Jump to content
mahatma

Mahatma i Jazz 2008 1.4

Recommended Posts

Uhh Sad je opasan jazavac :) Odlično su mu čučnule felne :) Prva liga !

Podeli ovaj post


Link to post

Fala jos jedared svima.

E sad samo docekati tupla pa da padnu gume :) mada moram i matice, a voleo bih da se izpruzim i za pristojne zastitne. Sobzirom da ce mi trebati i za Civica, na to gledam kao na investiciju :D

 

Inace, pre neki dan sam polirao farove. Bolji su mnogo, ali nisu kao sa onih slika pre i posle. Imam problem sto su strokavi unutra, a otvaranje dva fara kosta prilicno. Sam da radim nemam ****(auto recenzija), tako da ce ostati na tome kakvi su trenutno,ili ako znate nekog ko to radi za ok lovu pisite. Sutra kupujem Phillips Xtreme vision pa cemo videti.

 

Inace, u planu mi je zatamljivanje stakala, oni bocni vetrobrani, i mozda mali audio upgrade. Aktivni woofer za gepek, ili mozda ispod sedista. Ne znam da li u ugradnju woofera da se upustam sam il da platim. Dobio sam jednu ponudu samo ruke 30e za ugradnju, plus kablovi i osigurac.. Jel to mnogo.

Podeli ovaj post


Link to post

A sad vidim da nisam napisao ovde. Zamenio sam i solje amortizera i lagere kod Mite u Velikom mokrom lugu po preporuci @Nessa

Auto je sada mnogo udobniji, a majstor je za svaku preporuku.

Podeli ovaj post


Link to post

Lep update i interesantni planovi!

Podeli ovaj post


Link to post

Uzo sam jutros Phillips Xtreme Vision, danas montaza :)

Podeli ovaj post


Link to post

Jako lepe felne. Volim taj stil. Extra izgledaju. Ja zatamnio stakla i mogu ti reći, naravno da auto dobije na izgledu, ali je super stvar za predstojeće sunčane dane. Verovatno ću i prednja zatamniti sa nekom svetlijom folijom da me policija ne njaka. Pitao sam u jednoj prodavnici, mogu se naručiti sigurnosni šarafi, 4 kom. oko 1000 din, tako da i nije neka preterana investicija. I naravno kočnice u neku boju da razbiju monotoniju i daju na sport look-u. Ja pripremio zelenu boju, samo vremena da uhvatim  ;) . Srećno sa igračkom :) !

Podeli ovaj post


Link to post

Ma temperaturna razlika i UV su mi prvi razlog za zatamljivanje. Pogotovo zbog dece. Napred cu 30%, nazad nesto 60, 70%, da ne bude neka prevelika razlika a da sam po zakonu da me ne jebu, ne treba mi to. Izgleda je dobrodosao :)

 

Sto se guma tice, mislim da ce napred Dunlop Bluresponse 9000/kom, a nazad Sava Intensa HP 5900/kom 185/55/15. Nemam pare za 4 dobre i mislim da je ovo ok kombinacija. Ono sto mi je bitno je da su obe gume tihe!

Podeli ovaj post


Link to post

Moj ti je savet da ne stavljaš više od 50% foliju. Preko dana je potpuna ladovina u autu, a u sumrak jako zatamni kad gledaš iz auta prema napolje. Bit će ti problem preglednost ako staviš preko 50%. Ja probao pa se odlučio za 50% i prezadovoljan sam, čak sam i nazad na zadnju šajbu dogovorio 30% baš zbog te preglednosti jer jako predveče i noću smanji vidljivost. Nemoj srljati , prvo probaj. Isto je i moj burazer zbog klinca zatamnjivao pa je čekao da vidi kako će meni ispasti, da se odluči za procenat. Kaže da je dobro što je čekao jer je i on hteo 70% , ali sad vidi da je to previše. Ja se držim onoga, guma i kočnica glavu čuvaju :) . Bitno da je nova guma i tu se ne može pogrešiti. Naravno da ima boljih i lošijih, ali za mene je svaka nova bolja od svake polovne. I sam nemam toliko para da obuvam auto u neku skupu obuću, ali kupim dve nove, stavim napred, pa kad dođe red na te zadnje, bacim i opet dve nove koje opet stavim napred i tako uvek imam dobru obuću i sigurno se vozim. Nikad problem sa gumama. Jedino mislim da je Tigar bolji od Save iz ličnog iskustva, a cena im je tu negde ista. Dunlop je super guma, ali nemoj se trošiti ako nisi u nekoj prilici jer ima i jeftinijih guma koje su super(bitno da je nova). Ne voziš ti 200km/h da je to toliko u pitanju. A felne su mi extra, baš su mu legle ;)

Podeli ovaj post


Link to post

A koje si folije stavljao. Ja cu staviti Lumar. Za njih ljudi kazu da nema tih problema sa vidljivoscu nocu..

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo sam to hteo da napišem. Meni su oko 60% pozadi(ako ne i više), a napred 30%, i nikakvih problema nemam sa vidljivošću noću i prema spolja. Prijatno sam se iznenadio kako se vidi iznutra, a napolju se jedva nazire da neko sedi pozadi. Folije su američke-Global.

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno nisam siguran, ali meni se čini da je meni rekao lik da su lumar. ne razumem se u te folije , ali mislim da je rekao lumar. Nemoj me držati za reč. Vidi se prema napolje, sve to stoji ,ali je velika razlika u odnosu na normalna stakla bez folija. Isprobao sam i najzadovoljniji sam sa ovim. Zato sam ti i rekao da ako imaš kod nekog da vidiš prvo kako to izgleda. Pogotovo vidi u sumrak kakva je preglednost, podvlačim u sumrak. Zadnja šajba mi ide u 30% jer praktično ni ne treba folija jer mi sunce ne udara kroz nju, ali nju eto zbog šminke, a manji procenat zbog vidljivosti :). Jbg Pex, hteo sam i ja da lepim i na prednja kad sam video koliko znače kad je sunčano, ali nije lik hteo i rekao mi da se strpim pa da mi posle registracije zalepi pa da me bar godinu dana ne zezaju. Stvarno je odlična stvar.

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi jel sam u problemu?

 

b5fd2acbf3ca124a1dec9062e4b36254.jpg

8c898eb6d7c49825dbeddd473b2623f9.jpg

49ecb550768140c35e1af1bf45b151bc.jpg

 

Na poslednjoj slici deluje jezivo, al nije tolko nego je ugao malo tricky

Podeli ovaj post


Link to post

a problem je u cemu???? offset??

 

nekoliko nas je radilo kod lika koji radi sa sun control folijama, ja imam 80 pozadi i bilo bi mi isto za gledanje kao i da su 60%,,,,65 su mi pozadi iza vozaca....a lumar je previse naduvao cenu

Podeli ovaj post


Link to post

Da offset. Felna je previse izbacena napolje. Tripujem se da moze da kaci..

Podeli ovaj post


Link to post

Ostaje ti samo da probas, pa kod eventualno kod strugara da skine malo srce, naravno ako ima 'dovoljno mesa'...

Podeli ovaj post


Link to post

Sutra cu probati sa nekom gumom pa testirati.

Bilo kakvi radovi na felni ili kolima nisu opcija. I ovako me sve kosta ihahaj. Ako ne pase, prodajem felne i a u p materinu!!

Podeli ovaj post


Link to post

Koje su ti tačno dimenzije felni ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Dok ne spustiš auto na gume i provozaš, džabe gatanje da li će kačiti

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo je pozadi

3fbd11ac15a7c06c66cf9c3ad175b7db.jpg

A ovo su trenutne gume

 

4fc13462dac93cfe5e533858ba59906d.jpg

 

 

 

 

 

 

gledano po ove 2 fotke, ovo bi trebalo da prodje, osim ako ne preforsiras sirinu guma.

 

kakva je situacija napred?

Podeli ovaj post


Link to post

fa7c9d4653669ec0eaed7cba7f7c44c8.jpg

Laki ovo je napred. Fotka sa gumom koju si ti komentarisao je trenutna 14ica. To sam okacio cisto poredjenja radi..

 

Piske, Felne su 15x6.5 et 38, a gume bi bile 185/55 15.

U ovoj dimenziji na jazza ide

15x6 et 51

Moram da probam. Nema druge.

Podeli ovaj post


Link to post

 

Ja sam vido na ovom sajtu da je razlika 13mm, i vodeci se time, mislio da ne bi trebalo da bude problem, al kad sam stavio, mnogo mi nesto to strci.

 

480871b643ae3e5b6abfcab04239791e.jpg

A ako je guma napolju, a ipak ne kaci, da li moze da postoji neki problem druge vrste?

Podeli ovaj post


Link to post

Po podacima sa neta trebalo bi da stanu felne bez problema. E sada između teorije i prakse stoji stanje opruga koje hoće vremenom usled pređenih kilometara da popuste malo i da malo auto legne. Nema druge nego da staviš gume i da vidiš da li kače negde. Ne bi trebalo. 

Podeli ovaj post


Link to post

×