Jump to content
edi

Moshimoshi minasan

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Ja sam Edi iz Beograda i imam Toyotu Carinu E 1.6 LXLI 16v 78KW iz 1997. godine.

 

Kao i većini vozača, prvi auto koji sam vozio bio je ćaletov, a prvi moj auto bio je svima nama dragi YUGO. Imao sam ja razne automobile posle toga i onda, sasvim slučajno, kupim Toyotu (a hteo sam Opel ili Fiat)..... i oduševim se.

 

Mislim da već svi znate koja je ovo Tojota i koje su njene specifikacije, te neću mnogo gnjaviti oko toga. Osnovni model bez ABS-a, klime, podizača...ali kupljen od prvog vlasnika sa originalnim računom i uputstvom za upotrebu. Carina je očuvana besprekorno (ukoliko bilo šta može da se sačuva u novobeogradskim blokovima) i ja sam sa njom prešao oko 30.000 km za dve godine bez ijednog problema. Fale neke sitnice kao npr. znak, ratkapna, kvrcnut far, ali šta da radim kada stoji na parkingu.

 

Svakako sam u poslednje dve godine postao ljubitelj japanskih vozila - pogotovo Toyote.

 

Slike imam ali ne dam  >:( (naravno šalim se, stavljam ih prvom prilikom)  :)    ;)

 

P.S. Moshimoshi minasan bi trebalo da znači "zdravo svima" na japanskom. Izvinjavam se ako nije tačno.

      Pozdrav za Vojislavabb

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam došao, ostani aktivan ;)

Podeli ovaj post


Link to post

He,he ja bas nesto kontam ako prodam auto da kupim takvu Carinu,bas 1.6.Danas mi covek nahvalio odrzavanje iste maksimalno.

  Dobro dosao!

Podeli ovaj post


Link to post

poadrav i od mene,ja sam novi,ja imam celicu 1989 2000cm,burazer vozi nisana 200sx,ma japanci su cudo,mogu li naci da kupim pragove so dublje za celicu,,,,,????

Podeli ovaj post


Link to post

Neka te ne brine, Carina je ekonomican auto za odrzavanje, mehanika proverena, ima delova i u kopiji, tako da samo napred...

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo Edi, dobrodosao, opet ti je trebalo dosta vremena da se odazoves pozivu, kao i na proslom forumu... ;)

 

Ali ok, neka nema veze, nikad nije kasno, dokle god se druzimo i zezamo.

 

Ostani aktivan, i vidimo se ako ne pre, na 2. velikom okupljanju!

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Svima ! ! !

 

Baš sam se prijatno iznenadio svim odgovorima.

 

Zna li neko na kom mestu u ovom forumu je najbolje da postavim pitanje o felnama.

Hocu da kupim jos cetiri, pa me interesuju vaša mišljenja i preporuke.

Čini mi se da sam čitao pre izvesnog vremena slično pitanje kolege sa foruma - Molder72

 

Čini mi se da čujem prizvuk ljutine u glasu kolege Vojislavabb  :(

Potrudiću se da budem revnosniji.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa nije ljutina.... to je previse gruba rec... :)

 

imas temu OGLASI -} KUPUJEM

Podeli ovaj post


Link to post

Edi gde su slike mashine???????

 

A kako da je prepoznam sutra na autoputu?? ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Evo jedne slučajne sličice sata  :P

post-46-132930755604.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Vise ih ima u mojoj temi :D :D :D (mislim na fotografije auta)

Podeli ovaj post


Link to post

jok nece da postavlja slike svog auta u njegovoj temi :D

Podeli ovaj post


Link to post

nema Golf takvu tablu

Podeli ovaj post


Link to post

Ali zato puno lichi na Renault :D :P

Podeli ovaj post


Link to post

xexexe imenjak je tu 3 meseca duze od tebe ;) samo sto nije aktivan bas mnogo u svojoj temi ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Za svaku osudu  ;)

Nije ni slike okacio strasno  ;D

Podeli ovaj post


Link to post

 

Crkao mi je auspuh.  :'(

 

20062011015.th.jpg

 

Pirke auspuh servis je izabran. Posle dosta premisljanja, razmisljanja i natezanja sa moje strane odlucio sam se za Sound Control.

Zadnji lonac koji ima dve opcije. Protocni, sportski i priguseni, obicni, a pritom se vrlo lako prebacije sa jednog na drugi.

Skuplji je i od obicnog i od sportskog ali vredi svaku paru. Evo poneka slikica sa montaze.

 

20062011026.th.jpg  20062011025.th.jpg  20062011024.th.jpg  20062011023.th.jpg

 

I kako izgleda na autu

 

21062011028.th.jpg  21062011029.th.jpg  21062011030.th.jpg

 

Zvuk se ovde ne cuje ali cucete ga na prvom mini skupu.

 

Kada sam bio klinac i putovao sa roditeljima na more radio-kasetofon nije imao dobru masu ili sl. i na kraju kasete, kada je tisina, cuo se motor.

Stalno sam terao caleta da pusti na najjace i uzivao u zvuku motora sa zvucnika.

Evo sada se i meni ispunio decacki san od pre 20-30 godina i imam sportski auspuh, a mogu i da ga prigusim da niko nista ne provali.  :)

Najvise mi se svidja kada idem iza nekoga ko davi i gnjavi, samo prebacim u II i svi se sklanjaju (kao, bezi od ove budale)  :D

 

Podeli ovaj post


Link to post

Kako je čučnulo, kao dOOpe na nošu!  :-* 

 

Podeli ovaj post


Link to post

×