Jump to content
mahatma

Mahatma i Jazz 2008 1.4

Recommended Posts

Posle duge i mukotrpne potrage za odgovarajucim vozilom na ovom nesretnom trzistu istih, mislim da sam ubo pravi komad!

 

post-270-0-08635600-1408975201.jpg

 

Jazz !

2008, prva registracija 12.2008, kupljen ovde, odrzavanje Delta na 10kkm pa onda kod Pileta. U delti uradjen veliki tj glavni servis, a kod Pileta su menjane tekucine i stelovani ventili plus jos jedan mali servis pre 2kkm. 

Malo je malo chuknut po desnom krilu, ali sam dobio novo krilo uz auto pa ce se to jednom i zameniti. Verovatno bi limar mogao da ispravi al kad vec imam novo krilo bas me briga. Pisao sam vec o njemu na posebnoj temi, tako da to je taj za one koji su citali. 

Mehanicki, auto je u nevvvverovatno dobrom stanju. Toliko je utegnut, lepo ide, da je to prosto neverovatno. Menjac....MENJACCHH!! Menjach mi je vrrrrlo bitna stavka na automobilu. Ovaj me odusevljava. Mozda mu fali samo malo veca ruchica, ona je bash malo za moju ruku. Svako ko je video, seo i provozao auto se odusevio.

Ocekivao sam da je motor malo zivlji, ali vremenom sam se navikao na snagu kojom raspolaze i na malo drugaciji nacin voznje i sve je to super. Nije trkac, al moze da potegne pomalo. Corolla je imala 97ks ali je to dolazilo do izrazaja preko 3krpm. Ovde to snage sto ima dolazi do israzaja odma.

Mesta kolko oooces, da je to prosto neverovatno.

 

Sad samo da krenem da ga picanim smile3.gif

Ako imate neki predlog kako da unapredim izgled i funkcionalnost...pucajte. Meni je prvi fokus muzika, tj da nekako povezem nesto na auxIN da mi bude zgodno za upravljanje tokom voznje. Zamena radija ne dolazi u obzir, mnogo se lepo uklapa u konzolu, a i komande na volanu je greota izgubiti. Moram da proverim da li imam zvucnike u zadnjim vratima, jer kao postoje otvori ali sumnjam da ista ima ispod. I kad sam vec tu da li neko zna jel postoji opcija da se doda neki woofer na fabricku muziku, jer mesta u gepeku ima kolko oces, pa greota da zvrlji prazan grin.gif

 

Okacicu uskoro neke lepse slike, za sad nemam ni jednu normalnu. Za sad evo ovih sa oglasa.

post-270-0-40227000-1408975324.jpgpost-270-0-71560800-1408975329.jpgpost-270-0-68461600-1408975335.jpg

 

A cisto da ne bude da je zaboravljena. Prva ljubav zaborava nema! Prodala nas 10 puta, ne njenom nego nasom krivicom, al je volimo i dalje grin.gif

post-270-0-46133200-1408975351.png

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo gore je bio manje vise c/p sa Honda foruma. 

Generalno trazio sam E12 1.6 restyle, Mazdu 3 1.6 restyle, Civica 7 gen 1.6 do 2006 ili eeeeventualno 8 gen civica, ali samo ako izleti neka neverovatna ponuda, koja je i bila izletela. Pojavio se sa 70km na satu, 2007, sa sport opremom od restylinga za 6500. Nemam te pare, ali bih se uzajmio jer takav auto za godinu dana vredi isto toliko. Problem je bio sto se uvece pojavio, ujutru je bio prodat. Bukvalno. Zvao sam i nisam verovao.

 

Mazda ima jedna na oglasima za 5300, al iz NS. Ostavio sam je za poslednju opciju. Bila je ona Corolla koju smo i komentarisali, sto je izchukana u krug, lomio se oko nje, na kraju kad sam prelomio da mu dam ponudu, prodata. Iskreno, nije mi zao, jer auto je 10 godina star u momentu kupovine i to chim kupim, racunam da vredi 500e manje. Inace ona je prodata za 4700e. Meni godine nisu problem, i znam da je kilometraza bitna, ali tako ne misli svaki kupac. A sobzirom da je meni cilj auto od 150ks (citaj 8gen Civic, jer Toyoti ne pada na pamet da napravi nesto slicno. TSovi su ko beli medvedi.) ovo je samo prelazno resenje koje ce na duze staze biti isplatljivije, tj bolje cu proci pri prodaji. Bar ja tako mislim.

Pored ova dva auta, na oglasima nema, tj nije bilo, nista sto zavredjuje moju paznju i to jako dugo vremena. 

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam I nek je sa srecom I da se lepo izvozas u zondi :) Ako ces vec nesto da unapredjujes drmni mu jedan k24 motor sa 190ks :D (ovo je izvodljivo verovao ili ne radili su ljudi :) )

Sto se tice woofera ne znam, ali bi bilo lepo da se javi neko upucen u to jer I mene ista stvar interesuje. Imam na ravu u vratima gepeka mesto za woofer mislim da je izvedena I struja

Podeli ovaj post


Link to post

Haha ne bi, mada ako ti je cim malo pecnes negde, malo neka koska :D :P Odlican je autic :)

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka čast i da pređeš što više kilometara uz uživanje u vožnji koje Honda pruža  :)

Moram da dodam . Auu ode nam još jedan član među ' ondaše 

Podeli ovaj post


Link to post

Konacnooo, jeeeeee....Cestitam!!! .ondasu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hejt!

:P

 

Nek je sa srecom, da je dugooooo vozis

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke i od mene . Lep Jazz(avac) ! Tražio sam taj auto, ali restajling od 2005 pa na ovamo nisam našao po mojim kriterijumima. To godište i tu opremu ima moj rodjeni ujak, (otud i želja za jazzavcem), kupio ga je novog, ali kod njega auto jedva da je do sad prešao 10k km, vozi se samo do banje i obilazak rodbine. Odlično si izabrao i da te u dobro služi .

Podeli ovaj post


Link to post

Fala pex.

Intersantno je da i Jazz 2002 do 2005(6) pati od nekih problema. Lezaj u zadnjem tocku brzo riknjava. Lezaj u menjachu takodje. U restylingu je naravno reseno. U mazdi 3 problem sa korozijom koji je u restylingu resen, tj poboljsana karoserija. To mu dodje ko neko pravilo. Ono sto ne najinteresantnije je sto kad jedan model dobije restyle verziju, drugi proizvodjac izbacuje novu generaciju modela pa je izbor ili proveren model sa ispravljenim greskama ili novi bolji lepsi model drugog proizvodjaca. Ko zavera...

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam, super autic, moj drugar ima istog samo v tec prezadovoljan je.

Sto se woofera tice moj predlog je aktivni subwoofer.  Ja imam isti sub kao Dzvinijev, kenwood u mojoj corolli radi vrh.

NIje preterano veliki a zvuk je fantastican. Pre njega sam imao JBL bass pro II, koji je dosta manji fino radi ali ne toliko dobro kao ovaj. Msm da u Dzvinijevoj temi imas neke slike.

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam na kupovini i zelim puno predjenih kilometara sa uzivanjem u voznji ;) Turi mu kacket ,zamraci ga i stavi neke lepe felne :D

Podeli ovaj post


Link to post

Djole procito si mi misli stoprocentno. To je sve sto moze da se uradi a da se ne pretera. Mislim da sam kacket vec nashao.

 

Sebo, kako vtec motor? To je onda ili Fit(ima jedan na oglasima) ili aktuelni model..

Podeli ovaj post


Link to post

Izgleda da ce menjamo naziv kluba u HTcS. Dugo si trazio i eto uspeo. Svaka cast na istrajnosti i sreci. Zao je i meni je sto Toy vise nema jake motore...Ali nemoj i nas da zaboravis sad kad odes tamo u neki drugi klub...pisi nam ponekad....he he he. U svakom slucaju podrzavam Djoleta na ideji i dodajem, zamena obicnih sijalica u ledene :)

Podeli ovaj post


Link to post

Fala profo. Ma tu sam ja... Smucam se. Sto se tice sijalica, ja ne gotivim ksenone, ledove, i ta chuda.. Zuta lampa i to je to. A kad smo vec kod sijalica, riknula prednja leva. Mora da se skida tocak da bi se zamenila sijalica! Braate..

Podeli ovaj post


Link to post

Honda je to...

Podeli ovaj post


Link to post

A nego sta treba? Da otvorim haubu i zamenim sijalicu? :D

Podeli ovaj post


Link to post

Sto bi drug Japanac rekao u nedelju na HCS track day, dok je vozio crnu beby celicu(ex Pčelica): "Toyota je dosadan auto, ništa se ne kvari, ne idem kod majstora... dok je honda druga priča :D"

Podeli ovaj post


Link to post

@mahatma to je glupo i previše jednostavno

Wewerice mi smo tolerantni prema svim markama automobila ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Neka te lepo sluzi kao sto dolikuje, bas lep komad jazzavca

Podeli ovaj post


Link to post

Sto bi drug Japanac rekao u nedelju na HCS track day, dok je vozio crnu beby celicu(ex Pčelica): "Toyota je dosadan auto, ništa se ne kvari, ne idem kod majstora... dok je honda druga priča :D"

Hahahha...sjajno

Podeli ovaj post


Link to post

×