Jump to content
pex77

Toyota Yaris 1.3 Linea Luna

Recommended Posts

Svaka čas' zemo :-) !!! Ulepša mi dan, što zbog iste makine, što zbog tablica:-) ! Ako možeš ostavi na PM poruku odakle si i da se eventualno vidimo, čisto druženje, neki savet jer mi je ovo prvi japanac.

 

A vidim i da imaš klimu. A i motor ti je uredan, ma sve je na mestu i ok. Imam i ja da sredim motor da se "sjaji", de ja da budem jedini "uljez" ovde ;-) !

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam kupio kaseta adapter po ceni od 498 dinara. Elem, kaseta adapter je od proizvodjača HQ, a oznaka proizvoda je CLP-003. Raspakovao sam je, ubacio u kasetaš od yarisa i povezao na mobilni. Pustio muziku u mp3 formatu-radi, pustio radio sa mobilnog-radi(juupiii), obavljen razgovor telefonom-radi, navigacija-radi. Znači, sve se čuje preko zvučnika, a to mi je bilo i najvažnije, pritom zvuk nije ništa lošiji od kasete. Definitivno sam odustao od ugradnje cd plejera kao zamenu za kasetaš i neispravni radio. Eto, nekom može da koristi

Podeli ovaj post


Link to post

Da li to bolje radi od onih China FM transmitera? Pitanje nije samo za tebe :) Ko ima iskustva neka pomogne u odgovoru :)

 

Podeli ovaj post


Link to post

U principu bi trebalo da radi dosta bolje od bilo kog FM transmitera, pa makar i najkvalitetnijeg, jer je propusni opseg FM manji nego propusni opseg glave koja cita traku. Takodje, FM transmiteri. Su podlozniji smetnjama zbog prirode prenosa -bezicno analogno - frekventna modulacija.Najosnovnije na sta treba obratiti paznju je da adapter ne bude sa MONO glavom.

Podeli ovaj post


Link to post

Fm transmiter nisam testirao iz razloga što imam smetnje na svim talasima, radio stanica se čuje u pozadini, al je nadjačava šum tj šuštanje, i tako je na svim talasima. I da, adapter podržava autoreverse kasetaše. Fm transmiter funkciju sam koristio preko navigacije u prošlom autu, i subjektivni osećaj je da se preko adaptera bolje čuje.

Podeli ovaj post


Link to post

Imam još jednu ideju kako iskoristiti mobilni sa androidom, pa me interesuje vaše mišljenje dal' je moguće u praksi. Naime, ideja je da preko obd 2 bluetooth elm327 auto dijagnostike i Torqe pro programa za android povežem yarisa i telefon. Prvenstveno bi služilo kao imitacija instrument table sa očitavanjem parametra temperature rashladne tečnosti i voltaže akumulatora, pa onda i za sve ostalo. Znači iskustva u teoriji, a još bolje u praksi

Podeli ovaj post


Link to post

Funkcionise isto kao i na Ravu, Celici a probao i na Hondi. Torque pgm je u pitanju i Bluetooth elm327. Radi extra.

Podeli ovaj post


Link to post

Nessa: Hvala. Ako je neko probao na yarisu, neka prenese utiske, kao i jel postoji neka caka kod povezivanja. Konkretno, ručni unos podataka kod "Vehicle profile" za yaris 1.3 za "Torque pro" traži kod pokretanja istog. Nisu mi baš najjasniji svi parametri za unos, ili treba potražiti i tehničke podatke sa neta za konkretni model, pa prema tome i popunjavati polja? Nisam još kupio Obd bluetooth, ali sam našao na KP za 1300 din. Mislim da je interesantna spravica od koje samo korist može biti

Podeli ovaj post


Link to post

Radi i na Corolli kod mene, mora da radi i na Yarisu. Ne secam se sta je trazilo od podataka pri povezivanju ali nisam imao nikakvih problema, snacices se ;)

Podeli ovaj post


Link to post

tarantino: Hvala. Kad dodjem u posed Obd2 Bluetooth-a, javljam o povezivanju istog na yarisa.

Podeli ovaj post


Link to post

Kao sto ti je rekao tarantino to je "povezi i cepaj" :) Ja nisam nikada unosio te profile tj podatke o vozilu. Provereno za Yarisa TS, radi. Trazice ti samo pin kod bluetooth uparivanja i to je 1234, zatim da ukljucis gps, ali nije bitno za to sto tebi treba. Nakon toga par sekundi se povezuje sa compom auta i imaces sve real time info na displeju androida.

Podeli ovaj post


Link to post

Bas tako. Taj profil ne sluzi nicemu. Mozda da snimis neku sesiju za neko vozilo. Sto se tice parametara i ocitavanja to nema veze. Bitno je samo da imas senzore za neku funkcionalnost i da je komp voljan da ih podeli sa tobom.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala drugari. Kad namontiram spravu, šaljem izveštaj u reči i slici

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti se ne zuri za obd adapter vidi da ga narucis sa aliexpress-a. Ja sam uzeo pre mesec dana taj bluetooth adapter i ispao me je oko 500din (6$ sa sve PDV-om od 1$ :) ). Ceka se oko mesec dana. Radi sasvim ok, isproban na hondi accord (obrisane greske), na rav4, na hondi civic, opel astri i sve je ok. Koriscen uz torque free. Mada imaj u vidu da ce te verovatno smoriti posle nekog vremena da gledas u te cajgere, pa ces ga retko koristiti ;) Meni je najvise trebao da pratim temperaturu i pritisak ulja, ali iako auto ima te senzore, ne prikazuje to...

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na informaciji NenadRAV4

Podeli ovaj post


Link to post

Danas stigao zadnji nosač brisača sa brisačem. Naručen iz Japan auta-Valjevo. Cena 1900+dostava 360=2260 dinara. Sasvim korektne izrade, nemam primedbe. Uz pomoć wd40 skinut šraf, malo zardjao. E sad ide muka, kad je trebalo izvući brisač, neće pa to ti je. Odem do druga koji je automehaničar, i gotovo očas posla. Zahvat izveden nekom mini stegom(nisam pitao za stručni naziv) koja u gornjem delu ima šraf koji naleže na šraf brisača. Okretanjem šrafa stege odvaja se brisač. Ostalo je još sredjivanje tj generalno čišćenje motornog prostora pa da okačim slike.

Podeli ovaj post


Link to post

U pravu si Našude,radacipger ili kako već, samo nije kao ovaj sa slike.

Podeli ovaj post


Link to post

Yaris opran i spreman za sutrašnju smotru. Motor malo glacnut, bolje nego što je bilo u svakom slučaju.a8e9ysa6.jpg7yqese2a.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

U septembru je u planu sredjivanje limarije. Ima par mesta koja su zagrebana i posle toga zafarbana i to veoma loše. Korozija se pojavila na nekoliko mesta, provera patosa tj u kakvom je stanju zaštita. Napomena za adapter kasetu. Kaseta vrši funkciju, ali je pri manjoj jačini zvuka i pri prelasku sa jedne pesme na drugu izuzetno bučna, odnosno čuje se okretanje točkića kao mlin čekićar. Otišao do druga koji drži tv servis, i na moju primedbu da se kaseta čuje prvo je testirao kasetaš i ustanovio da je sve u redu. Onda je uzeo kasetu i iz nje povadio sve pokretne elemente tj male i velike zupčanike iliti točkiće. Rezultat je skoro pa bešuman rad adapter kasete. Eto nekom može da koristi.

Podeli ovaj post


Link to post

" Yaris opran i spreman za sutrašnju smotruemoji4.png. Motor malo glacnut, bolje nego što je bilo u svakom slučaju "

 

Odlično odrađen posao...svaka čast :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Danas stavljen nov akumulator Varta Blue Dynamic 45Ah Asia. Plaćen 6700 dinara. Prethodni je bio Bosh S4. Ispravan, bez mane, i po rečima prethodnog vlasnika stavljen 2011. Otišao u kotlarnicu na mesto crknutog akumulatora. Koristiće u slučaju nestanka struje da zajedno sa pretvaračem pogoni cirkulacionu pumpu.

post-2148-141416889362.jpg

post-2148-141416892455.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×