Jump to content
JiM

JiM i AE92...

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

 

Dusan, svez vlasnik japanske zujalice...

 

Dugo sam se vozio u raznim sad sam i pazario verovatno najjeftiniju i najzapusteniju GTi-16 corollu na svetu.

 

Krenulo je kao potraga za automobilom za zimu da ne vozim svog mezimca po snegu i soli i posle gledanja raznih mikro krsheva slucajno naletim na Corollu AE92 za male pare, vozio sam ih dosta puta ali nikada nisam posedovao nijednu i rekoh to je to... znak. Batalim razum i oci, pregledam bitne delove i uzmem je impulsivno...

 

Slike za par dana kad odem da je operem, stavim tablice i popisem sta sve treba srediti :)

 

Ukratko, AE92, 115 ks, GTi-16, 1990 (u papirima), 270k km (na tabli), ima i plin :)

Podeli ovaj post


Link to post

:tcswelcome:

 

Potez za respekt , chekamo slike, pre i posle  :)

Podeli ovaj post


Link to post

opaaa :D

jos jedan GTi in the house :)

 

Dobrodosao, postavi neke slike bas me interesuje koju si kupio :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hahaha...veruj mi...ima i jeftinije ...hehe

 

 

EEeeee ali zato GT-i porodica raste li raste  :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala, hvala.

 

Imam tonu pitanja ali za sada me interesuje samo osnovno.

 

Ulje? Zupcasti? Kada, koje i koliko? Menjac kakav je na njima? i dali treba ili ne da ima diskove pozadi?

 

poz.

Podeli ovaj post


Link to post

Hahaha Dobrodosao sigurno nisi kupio najzapusteniju...bilo je i gorih.xD

Ja sipam full sintetiku total i u ulje i u menjac.

Menjac je odlican.

Diskove treba da ima svaka GTI.

Da nisi mozda uzeo onu crvenu sa oglasa, mat boja neplvene kazne, carapa preko K/N filtera??? ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

Da ne bi razmisljao full veliki servis odradis ako planiras da je vozis to je moj savet. Uglavnom delove mozes da nabavis u JapanX korektne cene a drze dosta kvalitetne delove. ~10000 su ti delovi za veliki servis.

Podeli ovaj post


Link to post

@Seba

 

Upravo tu, i nije carapa vec kapa :), a takodje nije ni k/n vec neki shit sa buvljaka :)

 

I nemam diskove pozadi vec dobose sto je i meni bilo cudno, rece mi drugar da postoje ali da '90 godiste ne bi trebale da budu nikako...

 

Full sintetika ok, 15-40? 10-60?

 

Jel znas nesto o ovom automobilu sto bih i ja trebao da znam?

Podeli ovaj post


Link to post

Poznat nam je auto... :)

Znam da mi je lik tražio desni ležaj točka, sad da li ga je zamenio ili ne nemam pojma.

Motor ne znam u kakvom je stanju... rekao mi je da je išao kolima u Italiju i da je na putu ka Srbiji otvorio čep da dospe ulje ali je zaboravio da ga zatvori.... to je razlog što je motor prljav... :(

 

Što se tiče GTi ja i zadnjih kočnica čini mi se da svi imaju diskove pozadi čak i ona iz '86 (generacija pre te).

 

Ako hoćeš mogu ja da postavim slike automobila koje mi je predhodni vlasnik slao...

Podeli ovaj post


Link to post

Postavi slobodno i mene zanima, sve zavisi sta smatras pod prethodnim vlasnikom, kapiram da ih je ovaj auto imao vishe u skorije vreme :)

 

Sto je motor prljav me ne brine jer realno sam dobio auto za jos malo pa za cenu otpada. Sve cu to pretresti ovih dana, savrseno mi je jasno sta sam kupio i sta se prodaje za te pare. Da li cu probati da ga sredim, hocu definitivno, opet zavisi od delova i koliko ih jos ima dostupno, za mehaniku se ne brinem toliko vec za enterijer i limariju.

 

Zadnje diskove definitivno zelim i vec sam kontaktirao onog decka iz oglasa sa slupanim gti-jem, on mi rece da ima ali da je neko vec rezervisao klesta ali videce jos da li ce da ih uzme... sutra ili prekosutra cu znati.

 

Jel ima nekih drugih opcija jer sam cuo da su ti zadnji diskovi isti na par generacija toyota i da mogu da se cele glavcine prebace bez prerade?

 

Treca vrata sam takodje nasao, ova su pocela da trule oko stakla i lakse mi je da zamenim cela nego da krpim ova a iovako nisu od gti-ja vec od Si16.

Pod je zdrav i gepek, problem su mi zadnji rub jedan i sajtne, sto ce se srediti, to znam da im je standardna boljka.

 

Za sada mi auto ne izgleda udaran znacajno, ali videcemo takve stvari mogu i dobro da se sakriju. kad pocupam unutrasnjost znacu tacno stanje.

 

 

Sve u svemu hvala na pomoci.

 

P.S.

 

Posto sam do sada vozio italijane vecinom, ako ima nesto sto treba da znam specificno za ove Corolle slobodno me uputite. Takodje ako znate gde ima radionicko ili fabricko uputstvo da se skine bio bih zahvalan.

Podeli ovaj post


Link to post

image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg

 

Diskove sam ja rezervisao za moj auto, u subotu idem da ih uzmem...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa dobro bio sam siguran za diskove da je neko iz kluba realno, obicni vlasnici ne gledaju takve stvari :)

 

Verujem da si video auto, sta nije njeno? sta bih trebalo da obratim paznju i da zamenim? Sto se ne slaze sa godistem i modelom?

 

Jel znas neki otpad za njih ili samo da lovim oglase?

 

Jel ima toyota neki catalog online ili nesto kao alfa recimo gde ukucas broj sasije i on ti izbaci koji je model i sa cime je izasao iz fabrike od opreme i kada?

 

Gradacija ulja za ove motore? 10-60? ili nesto gusce?

Podeli ovaj post


Link to post

Slabo ih ima po otpadima, Seba je radio motor pa moze da sipa sintetiku, po auto dati u taj motor ide 10w40 ulje za nase vremenske uslove... pogotovo sto je motor presao 270k km... ;)

 

Ne znam tacno sta treba da se izmenja jer mi nije vlasnik sve rekao

Podeli ovaj post


Link to post

Thx, danas sam se upoznao sa originalnim vlasnikom, tj. likom koji je najduze imao.

 

Auto ne radi na benzin jer ga je on iskljucio, ne znam sta kod ovog auta ide levo na railu ali tu je propisao benzin, ili je dumper ili regulator pritiska tako da je pumpa iskljucena...

 

Diskove pozadi je takodje on skinuo kako kaze jer su glavile neke vodjice?

 

Ostalo mi je opisao sta je i kada menjao, ali sve to moze da se baci u vodu jer ko ga je sve vozio poslednje 2-3 god. nije nista od toga odrzavao.

 

Auto je inace '88 godiste. a ne kako pise u oglasu '90...

 

Ok, sve se da srediti lagano, limarija, trap pa motor... idemo lagano...

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti je skidao zadnje kocnice onda imas ovog viska

 

stitinik zadnjih kocnica od prasine i prljavstine

800x530_mr2_sw20_rear_rotor_dust_cover.J

 

A to sto kazes da je skinuo jer su mu zaribale zadnje je tacno...tesko da se bilo ko odlucuje da uradi reparaciju zadnjih kocnica...jer onda zablokiraju i mnogi ih razvezu ili skinu

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bi to radili da znaju koliko je jeftinija reparacija...

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bi, u pravu si.

Ali sa druge strane kao sto znas, vecina ljudi ne pravi razliku izmedju srafa m10 i srafa sa glavom za kljuc 10.

Kada jos zavrse kod nekog od nasih 'kvazi' majstora koji ne samo sto ne otklone kvar, vec neretko naprave jos vecu stetu onda za rezultat dobijemo ovakva resenja.

Kad vidim auto u stanju poput ove korole meni se place... Pa kakav to covek treba da budes da bi ovako urnisao auto

Podeli ovaj post


Link to post

Takvim majstorima bi prste prebio, kako ga nije mrzelo da skida doboše, sajle i creva i da pakuje sve drugo???

Ali nažalost ovo je Srbija...

Podeli ovaj post


Link to post

Kod nas ljudi ne odrzavaju jugice i keceve za koje su delovi dzabe a tek corolle.

Ikreno delovi za GTI nisu uopste jeftini na kraju ti se uhvati kao da vozis prosecna kola 2002-2003 godiste.

prvo resi probleme sa mehanikom pa tek onda resavaj limariju.

Stabilizatori, amorti, kugle spone, ramena, diskovi, kocnice na prvom mestu.  ;)

Nemoj da sipas full sintetiku, kad sam ja ragovarao sa vlasnikom tvog auta rekao mi je da trosi preko litar ulja od zamene do zamene.

Sipaj neki aditv u motor malo gusce kvalitetnije ulje i teraj.  :D

Podeli ovaj post


Link to post

Nemoj pogresno da me shvatis, ali kad ga vidim ovako jadnog nebi me cudilo da trosi litar ulja na hiljadu, a ne od zamene do zamene....

 

A sto se tice cene delova...

Pa delovi i ne treba da budu jeftini.

Oni treba da budu KVALITETNI.

A to o jeftinim delovima i ocekivanju kvaliteta je poput trazenja dlake u jajetu. Nemoguca misija

Podeli ovaj post


Link to post

×