Jump to content
Ganga

Pomoc pri kupovini

Recommended Posts

Ja ne verujem koliko neki ljudi mogu biti debili... Svi kukaju kako nema dobrog automobila na prodaju, pronađeš ljudima auto koji prevazilazi njihova očekivanja, ALI... onda isplivaju razlozi za NE kupovinu takvog auta da si danima zabezeknut... Koj` qrac!?!?   :blink:

Podeli ovaj post


Link to post

moj cale je 2009 kupio auto(1991 godiste) od prvog vlasnika sa 45000 na satu sad je na oko 99k km :D
sve je moguce da je kupljen u srbiji ali posto je uvoz teskoooo :(

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima, zainteresovan sam za kupovinu dotičnog modela I primerka :  http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6908398/toyota-corolla-d4d

Pa bih bio zahvalan poznavaocima da me upute na mane modela kao I neki realni trošak održavanja. Inače  po rečima prodavca auto je u njegovom vlasništvu zadnje dve godine a kupljen je od čoveka u čijem je vlasništvu bio pre toga četri godine, uvezena iz Italije.

Podeli ovaj post


Link to post

 

Pa pročitah sve stranice ali se slabo spominje I model I motor 2.0 D4D 66kw 90Ks, znači li to da je uopšteno ovo dobar model ili nije baš zastupljen. U osnovi oglasa stoji da je prešla 200 I nešto hiljada km, mada je moja pretostavka da je realna kilometraža 400000 km, ali nije samo pitanje motora nego I trapa itd.

 

U svakom slučaju sam zahvalan za link, a možda se uključi I još neko sa savetom.

Pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

@miskoyu

 

Prednjica ovog auta ne odgovara ovom autu, tj, nije njegova. 

Ovako treba da izgleda.

2004-corolla-combi-11.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

hahahhahhaaa. da da to je sklepano nesto opasno.

Nisam ni klikno na oglas da budem iskren. Cim sam vido o kom autu se radi sam ti poslao link.

Bravo Dado. Bio je on pre nekog vremena na oglasima. Secam se ovog frankestajna.

Bjazi od ovoga. Ako je njemu menjano ovoliko stvari, ko zna sta mu se desilo. Mozda je i spojen od dva automobila...

 

Edit:

U stvari kad razmislim, nije spojen. Vec su samo karoserijski delovi sa restyle hatcha. Volan je stari, a i motor od 1000cm3 i 90ks nije isao u restyle.

Podeli ovaj post


Link to post

E sad, šta je tu rađeno i kako je dobio novi fizički opis, to je pitanje za vlasnika.

Što se tiče motora, motor je sa zupčastim kaišem, i koliko me sjećanje služi, i plivajućim zamajcem.  A i sam znaš iz čitanja kompletne teme o Corolli E12, da je to relativno skupa zamjena.

Navodno nisu imali problema sa diznama ili sa DPF filterom. 

Ima mnogo stručnijih ovdje na forumu koji će te detaljnije reći o ovom modelu.   Ovo što sam ja napisao sam otprilike ovdje i pročitao.


Da dodam...sjedišta su iz restyle modela, znači 2004+, ali volan, kao što Mahatma reče, iz 2002-2003.

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno odvaljen od napred

Podeli ovaj post


Link to post

svaka cast ovom sto ga napakovao, 3in1 kao neskafa :D

Podeli ovaj post


Link to post

Sajtne imaju sigurno kod nas.

Probaj kod Golasa oni rade nabavku lima a i povoljni su.

Podeli ovaj post


Link to post

Golas karoserijski delovi su po oceni ljudi blago reci katastrofa. Moja preporuka ti je da kontaktiras VDV Automarket i pitas da li mogu da nabave Klokkerholm.

Podeli ovaj post


Link to post

Wewerko ne mraci, ja sam rekao coveku da vidi da li ima. Kad sam ja uzimao kod njega bile su IZ Danske koliko se secam, na sta sam bio prijatno iznenadjen i bile su odlicnog kvaliteta.

Wewerko inace ja mislim da Klokkerholm za te pare koje kostaju na E bay-u tesko da ce naCi ovde...

Ovo pricam napamet treba proveriti cenu...

Podeli ovaj post


Link to post

Komsija me pitao danas za misljenje jer zna za moj afinitet prema Toyoti, a ja ne smatram sebe dovoljno kompetentnim pa moram pitati Vas bolje upucene drugare za misljenje. Njegov brat mu nudi(tojest prodaje i pitao je prvo njega) Avensisa karavana 2007 2.0 125Hp sa 145K na satu. Brat je iz Nemacke auto bi dao za 5000€ mislim da ga je uzeo kao nov. Komsija je racunao jos 1000[/size]€ za PDV, carinu. Kod nas se trenutno takav auto ne prodaje i ne mozemo uporediti cenu, njega zanima da li je to korektna cena, a mene zanima da li ima plivajuci zamajac. Hvala unapred na odgovorima! 
Jos jedno pitanje za mog brata, da ne duzim.. kako i gde kupiti polovan motor, konkretno za(OFF) Fiat Stilo 1.9 JTD, ako neko zna nekog... hvala jos jednom!

Podeli ovaj post


Link to post

Imam dilemu pa se nadam da će mi neko pomoći. Kolega će možda da prodaje njegov auto a meni deluje primamljivo.

U pitanju je Corolla 2004, 1.6 benzin, prešla pravih 70000, do 2014. održavana isključivo u ovlašćenom servisu, kupljena nova kod nas. Auto u prvoj boji, nije lupan, sva stakla fabrička, 2 seta točkova, 3 ključa, servisna knjižica. Paket opreme nije bogat ali ima ono neophodno - manuelnu klimu, prednje podizače, ima alu felne, ključ sa daljincom...

E sad da nisam uložio u yarisa ništa onda ne bih imao dilemu, ovako se premišljam. Inače na osnovnu cenu mog yarisa sam uložio pare u 2 kompleta novih guma, alu felne, veliki servis i sad u kvačilo koje će biti zamenjeno ovih dana.

Šta vi mislite, dobijam li više sa corollom od yarisa da je vredno da ga prodajem u ovom trenutnom stanju i uzmem 2 godine stariji auto?

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobijas, to je smesna km za taj auto. Jel restyling ili ne, 2004 god je prelomna. Pa corolla je komotnija, lepo ide, koliko sam skapirao nemas debelu zenu i petoro dece tako da ti ne treba mini van felne i gume ako ne naplatis uz yarisa prodaj posebno, sve sta si radio naplatices u ceni auta. Koliko je tvoj presao km?

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kako Mića kaže, ako ti treba veći auto onda dobijaš. Rolla je veća i komotnija pa ako ti treba veći auto onda je ok prilika jer na prvom mestu znaš auto. Inače ako ti ne treba veći onda ne idi u to jer je 1.6 veći potrošač od tvog Yareta  , a Yare je i mlađe,jeftino za održavanje i znaš da si ga sredio za sebe , a i drži bolje cenu i na kraju je uvek prodajnije. Meni je uvek najbolja kupovina auta koje poznajem pa ako ti treba veći prodaj Yare pa kupi, a ako ti ne treba , nemoj se zaletati samo da bi kupio nešto zato što je veće, a kasnije imaš veće izdatke. 

Izmenjeno od matori

Podeli ovaj post


Link to post

Po čemu se prepoznaje ristajling? Po izgledu enterijera bih rekao da je pre ristajlinga. Što se prostora tiče i yaris nam je dovoljan pošto nemamo decu. Kilometraže su identične, ja sam prešao 1000 km više. Žena se nećka da menjamo pošto smo tek sredili yarisa. Corolla jeste starija ali nije lupana i komotnija je što ti kažeš. Mada zavisi i od kolege i toga da li će da uzima drugi auto. Svakako imam još par meseci za razmišljanje.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Restyling ima tzv suzu u faru, drugaciji zadnji branik, instrument tablu. Osim toga kod restyl je resen problem povecane potrosnje ulja. Ne znam, pa tu su i po ceni, lepse ide corolla, tu nema sta da se prica, potrosnja je ako ne ista onda je za nijansu, neosetno veca kod corolle. Corolla je udobnija za duzi put. Izgubiti neces i ako menjas i ako ostanes na yarisu ako ti u perspektivi bude trebao za broj veci auto onda menjaj.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Za pocetak provozaj ti to. To je lađa za yarisa.

Opali i koju sliku.

 

Edit: sad videh da ti imas mk2 yarisa. Onda ne znam :D

Izmenjeno od mahatma

Podeli ovaj post


Link to post

Svakako ću provozati auto da vidim kakav je u odnosu na yarisa. Kolega kaže da ne troši ulje. Meni ni yaris nije neudoban za put od nekih 250-300 km u jednom pravcu, videću kakav će biti na duže ako budem išao u Nemačku na leto.

Yaris mi nekako deluje lepše, tj. modernije a sad bi mi možda pomalo i bilo žao da ga prodam.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×