Jump to content
Kostic92

Kostic Opelas

Recommended Posts

Imam 22 godine ...  4 godine vozacku i svoj auto (Astru G na kojoj sam svaki sraf odvio i zavio) i uzivam svakodnevno u voznji istog ... 
trenutno vozim felne 17 inca i profil gume 35 ... sporcko ogibljenje i sve u tom fazonu ...
da neduzim ... Poludeo sam ovo leto sa rupama , kanalima , nedovrsenim ulicama , klizistima , visokim ivicnjacima , nemarnim vozavima , policijom i tako dalje...
zadao sam sebi zadatak da uzmem terenca u toku sledece godine ... i poceo bih polako da se raspitujem  vezano za isti ... 
posto parica nemam za meckinu G klasu ,,, zagledao sam se u RAV 4 verzija sa 5 vrata  ... 
2002 2003 2004 2005 ... 
Benzin ili dizel ... 2.0 85 ili 110 kw ... 
sta treba gledati na njemu ... dali ga treba izbegavati zbog skupih delova servisa ... trenutno ne znam nista a ovde sam se uclanio da saznam sto vise... tako da nestedite na slovima ... HVALA

post-2260-0-30944900-1411553071.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Sve zavisi od primerka koji naletis, uglavnom SUV ne mozes da poredis po odrzavanju sa Astrom to odmah da ti je jasno, ali koliko sam cuo ljudi sa foruma koji imaju RAV4 nije ni papreno

Podeli ovaj post


Link to post

Ovako, u startu da znas da je rav4 skuplji od astre za odrzavanje. Pogledaj cenu za 4 nove gume za rav i za astru. Ili recimo ukucaj u oglasima za delove astra i pogledaj broj oglasa, a onda za rav4 i pogledaj broj oglasa.

 

E sad, kako imam iskustva i sa rav4 i sa astrom g i h mogu ti reci da je rav4 dosta pouzdaniji auto od astre. Dakle platices vise neke stvari ali si miran duzi period, dok sa astrom platis manje ali cesce menjas. Zato ti je bitno da nadjes dobar primerak koji je lepo odrzavan i mozda cak po pitanju odrzavanja prodjes jeftinije nego sa astrom. Dakle kad crkne nesto i dodje do toga da moras da platis, plati i kupi original ali znas da to verovatno neces menjati maltene dok je auto kod tebe.

 

Sto se tice auta rav4 je visa klasa od astre i samim time dobijas bezbedniji auto, komforniji, pouzdaniji, svestraniji (uz znanje moze da prodje i dosta zahtevan off road). Ovaj moj koji je noviji (2006+) bolje lezi u krivinama od astre (pricam o normalnoj astri sa standardnim ogibljenjem i standardnim gumama), tako da verujem da i generaciju stariji dobro lezi, u jednom uporednom testu suv modela koji je radio fifth gear je odrao sve konkurente po ponasanju na putu i krstili su ga "GTI SUV". Naravno imaj u vidu da je to ipak suv a ne sportski auto tako da ne ocekuj previse, ali tu negde ko astra mozda malo bolje.

 

Ako se kod polovnjaka odlucis za 2.0d4d najvise paznje obrati na to u kakvom je stanju plivajuci zamajac. Taj model je imao problema sa plivajucim zamajcem i dosta je skupa zamena tako da oko te stvari cetvore oci otvori. Takodje dizne su problem, ne u smislu da su lose, odlicne su, dugo traju itd, ali kad dotraju sledi trosak od oko 400-500e po dizni! (inace kad jednom pljunes tolike pare miran si sigurno narednih 250000km sto se tice dizni) Problem je sto kod nas ciscenje tih dizni i ne ide bas glatko, tako da verovatno moraju ili nove ili polovne, pa ako naletis na primerak sa prljavim diznama bolje ga zaobidji.

 

Za benzinac nisam cuo da ima nekih problema, on nema plivajuci zamajac, nema te "opasne" dizne tako da jedino ako te potrosnja ne brine to je mozda najbolja solucija. Sa svojih 150ks ide odlicno, redovno i vanredno odrzavanje je jeftinije.

 

Nadam se da sam ti malo pomogao :)

Podeli ovaj post


Link to post

2.0 dizel od 85kw nema plivajuci, bar onaj u Corolli Verso nema. Za dizne sam cuo da vise nije problem da se repariraju, ali posto vise ne vozim taj auto nisam se raspitivao.

Cini mi se da taj od 85kw ima 5 brzina.

Podeli ovaj post


Link to post

2.0 dizel na rav4 ima plivajuci zamajac. Sad sam procitao, problematican zamajac imaju rav4 proizvedene do avgusta 2002 godine. Tada su napravljene neke izmene u zamajcu i ecu-u. Tako da ako kupujes rav4 proizvedem pre tog datuma obrati paznju da li mu je uradjen i update softvera u vezi tog problema.

U svakom slucaju obrati paznju na zamajac koje god godiste da kupujes, ako je skoro menjan puna kapa :)

Za dizne i jeste i nije, moze da se uradi reparacija, zvanicno nije ispostovana procedura proizvodjaca ali se uspesno rade reparacije. Opet kazem ako ima priliku neka izbegne primerak sa prljavim diznama. A ako mu odgovara po ceni, stanju celog vozila itd a samo dizne su problem nek bude spreman da da oko 600e za reparaciju ili 2000e za nove dizne.

Podeli ovaj post


Link to post

Uvek bih pre izabrao 2.0 benzinca... Ubaciš plin i završio si posao! Da, problem je što se mora staviti obična boca, koja dosta smanjuje ionako mali gepek. Od problema jedino obratiti pažnju na labda sonde i to je to. Postoji i varijanta sa FWD 1.8 benzincem, samo su retki.

Podeli ovaj post


Link to post

na plin samo kuvam ... ako bi nasao benzinca dobrog vozio bi ga na benzin ... 

nego mene interesuje ... dizel zato sto ga ima mnogo o gradu samo nalecem .. znaci valjaju ... 

mene globalno interesuje dali je motor od 116 konja ... dovoljan da bi se povremeno izaslo van puta ... 

Podeli ovaj post


Link to post

Tu ti motor nije ogranicenje, dizel je i ima sasvim dovoljno obrtnog momenta, veci problem ti je sto to i nije bas auto za neki ozbiljan off road. Lepo se on snalazi u blatu, na snegu, moze da izvuce solidan uspon. Ima zakljucavanje centralnog diferencijala i to stvarno pravi prednost u odnosu na one koji nemaju zakljucavanje nego automatsku raspodelu (probao na mom obe opcije tako da znam). E sad on moze dobro da se vozi van puta dokle god nemas problema sa klirensom (da znas da je nizak za dzipove) i dokle god su svi tockovi na zemlji.

Problem je sto nema zakljucavanje zadnjeg diferencijala (realno 95% danasnjih dzipova ga nema). Imaju neke elektronske zamene, ali nije to to. Sta je onda problem, odvoji se od zemlje jedan tocak i automatski sva snaga od onih 50% sto ide na tu osovinu (kad se zakljuca centralni dif) ode u taj tocak koji se vrti u prazno i onda fakticki imas 2wd umesto 4wd. Na autu koji ima stalni 4x4 ako se ne zakljuca c.dif u toj situaciji gubi pogon i 100% snage ode na taj tocak koji ima najslabije prijanjanje. To nadomescuje elektronika tako sto koci onda odredjene tockove ali nije to to.

Btw izvini sto pisem ovolike postove, ali kad imam vremena lepo se raspisem, kad nemam cutim :) Jbg nije fora ono pita neko nesto, odgovoris mu da ili ne, zasto?, zato jer sam ja rekao :)

Podeli ovaj post


Link to post

ja se obradujem velikim postovima .. jer su oni odlika da neko ima sta da kaze... 

+ nov sam sa terencima .. i za sada mi je bas to potrebno ... da se neplasim rupa po asvaltu ... snega po beogradu i kad krenem na kop... i ponekad da se iskurcim 2 puta godisnje da sidjem s ribicom van puta.. probao jednom carsi osecaj :D znajuci sebe ... verovatno bi uzeo neki amortizer neke vece gume .. tako da bi auto pogigao jos 5 6 cm .. cisto da mu dam malo na personalizaciji vozila.. :) zna li neko sta je prica za fabricke felne koliko jota su ... kao i sta je fora 5 ili 6 srafova do sada sam uglavnom nailazio da su kola sa vecim brojem konja i sa vise srafova ali izgleda na ravu to ima veze sa opremom.. 

i interesuje me promer centralne rupe i dal je razmak srafova 5 x 100  ? :)

hvala :)

Podeli ovaj post


Link to post

Za podizanje imas vise opcija od najjeftinije (distanceri za amortizere) koje kostaju fazon da ti neko napravi mozda 50e i podignu ga oko 5cm + neke gume sa vecim profilom da mu daju jos neki cm. Ima i kitova od preko 2000e ali to je celo ogibljenje i generalno to ti ne treba na takvom autu.

Sto se tice felni ne znam koji je raspon rupa mada mislim da sam negde procitao da je 5x114.3 ko na ovom novijem i nije broj srafova vezan za opremu, svi imaju 5 :)

Podeli ovaj post


Link to post

Fabricke felne za RAV4 idu u precniku od 16 do 18 inca. Uglavnom sirina felne ide precnik 16 inca - sirina 7 inca, precnik 17 inca - sirina 7.5 inca i precnik 18 inca - sirina 8 inca. Na svim fabrickim felnama je centralna rupa precnika 60,1mm, a raspon srafova je 5x114. I na kraju, ET ide od 30 do 45.

Podeli ovaj post


Link to post

@ kostic92 - nije problem ispisati roman, kako o prednostima, tako i manama, ali ima vremena i za to. Ako ti je frka, moj ti je predlog da tražiš benzinca. Ok, nećeš plin, ali tu silno grešiš. Za početak, prednosti benzinca su, dosta jeftiniji servis, kao i održavanje, ali je mana potrošnja goriva.

Podeli ovaj post


Link to post

sva 3 posta ... na mestu ... prvo ...  J - jot time se obelezava sirina felne predpostavljam da su inci ... 

 

sto se tice podizana i mislio sam na to malo gume malo neki distanceri i druge opruge ,,, nista sto bi ugrozilo estetiku i aerodinamiku auta ,,, 

 

Jako detaljan opis svega sto me interesuje za tocak Rav4 ... svaka cast :) i hvala 

 

znam da su dizeli ti koji su sa gorivom stedljivi pa ih volis svaki dan a kad dodje servis ili dizne ili grejac oces da se roknes ,,, dok je s benzincem kontra ,,,,  smuciti se pumpa ali zato i bez servisa moze da tera koliko o ces ... neunistiva tehnoligija ...  fora je u jednostavnosti ... 

 

od casova voznje pa na vamo vozim samo benzin al nekako mi uz dzipa *koliko god izgedao zenski  ide DIZEL ne znam sto :)

Podeli ovaj post


Link to post

sva 3 posta ... na mestu ... prvo ...  J - jot time se obelezava sirina felne predpostavljam da su inci ... 

 

J je oznaka tipa ruba felne a oznaka šrine kod 16" felne je 6x16 i slično 

Podeli ovaj post


Link to post

J je vrsta ivica felne a ne sirina felne

 

 

"The "J" symbolises the shape of the tyre bead profile

Read more: http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg4.html#ixzz3F6sETpJP

beadprofile.gif

 

postoji jos JJ K JK B P D 

etrto_diagram.jpg

 

EDIT...pretece me Milos za 3min

 

Ljudi, aman...

 

Svako slovo na felni nesto znaci i nije medjusobno vezano...isto i za gumu

 

Isto kada pitaju koju gumu imas...kazu R15....R nije precnik R je Radial guma

Podeli ovaj post


Link to post

U svakoj temi moramo da edukujemo ljude ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako, ali se oznaka J pise iza sirine felne npr. 7J navodeci tako celu stvar u pravcu kao da se radi o nekoj jedinici mere, a zapravo je rec o tipu ruba felne ( kao sto je Milos već napisao).

Podeli ovaj post


Link to post

uuuuhuuuu koliko volim ovaj ADSL ... ucim iz dana u dan :)

Podeli ovaj post


Link to post

drugari eto mene ovde... o5... u medjuvremenu sam napravio finanskiski plan .. i to je 5000 za sve za kupovinu i sredjivanje... 

i skapirao sam da okrugle maglenke mogu samo da sanjam ... i lepsi enterijer ... ali za sad budzet je jako tvrd ... i nemogu ga probiti ... :(

savet neki ?

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se budzeta I kupovine tice verujem da ti se ne zuri previse da kupis rav4. Moj savet ti je da lepo cekas dobru priliku tj prati oglase vidi kako se krecu cene, stekaj pare za to vreme pa kad vidis da je naleteo neki primerak koji tebi odgovara dogovoris se sa prodavcem da pregledas auto, najbolje ovlasceni servis I kazes im da hoces zateceno stanje da urade. Tu ce oni sve pregledati (mozda cak I malo strozije, ali realno to ti I odgovara), taman kad si tu trazis I servisnu istoriju. Na kojoj kilometrazi I datum kad je radjen koji servis, tu takodje moze dosta da znaci ako je recimo za 3 godine prelazio godisnje po 30000km a onda prestao da odrzava u zvanicnom servisu. Uzmes neki prosek 30000km x 9 godina = 270000km. Mozda je I smanjio godisnju predjenu kilometrazu ali nek ti to bude neki orijentir.

Ako se slucajno odlucis za dizela obavezno u servisu proveru zaprljanosti dizni, provera turba, provera da li je radjeno nesto u vezi zamajca. I dizel I benzinac provera kompresije.

Eventualno nekog limara sa sobom da pogleda auto da vidi da nije imao teske havarije.

Takodje ako se odlucis za neke primerke stavis link ka oglasu u temi "toyote iz oglasa" pa mozda I mi da ti pomognemo, mozda neko zna nesto o tom autu itd :)

Podeli ovaj post


Link to post

@ nenad - mislim da grešiš, pogotovu što se pregleda u ovlašćenom tiče... Elem, kompresija jedino da se izmeri ako mu prodavac da auto na dva-tri dana, pa da ostavi auto u servisu. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Tu metodu su koristili mnogi koji su uzimali polovni auto I nisu se pokajali (osim ako auto ne prodaje bas ovlasceni servis), posto su ti u ovlascenom kriticki nastrojeni I ima da navedu sigurno svaku sitnicu da treba da se menja, sto njemu odgovara da bi lakse oborio cenu auta.

Po pitanju kompresije, koliko znam skinu se svecice, umesto njih se stavi onaj merac kompresije I vergla se auto I to bi bilo to. 30min treba. E sad, to je ono sto ja znam I ono sto sam vidjao po servisima, molim te dopuni me ako sam nesto zaboravio :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde razmisli zašto bi ovlašćeni servis ikome spuštao cenu automobila?! Svakako, ti da im oteraš par godina star auto, naravno da će se potruditi da ti uzmu pare, ali nema interesa da stane na tvoju stranu, jer ne žive oni od tebe, mogućeg klijenta, već od stalnih klijenata i redovnih servisa. A tu je i osnovna razlika ovlašćenog i "neovlašćenog" servisa.  ;)

 

Ja ti dam 100 eu ako za 30 minuta izmeriš kompresiju na dizelu/benzincu, pod uslovom da su vrednosti tačne. Opet, iz napisanog, mogu ti reći da si loše gledao po servisima, jer najmanje 2 ključne stavke su pogrešne.  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa zar merenje kompresije nije posao od 2min po cilindru? Osim ako ne racunas i celu noc, ako auto mora da prenoci, tj da bude hladan motor?

Podeli ovaj post


Link to post

×