Jump to content
ivo

Yaris 2003 prskalice-problem

Recommended Posts

Problem sa prskalicama.. ne prestaje!! Konstantmo imam problem sa prskalicama za brisace, tako sto mi se zacepi neka od rupica na prskalici. Pokusavao sam vise puta sa iglicom da prokrcim kanal, bude ok neko vreme ali se opet zacepi npr. neka druga. Kada sam malo bolje pogledao, videh da se oko rupice na prskalici uhvatio kao kamenac na slavini... :P (tecnost kupljena na snizenju u Rodi) Svaki put skinem to iglicom, prokrcim ali problem se non stop javlja.

Sumnjam na losu tecnost, koja se zgrusava i predje u cvrsto stanje na izlazu iz prskalica.. jel imao neko slicno iskustvo?

Da li moze da se kupi prskalica koja ide na haubu?

Podeli ovaj post


Link to post

Jel si proverio da li imas kamenac u posudi? Mozda da isperes ceo sistem.

Podeli ovaj post


Link to post

Pisao sam ranije - destilovana, alkohol i feri za pranje sudova. Nema kamenac, ne smrzava, pere i odmašćuje. :)

Podeli ovaj post


Link to post

@Mahatma Nisam proveravao.. kako se proverava? Sta ako ima, cime da ga isperem ili sta vec?

 

@Nesud jel to smesa za ispiranje od kamenca ili to redovno stavljas kao tecnost za brisace?

Podeli ovaj post


Link to post

Nasude napisi u kom odnosu se mesaju te 3 tekucine.

Podeli ovaj post


Link to post

Tamo gde sipas vodu vidis dal ima kamenca. Raskacis posudu, napolje i na crevo. Ja sam na e11 imao brrrda kamenca u posudi, al su mi prskalice radile kako treba. Nisam hteo da prepustam slucaju pa sam oprao posudu.

Isperi to, probaj da skines one briszgaljke i da ih bucnes u sirce da prenoce, i malo ds ih muckas u istom da ozadje vazduhnih njih. I na kraju promeni tecnost.

Podeli ovaj post


Link to post

U plastičnu čašu od jogurta sipaj sodu bikarbonu i toplu vodu, a onda četkicom za zube umočiš i pereš prskalice, sav kamenac ćeš skinuti, čak možeš i sirće dodati jer će se onda kamenac još brže skinuti.  Provjereno završava posao.

A onda se baci na pranje posude, i kad imaš očišćen sistem onda sipaj ovo što je Našud napisao.

Podeli ovaj post


Link to post

A za preventivu, kad  posetish stomatologa, ili ako poznajesh nekog od njih, zamoli ga da ti da iglice za vadjenje nerava iz zuba,( zovu ih obichno "kerići" i "mišići"), koji su im za bacanje. Njima vishe nisu svrsishodni, a za ovo shto pominjesh su kao porucheni i stvoreni(tanki, nazubljeni sitno, imaju dovoljnu duzinu, savitljivi su, i imaju kao malu plastichnu drskicu na kraju, da ih kulturno uhvatish prstima). 

Zgodno je da ih imash pri ruci, a jako je malo, i ne zauzima prostor.

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam skoro imao problem prskalice,doduse na pezou.otvoris haubu skines tapacir ako ga imas raskacis prskalicu sa creva i sa zabice odneses kuci stavis u solju gde sipas malo sone kiseline,ostavis 5 min otprilike,dok god cujes cvrcanje i ocisti ga do perfekcije.poz

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde probacu sve.. hvala vam svima. :) Pisem sta sam uradio. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam skoro imao problem prskalice,doduse na pezou.otvoris haubu skines tapacir ako ga imas raskacis prskalicu sa creva i sa zabice odneses kuci stavis u solju gde sipas malo sone kiseline,ostavis 5 min otprilike,dok god cujes cvrcanje i ocisti ga do perfekcije.poz

 apsolutno izbjegavati sonu(solnu) kiselinu...sasvim dovoljno i prirodno rešenje ALKOHOLNO SIRĆE...

Podeli ovaj post


Link to post

ako imas Cilit Bang ili slicno sto je za kupatilo....svi su na principu kiseline koja skida kamenac...Postupak je kako je vec opisano...mada mogao bi i opsudu da operes...ili makar napraskaj sa ovim sredstvima, skini prskalice i da izbaci kroz creva...posle opet isti postupak samo sipas vodu da se opere sto je ostalo..jedino prvo vidi ako ima neko veliko trunje izvadi iz posude

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je na E11 posuda za vodu bila prilicno puna kamenca, ali nisam imao problem sa prskalicama. Interesantno je da posuda na E11 ima jedan kao mali odusak koji je bio prakticno slepo crevo, u kome se skupljao kamenac. Mozda je bas tome i sluzio...

Podeli ovaj post


Link to post

Samo alkoholno sirce, najbolje napada kamenac ali je potrebno neko vreme da deluje. Ja sam jednom posudu natopio mesavinom vode i sirceta ,,,ostavio i sutradan je posuda bila kao nova niti kamenca niti traga naslaga ;) Sto se samog sistema tice za to si vec dobio mnogo predloga.

Podeli ovaj post


Link to post

×