Jump to content
boris014

pozdrav od Borisa

Recommended Posts

Svakako cu uzeti i jednu i drugu opciju u razmatranje..naravno da ce verovatno finansije prevagnuti koju soluciju cu izabrati..

Podeli ovaj post


Link to post

danas sam malo zavirivao oko motora i primetio sam da je prednji nosac motora,bukvalno skroz bez one gume i da se rukom pomera i da ima lufta,oko zadnjeg sam se nadvirivao i mislim da je i on pojeden,tj ta guma..i primetio sam u voznji da skala od temperature naglo ode u crveno,kad god upalim svetla,cim ugasim ona se vrati na sredinu,i kad je u crvenom ,nekako olako skakuce..pokusao sam vise puta i svaki put je tako..

Podeli ovaj post


Link to post

Taj prednji nosac treba da bude takav bar je takav fabricki kod mene to.

Wewerko je imao 1.3 motor pa moze bolje da te uputi oko zadnjeg.

A za temperaturu nzm sta da ti kazem...cudno.

Verovatno da nesto na motoru trpi neko opterecenje kad upalis svetlo ( mozda alternator ), ali aj da ne lupetam bolje da cujemo druge ljude, mozda je neko imao iskustva sa time.

Podeli ovaj post


Link to post

Videcu da uslikam to sutra,pa da okacim,ali mislim da je zreo za zamenu,bar kad vidim na netu kako izgleda slika novog drzaca..a to za svetla i skalu od temp bas mi nista ne pada napamet

Podeli ovaj post


Link to post

ajd baci sliku da vidimo kako izgledaju nosaci, znam da prednji sme malo da radi...

prednji i zadnji nosaci su isti na 2E i 4AGE... :D

 

Koliko se secam jos neko je pisao da je imao isti problem sa skalom temperaturu.

Podeli ovaj post


Link to post

pozz

Ja sam menjao kod mene prednji i zadnji

Imas izmedju prednjeg i zadnjeg jos jedan nosac na kome se oslanja sam menjac i ona dva odozgo ukupno 5.

Kad budes kupovao nosace trazice ti broj sasije,ne mora da znaci da su kod tebe i kod mene isti nosaci

Podeli ovaj post


Link to post

pozz

Ja sam menjao kod mene prednji i zadnji

Imas izmedju prednjeg i zadnjeg jos jedan nosac na kome se oslanja sam menjac i ona dva odozgo ukupno 5.

Kad budes kupovao nosace trazice ti broj sasije,ne mora da znaci da su kod tebe i kod mene isti nosaci

Sad jedno laicko pitanje..ako bih menjao prednji i zadnji i taj na koji se oslanja da li bih nesto dobio time ili moram svih 5...

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo vidi ima li potrebe da ih menjas, ako budes menjao svih 5 platices ih prolinlozno isto koliko si dao za ceo auto sa zamenom istih.

I ja sam mislio da mi je prednji propao ali nije, takav je fabricki.

Wewerko je gledao za njega jedan je bio oko 80 e koliko se secam ako ne i vise.

Ako je neki propao menjas samo njega a mozes da nadjes i polovan dobar, opet je pitanje koliko para zelis da das.

Podeli ovaj post


Link to post

@boris014 sto mislis da treba da menjas nosace motora?

 

@bocman kako 5 nosaca?

 

@boris014 To su ta dva nosaca

@seba za 4A motore levi nosac motora je 120e nov, polovan ako ubodes negde prodaju ga za 80e :D

Podeli ovaj post


Link to post

@boris014 sto mislis da treba da menjas nosace motora?

 

@bocman kako 5 nosaca?

 

@boris014 To su ta dva nosaca

@seba za 4A motore levi nosac motora je 120e nov, polovan ako ubodes negde prodaju ga za 80e :D

Prosto,kad sam video preveliki luft  i da nigde nema te gume,koja bi trebala da bude,uporedjujuci sa ovim nosacima na slici... :)

Podeli ovaj post


Link to post

To rece covek i pre par postova "nema nigde gume"...

Ne pratite na casu ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Zameni taj prednji za pocetak,on se lako menja.mozes to i sam.

Onaj zadnji je komplikovan za zamenu,ako je dobar ne diraj.

Podeli ovaj post


Link to post

Nagledao sam se Corolla XL i nijednoj ne valjaju prednji i zadnji nosač... Ista je priča i sa Carinom E, samo što sam našao gde ih mogu kupiti a da nije ceh 250 eu!

Podeli ovaj post


Link to post

Zameni taj prednji za pocetak,on se lako menja.mozes to i sam.

Onaj zadnji je komplikovan za zamenu,ako je dobar ne diraj.

nemam nikakvih uslova za to,zivim u zgradi,tako da samostalno otpada..ali hvala na predlogu :)

Podeli ovaj post


Link to post

ovo je najbolje sto sam uspeo da slikam,ali mislim da se dovoljno vidi,u pitanju je prednji nosac...

post-2286-0-65993800-1415454511.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Khm khm... da se ne ponavljam...  :)

 

Nagledao sam se Corolla XL i nijednoj ne valjaju prednji i zadnji nosač... 

Podeli ovaj post


Link to post

ima li u aftermarketu neka varijanta da se udene samo caura sa gumom?

Original je original, ali velikom broju ljudi je to preskupa investicija?

Podeli ovaj post


Link to post

Imas u aftermarketu sve nosace za EE90 mislim, i  nisu skupi..

Isto te izadje reparacija i aftermarket..

 

Original ne treba ni gledati za to godiste.

Podeli ovaj post


Link to post

209864.jpg

95427.jpg

 

 

amortizeri.jpg

 

Pa ne znam prijatelju, okreni radnje sa delovim za japanska vozila, da ti bilo koju posebno preporucujem ispasce reklama ;)

 

N kraju krajeva i kolega forumas koji je dao savet se bavi servisiranjem i delovima

Podeli ovaj post


Link to post

ok,nismo se razumeli,u dva posta za redom pominjete aftermarket,pa sam na trenutak pomislio da je u pitanju neka odredjena radnja,nasao sam gde cu ih uzeti :)

Podeli ovaj post


Link to post

×