Jump to content
voojo

avensis ne pali

Recommended Posts

E ovako, saga se nastavlja...

U nedelju ujureu da krenem do grada, kad ono cvrc... Ni da kresne.

Primetio sam danima da teze vergla i da se malo pomuci pre nego sto upali ali ovo nisam ocekivao.

Prva pomisao je bila akumulator, medjutim spojio kablovima  sa ortakovim autom i ista stvar, da kontakt i dalje ni da makne, ma ni ne pokusava da vergla.

E sad, anlaser, pa mi na pamet pada i kljuc (na moru sam se okupao sa kljucevima u dzepu pa je ih je elektricar otvarao i prckao nesto) ili nesto trece....

Auto danas ide kod elektricara, pa cemo videti sta i kako dalje.

Svaka pomoc, ili savet je dobrodosao.

 

 

Hvala.

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem da je do kljuca. Da je kljuc ne bi mogao da ga otkljucas na daljinski i kad bi probao da ga upalis verglao bi, ali ne bi mogao da upali. To je verovatno anlaser, probaj da ga malo kucnes cekicem, proveri sve kablove sto idu u njega da nije neki popustio. Ako si u mogucnosti probaj na gurku da ga upalis, ali tek posle provere da kljuc ne pravi problem i da nije neki kablic popustio.

Podeli ovaj post


Link to post

Da, sa kljucem bi verglao i ne bi upalio.

Ja sam imao onaj kljuc bez chipa. Gurnem ga u bravu i verglam i onda priblizim pravi kljuc i upali se auto.

Podeli ovaj post


Link to post

Upalio na gurku i oterao kod majstora, sutra ce videti sta mu je (tako da nije do kljuca, valjda).

A bas to, sa kljucem bez cipa, bi verglao (probao ranije)...

Javljam rezultate..

Podeli ovaj post


Link to post

Tu treba biti obazriv, jedan drug je imao slican problem na bmw 318i i sa njim sam isao kod 3-4 elektricara taj dan. Svi bili u fazonu, kupi drugi anlaser i donesi da ga namontiramo ili ovaj da sredjujemo za xxx evra. I tako ovaj sav ske...an ide ka kuci, samo vidim jednog elektricara kod kojeg sam terao jugica :) Reko aj da vidimo sta on kaze. Objasnimo mu, kaze lik aj da pogledam. Uze nesto da cacka, dole kaze aj sad, upali iz prve. Samo se nasmejao kad smo mu rekli za one "nov anlaser" likove. Uze jos da nesto petlja, skinuo neki deo, donese drugi, kaze sredjeno, 500din :) Drug mu dade 1000 nek su ti alal pare, posle 2 god je prodao auto i nije bilo nikakvih problema :)

Takodje i na corolli smo imali problem da nekad hoce, nekad nece da pali, kad nece samo ugasi sat unutra kad se okrene kljuc i ne vergla. Vlada & Nidza su nam pokazali koji kablic dole da mrdnemo u slucaju da nece :)

Podeli ovaj post


Link to post

Da zatvorimo temu. Javio se majster, kaze cetkice i buksna na anlanseru su bili problem. 

4000din sve ukupno, rad 3000 delovi 1000. Sto se mene tice, ja zadovoljan, obzirom da pojma nemam ni sta se desilo ni koliki kvar sam mogao da ocekujem.

Kad sam mu oterao auto osecao sam se kao ovcica koja ide na sisanje, mogao je da mi kaze 100e ili 10e ja razliku ne bih pravio, ne razumem se u te stvari i platim koliko kaze i to je to....

Podeli ovaj post


Link to post

Super sto si resio problem. Da ne ispadnem bas toliki duduk, dodao bi sledece. Kada mi je pukao kljuc na ceci, narezao novi i elektroniku prebacio u taj novi. Sa starim, bez elektronike tj koda probao cisto iz znatizelje sta ce da se desi. Okrenuo i ceca mrtva ni verglanja nije bilo.

Podeli ovaj post


Link to post

Ok je ta cena, a deluje mi po simptomima da i jeste to u pitanju sto je zamenjeno.

@Nessa to zavisi od imobilajzera tako da sve je moguce :)

Podeli ovaj post


Link to post

×