Jump to content
mahatma

Mahatma i Jazz 2008 1.4

Recommended Posts

Slažem se da je prostraniji od mog Yareta i "moderniji" auto, ali je i kasnije izašao od Yareta prve generacije. Kakav je u odnosu na Yareta 2. generacije. Vozio sam ga i ima mesta ko u priči. Nisam vozio Jazza pa bi volio da čujem neku usporedbu ako ste imali prilike voziti oba auta. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nisam vozio niti se vozio, ali pri kupovini nisam ni uzimao u obzir Yarisa II. ustvari, jesam na kratko, ali! Onaj enterijer ja nemogu da sazvacem. Nekome je to lepo, meni uzas.. Iako je bilo dobrih komada za par stotina evra vise, svi su imali isti "problem", delili su isti enterijer :D 

Podeli ovaj post


Link to post

Lični ukusi :) . Ja sam ga vozio i toliko mi se svideo enterijer da sam rekao, kad budem menjao auto samo Yare II .  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Care, daj neku reč kakvi su utisci posle malo više iskustva sa Jazzom! Jesi navikao na njega, jel sluša, neka mana, vrlina... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Nema niceg novog da nisam vec rekao.

Menjao sam skoro solje amortizera, obe solje i lageri + ruke 6500. Dosta sam dobio na udobnosti i sad je jos lepse za voznju. To je jedina da kazemo novost. Da se zahvalim @Nessa na preporuci za majstora! Mita iz Velikog mokrog luga, momak skroz na mestu.

Podeli ovaj post


Link to post

Prodadoh one felne od Yarisa. Steta sto ih niko odavde nije uzeo, a pun forum yarisa..

 

 

 

Bravo! Jesi li se odlucio sta je sledece?

Hteo sam da uzmem one Hondine sa Civica od Branislava. Al dok sam skupio lovu, on ih prodao, pre 10ak dana. Mislim da je to bilo najbolje sto sam mogao da uzmem, al jbg sta da se radi. Ima po oglasima par Suoerturismo, al mi je nesto siroko 7jota. Volan na Jazzu i nije medju laksima, i mislim da bih izgubio na tome i na udobnosti sa tako sirokom felnom. 6 ili eventualno 6.5 bi bilo ok.

 

Danas sam video ove

http://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/6401281/aluminijumske-felne-chevrolet-15-4-x-100

Ne znam samo za centralnu rupu, kako sam nasao Chevrolet je 56.5 a honda je 56.1. Tu prsten ne moze da stane, a da li se ta razlika uopste racuna kao da uopste i postoji? To je 0.4, tj 0.2mm. I motam da proverim koja su sirina.

Podeli ovaj post


Link to post

..... Ima po oglasima par Superturismo, al mi je nesto siroko 7jota...

 

 

Izvini, ali moram....

 

Jotovi(joti) nisu merna jedinica sirine felne....cak nije ni mera u mernom sistemu....sve oko felni se meri u incima. J je samo oznaka ivice felne

Podeli ovaj post


Link to post

Izvini, ali moram...

Zar mislis da za sve ove godine blejanja ovde, to nisam naucio?

Zezam se bre.. :D znam sta su joti :D

Podeli ovaj post


Link to post

Huh bre coece... Znam da je J ili JJ oznaka za rub felne, i posto se to pise odmah posle sirine felne ljudi su prisvojili kao neku jedinicu mere sirine.

Pravlino je napisati 4x100 R15x7 J Et45.

J nema nikakve veze sa sedmicom, vec je jedna od osobina felne.

Jel sam polozio?

 

Dakle, tripujem se da ce mi 7 jota biti presiroko :D

Podeli ovaj post


Link to post

I nece odstupiti ni za "jotu" !!!

;) :D

Podeli ovaj post


Link to post

Prodadoh one felne od Yarisa. Steta sto ih niko odavde nije uzeo, a pun forum yarisa..

 

 

 

Hteo sam da uzmem one Hondine sa Civica od Branislava. Al dok sam skupio lovu, on ih prodao, pre 10ak dana. Mislim da je to bilo najbolje sto sam mogao da uzmem, al jbg sta da se radi. Ima po oglasima par Suoerturismo, al mi je nesto siroko 7jota. Volan na Jazzu i nije medju laksima, i mislim da bih izgubio na tome i na udobnosti sa tako sirokom felnom. 6 ili eventualno 6.5 bi bilo ok.

 

Danas sam video ove

http://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/6401281/aluminijumske-felne-chevrolet-15-4-x-100

Ne znam samo za centralnu rupu, kako sam nasao Chevrolet je 56.5 a honda je 56.1. Tu prsten ne moze da stane, a da li se ta razlika uopste racuna kao da uopste i postoji? To je 0.4, tj 0.2mm. I motam da proverim koja su sirina.

 

Mahatma, ne znam zasto mislis da ces izgubiti na udobnosti sa sirom felnom. Sira felna - ista ili sira guma - ne vidim kako to umanjuje udobnost.

 

Koliko vidim ti si bas zapeo za OZ Superturismo "look" felni? :D Jel to samo slucajnost ili s namerom?

 

Sto se tice ovih felni iz oglasa, to su felne sa Chevrolet Lacetti. Dobra stvar kod njih je sto su 6 inca sirine, a potencijalno losa bi bila sto Lacetti ima raspon 4x114, a ne 4x100. Iskreno, kad ih ovako pogledam golim okom cini mi se da je raspon izmedju srafova veli za 4x100. ...ali naravno, ne mogu da garantujem. Sto se tice precnika rupe, razliku ne mozes da racunas kao 0,2mm, nego moras kao 0,4. Ali opet, je to izuzetno mala razlika. Da je idealno - nije, ali mislim da bi moglo da se istolerise. 

Podeli ovaj post


Link to post

@mahatma

Pre neki dan sam video Jazz kao tvoj sa OZ F1 bas mu stoje kako treba. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

Hm. Meni te F1 nekako ne leze, al hvala na predlogu. Odradicu u photoshopu. Mozda mi se svidi :)

Podeli ovaj post


Link to post

Mahatma, evo jedna slika za tebe, Jazz je bio parkiran ispred zgrade pa se sjetih da tražš neke felne.

Možda nešto ovako?

 

20150512_194522.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala dado.

 

Sta znam. Da mi je auto dosao sa ovakvim felnama, verovatno ih ne bih menjao, al da bi ih kupio..sumljam.

 

Nego ispred nosa mi sa oglasa neko kupio gumene patosnice. OEM Hondine za 25€!! Dzab dzaba! U delti su nesto tipa 8, 9 hiljada a na popustu su bile oko 6,7. Zamenske gumene da su pristojne su oko 5.

Bas sam se smorio...

Podeli ovaj post


Link to post

Meni ovo bas dobro izgleda i mislim da je to to. Samo je smor sto su felne u Novom Sadu pa treba da vidim sta cu kako cu.

post-270-0-72363300-1431807190.jpg

Drugi nedoumica mi je ofset ovih felni. 

Po sajtu http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

gde poredim fabricke i AEZ ispada da ce AEZ biti isturene 22mm napolj, sto zbog sirine sto zbog ofseta. Mislim se, iako mozda budu u pravcu branika, nema veze jer ima prilicno lufta izmedju gume i branika, zar ne?

 

post-270-0-54330500-1431807011.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ovaj link mi je prosle godine Piske propustio, nadji na njemu svoje vozilo i "prelistaj" felne koje ti budu ponudili u dimenziji R15.

http://www.pointsb2c001.mx-live.com/default.aspx

Isprati sirinu i et za svaku opciju, naci ćeš (izmedju ostalih) 6.5" sa et38... kao ove npr.(ne znam da li sam odabrao najbolje filtere, ti proveri).

 

Za ocekivati je da će se sve uklopiti, prema sajtu bar .

Podeli ovaj post


Link to post

Kul hvala. Pitanje je samo da li sama aplikacija vodi racuna o takvim stvarima. Koristan sajt svakako

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo! Da ih dugo vozis. ...bez obzira na njihovo "nJemacko" poreklo.  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Fala! Mmmnogo mi se svidjaju. Čep će dobuti slovo H. Samo je pitanje kada :)

Podeli ovaj post


Link to post

A ja mislio opet testiraš felne preko neke aplikacije . Da te dobro služe, a i ti njih da paziš . Lepe felne i lepo mu stoje !!!

Podeli ovaj post


Link to post

×