Jump to content
mare.gyk

Mare & celica 1.8 vvt-i

Recommended Posts

Pozdrav svima, zovem se Marko Stojanovic, 85 godiste sam i zivim u Pancevu, bavijo sam se sportom to jes trenirao sam  profesionalno fudbal do pre par godina nazalos zbog povrede sam morao da prekinem sa profesionalnim bavljenjem sportom:( inace bijo sam golman. to bi bilo ukratko o meni... a sada jedna kratka istinita prica, prvi put sam uzivo video ovaj auto 2002 god, kada je kupijo jedan priljatelj od mog drugara, tada sam se zaljubijo i ostao svih ovih godina zaljubljen u ovaj model, i sanjao jednog dana da cu ga imati, posto je tada bijo preskup i nedostizan ostao je samo san i vera da cu ga jednog dana kupiti, i taj san mi ispunila moja voljena zena za 29 rodjendan  :toyo:  celica :P :D  , KRAJ.  A sada o mojoj ljubimici:) ponosan sam vlasnik TOYOTE CELICE VVT-i 2001 god, prva registracija 2002 celica je uvezena iz italije tacnije iz Trsta kupljena je od prvog vlasnika  maksimalno ocuvana sto mi je i bilo naj vaznije zato sam i dugo trazijo ovakav primerak inace imam rodbinu u italiji pa su i oni bili ukljuceni u potragu :)  inace  posedujem svu dokumentacuju sve je lepo sacuvano kao da sam je kupijo u salonu tri kljuca sve knjige tutoriali su sacuvani novi u celofanu:)  covek je stvarno vodijo racuna o autu koza je maksimalno ocuvana kao i enterijer sve je prvo i orginalno. i ja spadam u one ljude koji maksimalno drze cist i uredan auto i redovno ga servisiraju naravno samo kvalitet dolazi u obzir:) auto kada je kupljen je imao predjenih 160000km za tri ipo meseca sam presao 5000km a samo prvi mesec sam presao  3000:) inace sada pred zimu sam uradijo servis promenuo ulje, filtere, klime, vazduha, ulja, antifriz, i peka kaijs. nadam se  da vas nisam mnogo smorijo u postu ako jesam izvini te :) i nadam se lepom druzenju na skupovima, a sad da pokusam slike da okacim dsc0076.jpgdsc0115.jpgdsc0088.jpgdsc0082.jpgdsc0079.jpgdsc0116.jpgdsc0120.jpgdsc0080.jpgdsc0099.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Celica prelep auto  :) Vidi se da imaš ukusa  ;)

Btw. Kolko sam primetio nizak ti je ler gas 400 obrtaja . Jel svaki put tako ?

Podeli ovaj post


Link to post

to je 700 obrtaja prva crta označava 500 obrtaja

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam dobro video.

Podeli ovaj post


Link to post

hvala svima  a sto se tice lera cim ga upalim on digne na 1300 i posle kad se malo zagreje posle par min spusti na 700 , 600 i uvek tako

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo ocuvan primerak, volim kada vidim auto u fabrika stanju. Jedino mozda neke opruge -3 i nista vise ja tu ne bi dir'o. :)  I ove fabricke felne su isto lepe samo je ET malo uvucen.

Podeli ovaj post


Link to post

:tcssig:

Dobrodosao :)

Podeli ovaj post


Link to post

:dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Stigla starija sestrica  :) . Dobrodoshli oboje!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Odlican izbor automobila. Uvek sam se pitao gde su svi ti silni vlasnici Ceca, ima ih dosta a nikako da nam dodju na forum. Posto si blizu BG nadam se da ces mozda nekad uspeti da skoknes na mini skupove.....za Velike skupove se vec podrazumevas :).

 

Nadam se da imas planove sta ces dalje da radis jos na Ceci. Ako nista drugo imamo ljude koji ce ti pomoci u idejama :)...i samo jos poradi malo na slovu J. ipak to nije zacin C da se svugde mesa ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo ocuvan primerak, volim kada vidim auto u fabrika stanju. Jedino mozda neke opruge -3 i nista vise ja tu ne bi dir'o.  :)  I ove fabricke felne su isto lepe samo je ET malo uvucen.

hvala bice i malo doterivanja planiro sam da nabacim distancere al cu jos razmisliti  isto mi u planu da nabacim i ovake farove, i branik  naravno i jos neke sitnice :) bicete obavesteni naravno prihvatam i predloge :)HL-CEL00-JY-Cd.jpgbebb8093-cf25-4c5c-bfea-.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro dosao Mare, selika je kao bombona. Gledam slike i divim se.. zaista je prelepa i odlicno ocuvana. Ja kao bivsi vozac (visa sila, inace bi jos bila moja) sam dosta toga naucio o njoj i zbog toga sam zahvalan svim ljudima iz kluba :)

 

Sto se distancera tice obavezno obrati paznju i prvo se posavetuj sa nekim ko ima iskustva u tome i ko zna , znaci nikako an svoju ruku. Jako tesko se nalaze i cene se krecu $300 to $400 komplet 4. Sto se same instalacije tice vrlo je jednostavno i zahtevace korisecnje posebnih matica naravno. Obavezno dan potom voznje i montiranja opet zatezanje ! Mozda ce nesto vise moci da ti kaze neko ko je vec imao iskustva sa poduhvatima ovog tipa.

 

Farovi ...ja cu ti postaviti neke primere koje sam ja hteo da radim na mom automobilu ... posto do toga nije doslo, ukoliko ti se svidi mogao bi da bude jako lep predlog...

 

1621974_469042909902183_8914478765560844

10613112_469042893235518_751644520940215

10603298_469042876568853_883535074885183

 

Sa prednjim branikom nema potrebe puno da eksperimentises jer je sam po sebi jako lep i dovoljno nizak, sto se mrezica tice to komonto mozes da prefarbas ili da zamenis nekim novim. Toliko od mene za sada da te ne zamaram previse mojim idejama :)

Podeli ovaj post


Link to post

hvala, svidja mi se tvoj predlog pogotovu ove maglenke bas lep detalj i mocno izgleda kada budem radio maglenke za sada sigurno takve:) nisam znao da su distanceri toliko skupi :(

Podeli ovaj post


Link to post

Evo druze da ti pomognem, shirok dijapazon, lepshe od lepsheg, shta ko voli nek izvoli, to je to shto se farova tiche shto ti je @Dzole na slici pokazao. Takodje i shtopaljke. Distanceri firmiranih (renomiranih) proizvodjacha su toliko skupi, a naravno ima i jeftinijih. I ja se kolebam vezano za svoj auto, pa ukoliko se desi da ih pazarim pre tebe, prenecu ti iskustva, a isto ochekujem i u obrnutom sluchaju, tj. ako ih ti pazarish i montirash pre mene. ;)

 

http://spyderauto.com/product_list.php?car_make=Toyota&car_model=Celica&car_year=2002&submit=Go+%21

 

Inache, kod tih farova, meni se ipak vishe dopada kada su svetla pozicionirana jedno iznad drugog, kao shto vec i jesu, tj. kao ovi na koje smo ti Dzole i ja ukazali... E sad, to je na tebi, i svako prema svom ukusu, jer najbitnije je da se auto dopada onome ko ga vozi  :) .

A na braniku ti se pretpostavljam ponajvishe dopada onaj otvor na "nosu" koji ima restyling model(2003-2005), jer to im je sushtinska razliga, i malo zakosheni otvori za maglenke.

 

E da, maglenki na gore pomenutom sajtu ca Celicu nema, al toga ima na sve strane, (ziveli Kinezi) :D

Uz to, na sajtu, imash i demo prikaz montaze farova na auto, vrlo jednostavno.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo druze da ti pomognem, shirok dijapazon, lepshe od lepsheg, shta ko voli nek izvoli, to je to shto se farova tiche shto ti je @Dzole na slici pokazao. Takodje i shtopaljke. Distanceri firmiranih (renomiranih) proizvodjacha su toliko skupi, a naravno ima i jeftinijih. I ja se kolebam vezano za svoj auto, pa ukoliko se desi da ih pazarim pre tebe, prenecu ti iskustva, a isto ochekujem i u obrnutom sluchaju, tj. ako ih ti pazarish i montirash pre mene. ;)

 

http://spyderauto.com/product_list.php?car_make=Toyota&car_model=Celica&car_year=2002&submit=Go+%21

 

Inache, kod tih farova, meni se ipak vishe dopada kada su svetla pozicionirana jedno iznad drugog, kao shto vec i jesu, tj. kao ovi na koje smo ti Dzole i ja ukazali... E sad, to je na tebi, i svako prema svom ukusu, jer najbitnije je da se auto dopada onome ko ga vozi  :) .

A na braniku ti se pretpostavljam ponajvishe dopada onaj otvor na "nosu" koji ima restyling model(2003-2005), jer to im je sushtinska razliga, i malo zakosheni otvori za maglenke.

 

E da, maglenki na gore pomenutom sajtu ca Celicu nema, al toga ima na sve strane, (ziveli Kinezi) :D

Uz to, na sajtu, imash i demo prikaz montaze farova na auto, vrlo jednostavno.

hvala za informacije, i savete, naravno cim budem odlucio to jes skupio kesh, bicete obavesteni o radovima  a sto se tice branika dosta tesko ga nalazim na oglasima najcesce trazim na ebay pod imenom celica facelift front bumper ako neko zna neki drugi sajt ili da se drugacije kuca :)

Podeli ovaj post


Link to post
Guest Zlatko Huzejrovic

Mare, svaka čast i na Toyoti i na ispunjenju sna.. Pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

hvala puno :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

×