-vrata, benzinac... Počeo da gleda francuze i italijane, ali ga ubedih da pređe na "istočnu" stranu pa me zanima ima li neko proverenog Yarisa za iste ili manje novce ili ako postoji neki drugi japanac/koreanac za te novce? 

Podeli ovaj post


Link to post

Razmišljam se da li da prodam Yarisa. Mislim da znaš auto. Tri godine je kod mene. 2002 godište 1.0 vvt-i kilometreža preko 132000 km. 

Podeli ovaj post


Link to post

Razmišljaš se ti od prošle godine, ali nikako da se izjasniš...  :P  Znam auto, zmija te ujela, terao si ga preko džombe...  :lol:  Ozbiljno, odlučuj se, pa da javljam čoveku.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Trenutno sam gripozan jb. Jesi slobodan sledeći vikend ? Nadam se da ću do tada da prezdravim 

Podeli ovaj post


Link to post

:)

Podeli ovaj post


Link to post

Polako ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×