Jump to content
pex77

Toyota Yaris 1.3 Linea Luna

Recommended Posts

A sada samo za Našuda, kao što sam i obećao, slike motornog prostora. Dobro mogu da gvirnu i ostali, ako hoće ;-) !

post-2148-0-93557900-1401198404.jpg

post-2148-0-69148500-1401198429.jpg

post-2148-0-73260900-1401198445.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Nadam se da će da podeli sa nama to što ga zanima B)

Podeli ovaj post


Link to post

I ja se nadam. Ja njemu slike, a on nama fazon, foru ili šta već ;-) .

Podeli ovaj post


Link to post

Nadam se da nece o "ovom" nekom drugom prilikom :) Ajde Nasude gorimo...

Podeli ovaj post


Link to post

@pex77: ja dobih kritike od Pisketa na racun prljavog motornog prostora, obzirom da si Yareta skoro pazario bice ti oprosteno do sledećeg slikanja ;-).

 

Dobro došao!

Podeli ovaj post


Link to post

GoForit: kriv sam, priznajem:-) . Ni danas ne bi otvarao haubu da nisam sinoć obećao Našudu da ću da slikam motorni prostor (odgovor zbog čega još čekamo;-) ). Prvi put je otvorena hauba prilikom kupovine, pa danas. A kad smo već kod čišćenja istog, jedino što mi pada na pamet je krpa, sundjer slabo nakvašen i neki praško kao za kućnu varijantu brisanja prašine? Izbegao bi varijantu pranja hemijama i pod pritiskom, mislim da nema potrebe.

 

Liftman: A meni u narodnjačkom fazonu dodje: "Ti ne ličiš ni na jednu, a puno sam..." ! :-D :-D :-D

Podeli ovaj post


Link to post

Mene samo zanimalo da vidim to što si slikao - motor! I to ne bilo koji, već 2NZ-FE, koji ne videh davno... Bilo je reči i o razlici u 1.3 motorima kod Yarisa prve generacije.

Podeli ovaj post


Link to post

Razlika? Prednosti-mane? Aj zavrsi do kraja :)

Podeli ovaj post


Link to post

:tcswelcome: Ivane

 

 

#Našude Još ako elaborat može u NOVOJ TEMI u ovom PODFORUMU

Podeli ovaj post


Link to post

Po onoj nalepnici što je zalepljena sa unutrašnje strane haube kod mene je taj motor 2NZ-FE. E, sad, jel je to ok, ili? Što je pitao Nessa: prednosti-mane? Stvarno nisam čitao o tipovima i razlici, znao sam samo da postoji 1.0 i 1.3 . Nisam znao da ima dve vrste 1.3 za Yarisa prve generacije pa iz tog razloga interesovanje u vezi motora.

 

Hvala Miloše CTS :-) .

Podeli ovaj post


Link to post

@pex77: i ja sam samo za opciju skidanja prasine uz koriscenje blago-nakvasenih sundjera/krpa, u celoj prici dosta pomazu i fine molerske chetke, za manje pristupacne delove radijator chetka dodje kao izmisljena.

Podeli ovaj post


Link to post

kod mene je taj motor 2NZ-FE. E, sad, jel je to ok, ili? Što je pitao Nessa: prednosti-mane?

ma opusti se, odlican ti je motor u kolima, isti takav u jednom yarisu verso gazi vec preko 300 k km, skoro ce doci do 400 ;)

Podeli ovaj post


Link to post

GoForit: hvala na savetu. Odradiću čišćenje, pa slikanje da se vidi razlika, ali ne obećavam u skorije vreme.

 

Mića: dobro je, mislio sam da nije nešto u fazonu: kod tog motora zeza "difufna", al kad se umesto nje stavi "dodojtna" onda radi ko sat:-D . Auu, a sa prethodnim autom sam za 10 godina prešao 148000 i dogurao skoro do 280000 na totalu.

Podeli ovaj post


Link to post

@pex77: i ja sam samo za opciju skidanja prasine uz koriscenje blago-nakvasenih sundjera/krpa, u celoj prici dosta pomazu i fine molerske chetke, za manje pristupacne delove radijator chetka dodje kao izmisljena.

Da dodam i četkica za zube i od hemikalija samo WD 40 (petrolej uglavnom) za sam motor (barem ja tako radim) i biće ko' nov :)

Podeli ovaj post


Link to post

@ Miloš - pa bio elaborat, ali niko da se seti search-a... :P:lol:

 

Pazi... oko motora je jedini problem kod 1.3 modela, jer postoje 2NZ (japan) i 2SZ (oni drugi... :P ) i lako se prepoznaju... Da ne bude kako pametujem, evo šta kaže tetka Wiki za oba...

 

The 2NZ-FE is a 1.3 L (1298 cc) version built in Japan. Bore is 75 mm and stroke is 73.5 mm, with a compression ratio of 10.5:1. Output is 63 kW (84 hp) at 6000 rpm with 121 Nm (89 lb·ft) of torque at 4400 rpm.

The Toyota 2NZ-FE 1.3 L engine was designed in 1999 with Otowa Yamaha as the head engineer of the project. Toyota introduced the VVT-i system on the 2NZ-FE to improve fuel efficiency and emissions. VVT-i is now a feature of all current Toyota engines.

 

The 2SZ-FE is 1.3 L (1297 cc). Bore is 72 mm and stroke is 79.6 mm, with a compression ratio of 11.0:1. Output is 64 kW (87 PS) at 6000 rpm with 122 Nm of torque at 4200 rpm. It features VVT-i.

 

Ili, kupite lepo Yaris Verso, praktičan auto, pogodan za gas, a ispod haube sve japanci 1.5 (1NZ), 1.3 (2NZ), 1.4 D-4D (1ND)... :D

Podeli ovaj post


Link to post

Mića: dobro je, mislio sam da nije nešto u fazonu: kod tog motora zeza "difufna", al kad se umesto nje stavi "dodojtna" onda radi ko sat:-D . Auu, a sa prethodnim autom sam za 10 godina prešao 148000 i dogurao skoro do 280000 na totalu.

tvoj je made in japan, po wikipediji.... ;) a taj koji sam pomenuo verso je vlasnistvo sefa mag servisa, dok je servis bio u malom pozarevcu svaki dan je gazio do tamo i nazad za bg :D

The 2NZ-FE is a 1.3 L (1298 cc) version built in Japan. Bore is 75 mm and stroke is 73.5 mm, with a compression ratio of 10.5:1. Output is 63 kW (84 hp) at 6000 rpm with 121 Nm (89 lb·ft) of torque at 4400 rpm.

The Toyota 2NZ-FE 1.3 L engine was designed in 1999 with Otowa Yamaha as the head engineer of the project. Toyota introduced the VVT-i system on the 2NZ-FE to improve fuel efficiency and emissions. VVT-i is now a feature of all current Toyota engines.

 

The 2SZ-FE is 1.3 L (1297 cc). Bore is 72 mm and stroke is 79.6 mm, with a compression ratio of 11.0:1. Output is 64 kW (87 PS) at 6000 rpm with 122 Nm of torque at 4200 rpm. It features VVT-i.

Podeli ovaj post


Link to post

Piske: hvala, svaki savet je dobrodošao.

 

Našud: hvala, to nisam znao pre kupovine vezano za motor, imao sam samo predstavu da je japanac zbog godišta, ovo su već "pikanterije";-) .

 

Mića: e sad može: Vozi Miško:-) !

Podeli ovaj post


Link to post

@ Našud Razlika je u kučištu filtera za vazduh (što napisa da se odmah vidi razlika ) i ovaj 2NZ-FE je baš redak. Ne videh ga do sad uživo . Ako je ovaj motor 2NZ-FE baš dobar jel to znači da je ovaj 2SZ-FE loš ili ja moram odmah da ubacim vitamine u ishranu, pošto mi večeras sve nešto nije jasno :huh:

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno nisam ni znao koja je oznaka dok danas nisam slikao i pročitao večeras šta konkretno znači i našta se odnosi. Kupio bi yareta u svakom slučaju, svideo mi se "na oko", sve je bilo ok u toku probne vožnje, vlasnik je bio prijatan prema meni, a i prema yaretu što je pokazao urednom servisnom dokumentacijom. Tako dal je 2NZ ili 2SZ mislim da nikog od vas (pa ni mene) nebi odvratili od kupovine.

Podeli ovaj post


Link to post

Piske opusti se... Sta .onda mi Turci da kazemo :) Samo lagano i gas do daske ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Samo sam radoznao :) Moj motor je 1SZ-FE nije iz te priče

Podeli ovaj post


Link to post

"Boj ne bije svijetlo oruž'je, već boj bije srce(motor) u junaka"! Tako da su svi motori u yarisa junaci, bez obzira na snagu, oznaku, i šta već :-) . Malo li je 15 godina dokazivanja na srpskim putevima i sa srpskim gorivom;-) !

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitam zemljače na pravom izboru. Kupio sam ga pre 5 godina i nisam se pokajao ( prešao malo više od 200 000km i osim redovnog servisa nikakvih problema). Pošto imamo isti tip motora evo i njega na slici

Podeli ovaj post


Link to post

×