Jump to content
Propeler

Celica TS '01

Recommended Posts

http://www.obd-codes.com/p0141

 

Technical Description O2 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 1, Sensor 2)
 

Causes A code P0141 may mean that one or more of the following has happened: open or short to ground in the wiring harness O2 heater circuit wiring high resistance O2 heater element resistance is high Internal short or open in the heater element Note: Typically a failed catalytic converter does not cause this code. You're more likely to see a P0420 code for a failed converter.

 

Possible Solutions Replace oxygen sensor (cannot repair open or short that occurs internally to sensor) Repair short or open or high resistance in wiring harness or harness connectors

Read more at: http://www.obd-codes.com/p0141
Copyright © OBD-Codes.com

Podeli ovaj post


Link to post

Ko je rekao lambda sonda?

http://www.toyotaclub.rs/forums/topic/2183-greske-pri-ocitavanju-parametara-lambda-sonde-corolla-2001-14-vvti

 

Procitaj malo temu, mozda ces naci nesto pametno. Ima price o dijagnostici.

Ukratko, meni je ispala zica iz dzeka za sondu. Greska 135 je ista kao 141, samo za drugu sondu. Mozda si zakacio zicu sonde negde recimo... 

Podeli ovaj post


Link to post

Da li se ova greska odnosi na bank 1?

Da, bank 1 sensor 2 kao sto Milos rece.

 

@mahatma

Procitao sam ali ja za razliku od tvoje dileme pre sumnjam na kat nego na sondu. Najvise zato sto mi kat zvoni kao da je vrisnuo pa cenim da sonda samo javlja da izduvi nisu oke. :)

Podeli ovaj post


Link to post

To se lako ustanovi sa obd2. Meni je druga sonda riknula i grafikon od nje je bio zakucan na nulu, tj nije bilo sinusoide niti napona. Imas u mojoj temi od Celice pa pogledaj. Meni sad tesko sa phona da trazim. Sam je promenio i sve je bilo ok posle zamene.

Podeli ovaj post


Link to post

Da, bank 1 sensor 2 kao sto Milos rece.

 

@mahatma

Procitao sam ali ja za razliku od tvoje dileme pre sumnjam na kat nego na sondu. Najvise zato sto mi kat zvoni kao da je vrisnuo pa cenim da sonda samo javlja da izduvi nisu oke. :)

 

Raskaci sondu, izmeri grejac omski. Jos bolje ako mozes da je skines i probas grejac direktno na napajanje.

 

Ako je grejac "crkao" ja sam uveren da ces zamenom sonde resiti sve.

Podeli ovaj post


Link to post

PS.

 

Tri puta proveri po bojama koja dva kabla su od grejaca, jer ako omasis i izmeris omski sondu (signal i masu) ostetio si je trajno.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na savetu, pogledaću to u vezi sonde.

Proverićemo kad odem sledeći put do Tria. Problem je što ovde u SU nemam majstora za japance pa moram do NS, pa to obično bude kad još ima nekih stvari zbog kojih se ide ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Problem sa checkom i sondom se resio 'sam od sebe'.. tako sto se check samo u martu jedan dan ugasio i od onda se vise nije palio tako da sad vozim i ne mislim vise o tome.

 

Sledeci problem koji imam je nesto vezano za rashladni sistem. Desava mi se da kada upalim vec zagrejan auto posle kratkog stajanja izmedju dve voznje cujem neko 'buckanje' iz malog hladnjaka kabine. Ono sto sam prvo pomislio je da nemam tecnosti ali u kompenzacionom sudu je tecnost izmedju min i max a menjana je pred zimu u servisu, znaci ne tako davno. Temperatura motora se ponasa normalno kao i grejanje u kabini.

Ovo se nekako poklopilo sa zamenom vodene pumpe i kaisa koju sam uradio u februaru. Sa starom nije bilo pomenutih problema ali je bila prva ugradnja pa sam je preventivno zamenio. Jel moze da bude da je kvalitet ugradjene neadekvatan, tj da li ona moze 'slabije da radi' ili pumpa jednostavno ili radi ili ne? Da li da je menjam opet ili bi moglo da bude nesto drugo?

 

Danas je nedelja, formula je tek u 17h pa bih mogao nesto da prckam oko kola na tu temu, samo ne znam sta? :D

 

Na netu sam nasao gomilu slicnih stvari ali je uglavnom sve bilo vezano za nedostatak rashladne tecnosti, vazduhom u sistemu ili peoblemima sa termostatom. Ja nemam ni jedan od ta tri simptoma pa mi jedino logicno ostaje da je pumpa za vodu osim ako neko nema neki drugi savet pre nego sto je opet zamenim?

Podeli ovaj post


Link to post

Imas prijatelju.

Buckanje je uvek prisutno tamo gde ima vazduha, u protivnom do zvuka 'buckanja' ne moze da dodje.

Podeli ovaj post


Link to post

Jel komplikovano sam da ga ozracim ili moram u servis?

Podeli ovaj post


Link to post

I onda? Vazduh sam izadje ili nesto jos mora da preduzme osim podizanja prednjeg kraja? Aj ubrzajte odgovor, jos malo do formule :)

Podeli ovaj post


Link to post

Za luftiranje ja znam neku standardnu proceduru da se odvrnu poklopci hladnjaka i posude, upali motor, stavi grejanje na max i ostavi da tako radi u leru dok ne upali vent i svi mehurici ne izadju. E sad ono sto googlam je da nadjem da li ima nekih ventila negde na crevima koje treba da odvrnem da ozracim ili je to to?

Podeli ovaj post


Link to post

Izluftirao na "seljacku" foru sa otvaranjem posude i radom u leru dok nisu prestali da izlaze minijaturni mehurici. :)

Probao par puta pali-gasi i za sada se više ne čuje bućkanje, videćemo..

Da kucnem u drvo sve je ostalo oke, malo sam ga sinoć liftovao do Horgoša i nazad čisto da se malo otkravi nakon zime.. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Au tema zamrla u fulu pa malo da je osvezim..

 

U medjuvremenu zamenjen hladnjak, curko, curko dok samo jedan dan u novembru nije prso i iscurio kao da je neko slavinu odvrnuo. Porucen nov i zamenjen. Onda valjda kad je imao redovan pritisak procurelo i na nekim crevima pa je i to sanirano :)

 

Danas odradjen servis kod Tria, zamenjene prednje plocice, ulje u kocnicama, neki semering sto je slinio, ulje i filteri. Posle dosta razmisljanja odlucio sam se da probam 5w-30 sto kaze manual pa cemo da vidimo kako se ponasa. Sipano Eneos Sustina, ako potrosnja bude nenormalna vraticu se na 5w-40.

 

U povratku ka SU put se osusio, nigde zive duse pa je malo probano jel sve sljaka, probao jel moze 200 jos uvek i.. moze :) al kratko samo jel trese volan neprijatno preko 160 posto je jedna felna kriva, jedva su je i izbalansirali nekako sad kad sam stavljao zimske. Verovatno cu ove ostaviti kao zimski set a na prolece cu potraziti neke nove za leto. Obzirom da sam u zadnjih godinu dana izmenjao vecinu krupnijih stvari  (kvacilo, lanac, lezajeve, akumulator, hladnjak..) i sad odradio redovan servis, nadam se da ce jedini trosak za ovu godinu biti samo neke lepe felne i saniranje koze na vozackom sedistu, pokidali se konci na par mesta od ulaska/izlaska pa zeva sav, vidi se sundjer pa je ruzno. Da trosim malo i na kozmetiku majku mu staru..     :D

Podeli ovaj post


Link to post

meni na mojoj vvti dobro se pokazalo 5w-30 eneos koliko te izasao hladnjak,

Podeli ovaj post


Link to post

22. Januar 2010. pored Save iza Beogradskog Sajma :)

 

th_1-1.jpg th_3.jpg th_2.jpg th_4.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

meni na mojoj vvti dobro se pokazalo 5w-30 eneos koliko te izasao hladnjak,

Hladnjak nov, aftermarket cca 110e + ugradnja i antifriz cca 30e. Vise nego korektna cena. Do sada me odrzavanje ne kosta nista vise nego za BB9 prelude osim sto celica ima lanac i to je bolelo malo vise :)

 

@dzvini

Top slike! Extra se sijaju obe toyote.. Koliko rola deluje vece na onoj fotki ispod mosta kao da je skalirana. A na ceci lepse prozirniji farovi nego sad, i to cu morati da ispoliram kad otopli malo :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Eto nje u super stanju kao nekad što je bila, super Propeler samo napred!

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala! Idemo dalje.. zadovoljan sam kolima za sada (da kucnem u drvo). Imao sam i road trip letos po severu Italije i nazad, presao cca 2600km u 7 dana i sve proteklo u najboljem redu :D

Podeli ovaj post


Link to post

Celi sveže registrovana preključe – nesto preko 30k din. Drugar mi radi na tehničkom pa me nije cimao za folije i atest, tng još važi do 2018 tako da pun gas :)

Razmišljam se možda polako da je stavim na oglase da stoji, obzirom da danas ništa ne može da se proda brzo svestan sam da treba polako da širim priču. Nekako sam isplanirao da ove godine stavim pedu u fn2 R-a pa težim tome, tako da ako neko zna nekog da traži TS cecu eto može da kaže da zna jednu koja se prodaje. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Sredio si na kolima sve sto nije valjalo i sad bi ih prodao i kupio auto slicnih viznih karakteristika samo 5000e skuplji...po meni nema logike

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×