Jump to content
Kostic92

Kostic Opelas

Recommended Posts

Ne spustaju oni cenu, oni lepo napisu to to I to treba da se menja, cene su te I te. Ti onda lepo prodavcu taj papir pred nos I onda diskusija o ceni. Dok ako bi oterao kod nekog ko recimo radi opel ili je "univerzalni" moze da se desi da dobije sasvim drugaciju dijagnozu, recimo ne pogleda neke stvari za koje se zna da su boljke odredjenog modela, ne zna cene, ili jednostavno lik smatra da je nesto ok I da to tako treba.

Da ne dodje do zabune, moze I ne ovlasceni servis ali je bitno da ima (dosta) iskustva sa tim modelom, da ima svu neophodnu opremu kojom moze da ustanovi sta muci I da li muci auto. Jer ipak metoda "cuju se dizne" nije ni blizu tacna kao kad se poveze auto na intelligent tester I odradi se test zaprljanosti istih. Takodje I metoda "cuje se turbina" i prstima provera ima li lufta osovinica u njoj nije ni blizu toga da se stavi oscilometar na tu istu osovinicu I dobiju tacne vrednosti tih pomeranja I provere da li su u granicama normale.

Nemoj me pogresno shvatiti, ima mnogo nezavisnih servisera koji znaju mogu I umeju da rade, ali ima ih monogo vise koji kvar odredjuju tako nekim nepreciznim metodama. Naravno ni ovlasceni nisu cvecke I desava se da i ako imaju svu opremu, prosli su sve obuke, opet nece ili ne znaju da urade. Ali to je vec nesto drugo.

Ps kako god merenje kompresije ne moze da traje 2-3 dana :)

Podeli ovaj post

@ nessa -   ;)    opet, sam postupak je relativno jednostavan kod benzinca, kod dizela je bukvalno 20x teže!

@ Nenad - E vidiš u tome je problem. Ovlašćeni će ti za 10 godina star auto napraviti predračun od 30-60% cene auta (računaj da na spisak stave samo osnovno - servis, prednje kočnice, zamena ulja u menjaču, kvačilu, kočiono, pa onda set kvačila i tako...), pa sad zamisli da prodaješ Rava i dođe ti neko sa papirom na kome piše 2000 eu za radove?!?! :blink: Sa druge strane, pored ovakvog foruma ne vidim razlog zašto bi ljudi i dalje vozili auto u neprovereni servis... Sve lepo piše. Ozbiljno, posle svega pročitanog, jbote gde si ti to vozio automobile kad su ti takva iskustva?!  :D  Merenje kompresije traje do 24 časova od trenutka ostavljanja u servis, u praksi je to uglavnom 2 dana.  :)

Podeli ovaj post

Znas kako, ako letva volana ima luft na famoznoj biksni oni ce reci nova je 45000din ja cu to izneti kao argument za obaranje cene iako znam da to moze jeftinije da se sredi. A takodje moze se desiti da recimo bude "cuju se dizne" I neko ko je do tad radio samo evropljane ti kaze opusteno, imam ja bosch-istu koji ce da sredi to za 50e po dizni. A onda dodjes kod bosiste a on kaze druze ja ne radim denso, imam prijatelja koji radi denso, evo ti njegov broj, pozoves taj broj kad ono 150e po dizni I to ako uspem.

A u vezi togaa za racun, da itekako se desilo to sa racunom (ne za rava), lepo bez pardona kaze lik ja necu da krpim auto turskim I bugarskim delovima kod nekog u supi. Takodje necu ni da te derem za ruke u oblascenom servisu, ali daj da se dogovorimo oko cene barem za delove da budu original. I onda lepo pristanes jer je to 2 kupac koji je gledao auto u poslednjih mesec ipo dana.

A gde sam vozio saljem ti pm.

Podeli ovaj post

Sad shvatam zašto si prešao na Toyotu...  :D   To sa diznama sam se slatko nasmejao, jer je to standardna priča, koja naravno ne pije vodu.  :)

Podeli ovaj post

Sad sam video da u Japan Shop-u ima stavka "Pregled vozila(pri kupovini)" i cena od 1200 dinara. Ako već daješ 5000 evra za auto, onda je stavka od 1200 dinara da ga pregledaju stručnjaci za japanska vozila zanemarljiva.

Podeli ovaj post

Odlican primer, 1200 din, a predleda ga neko ko itekako zna sta da gleda I kako se krecu cene.

Podeli ovaj post

Imaš gde pregledaju pre kupovine i za dž. ;) Tamo(servis) gde taksisti servisiraju svoje Toyote :)

Podeli ovaj post

Kao i uvek finansiska konstrukcija je bila busna na nekoliko strana ...
ali i kad sam skupio kintu nisam hteo da kupim po svaku cenu dok nenaleti nesto dobro ,,, 
auto napokon kupljen ... u toku je prenos i registracija istog ... 

Hvala na svim savetima bili su od velike pomoci ... 

Podeli ovaj post

thumbnail_20190803_173329.thumb.jpg.af003b505d71550b3e1b93177031b846.jpg

• Like 1

Podeli ovaj post