Jump to content
mahatma

Mahatma i Jazz 2008 1.4

Recommended Posts

A mimo kacenja, ako štrči guma, jel može nešto drugo da bude problem? Da baca vodu po vratima, da se čuje više jer nece biti branika da je stiti od vetra itd...

Podeli ovaj post


Link to post

Na 6.5 ima da štrči felna... na tu širinu ideš sa 195 širinom gume.

Podeli ovaj post


Link to post

http://www.pointsb2c001.mx-live.com/default.aspx Na tu felnu idu ti gume 185/55 15 , 195/50 15 i 205/50 15 . Informacije sa points konfiguratora. Postavljao sam već sajt više puta. Po meni najbolje kao što je i Našud rekao 195/50 15 Evo još jednom da ga postavim

Podeli ovaj post


Link to post

Auuu...

Samo redjam fail za failom...

 

Sam se zaebo sa sirinom? Koji je downside?

Jel da idem sa 195/50?

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je 185 ipak dozvoljena velicina, mozda je zbog kacenja bolji izbor?

Podeli ovaj post


Link to post

Probaj kod vulkanizera pa vidi. 

Podeli ovaj post


Link to post

Džabe sve dok ne probaš točak na autu i gumu na felni

Podeli ovaj post


Link to post

ovo me podseca na prvu bracnu noc. mlada hoce al se premislja.... :) na 6.5incha najuza guma je 185, idealna 195, ako hoces dodji da probas moje felne i gume 195,ako ne kaci, tvoje ce onda biti super...a moje su et28 felne

Podeli ovaj post


Link to post

Mahatma, siguran sam da nećeš imati nikakvih problema,  felna mora da štrči napolje jer je 6.5 inča široka.  Taj "problem" sam i ja imao sa prvim aftermarket felnama, bile su takođe 6.5" i na njih su išle 185/55 R15 gume, auto malo šire "stoji" ali nigdje nije kačilo.  Uostalom vidjećeš i sam kad montiraš gumu.  Mislim da bi ti bolje legla 185/55 u odnosu na 195/50. Jer je sa 195/50 mnogo nisko.

Podeli ovaj post


Link to post

185 je minimum dozvoljene širine gume za 6.5, vizuelno neće biti kao da je 195 ili 205 guma, ali će ti završiti posao.

Podeli ovaj post


Link to post

Za vizuelno me zabole zato sto cu sa sirom gumom dodatno izgubiti na udobnosti.

Ako nema problema da se ide sa 185, nemam nikakav problem.

 

@Liftman

Jebace se mlada, samo ako moze da joj udje :D

Kolka ti je centralna?

Podeli ovaj post


Link to post

Пратим, али сам збињен... тражио си пре неки дан 17тице (Данлоп+Сава)... а сад се прича о 15тицама...

Шта сам пропустио ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Bice to sve ok ne brini. Meni letnji set izbacio tockove kao da sam distancere stavio i sve je ok.

Podeli ovaj post


Link to post

Mahatma, pa kakve probleme ocekujes, kada je 'izbacenija' jedva nesto preko 1cm???

:D

Opusti se i uzivaj ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Nadam se.

@novak

To je bila prica o milosevim felnama. Kad sam trazio da vidim koje gume mogu na moju felnu naleteo sam na tabelu za manje vise sve felne osim njegovih, pa sam posle njegovog komentara dodao novi link koji ukljucuje i te gume, 17ice na koje ti mislis :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne boj se. Ja imam 6,5J i bolje ti je da staviš 185/55 na 15 jer je uža guma i manje će viriti, a balon je veći pa je mekša. Ne verujem da će viriti izvan gornjeg ruba krila, a da će malo prskati po vratima, to hoće. Od toga ne možeš pobeći. Ako možeš nabaviti one zastavice što se obese iza točka pa da rešiš to prskanje ili kao i sam što radim, kad dođe lepo vreme za 50 dindži istuširaš auto u ovim perionicama na žeton i rešena stvar :) .

Podeli ovaj post


Link to post

Dogovorio sam se sa vulkanizerom. Sutra saznajemo istinu :D

Podeli ovaj post


Link to post

5mm ti nista ne znaci da li ce ili nece da trlja o rub, a tih 4mm sto je visa guma u odnosu na 195 ti takodje nista ne znaci...znaci sta god se odlucis sto se tice tebe i tog novcanika neces pogresiti...

 

Samo  nisam skapirao sta ce vulkanizer presuditi u celoj prici...hoce da ti namesti jednu felnu sa 185 gumom i drugu sa 195 pa da uporedis ili .....?

Podeli ovaj post


Link to post

Ne. Idem sa 185 definitivno. Nego ce on ustanoviti da li i 185 kaci, a za to je potrebna monzata neke druge 185 gume (njegove), da ne bi od nove kroz probu napravili polovnu za 2 minuta..

 

Usput, rece mi da se ne treba drzati tih dimenzija zdravo za gotovo. Generalno svih dimenzija. To su specifikacije koje guma mora da zadovolji, a dve gume iste specifikacije mogu da se razlikuju u stvarnosti. Neke gume su okruglije, neke kockastije, itd.. Mislim na kontaktnu povrsinu...

 

I da... hvala ti sto si se ponudio za probu, al covek je stvarno korektan i izaci ce mi u susret.

Podeli ovaj post


Link to post

Verujem da će sve to biti ok, džabe si nas stresirao... dođeš nam po pivo.  :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Jes vala :) Namučismo se ko' niko :P 

Podeli ovaj post


Link to post

Verujem da će sve to biti ok, džabe si nas stresirao... dođeš nam po pivo.

...i 10 sa lukom :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde javi šts ste uradili! Moram da se naspavam večeras za sutrašnje nove stresove! :);)

Podeli ovaj post


Link to post

×