Jump to content
draganrudovic86

Dragan i Lexus GS450h

Recommended Posts

Meni nekako sve mirise da ces ti morati dobro da se otvoris za tu popravku. Treba ti dobar majstor, sa velikim brojem radnih sati na lexusu. Ovde je tesko naci dobrog majstora za obicna kola a kamoli za lexus koji ima problem sa baterijom.

 

Ono sto meni kao laiku pada na pamet da komp treba da odradi neku kalibraciju nove baterije. Da shvati sa chime raspolaze. Mozda misli da u sebi ima staru bateriju pa se tako ponasa.

Mozda je to automatski proces a mozda i ne.

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda ste u pravu!

Kada sam otisao ovde na servis, kada su mi ustanovili da je baterija otisla, covek mi je rekao da ako uzmem novu bateriju, da mora novi softver da se ubaci i da su sad kao kvalitetnije baterije, od 2011 god. Moguce je i to sto vi pricate..

Podeli ovaj post


Link to post

Treba ti neko ko vrlo dobro zna sta radi, ili neko ko ima tacnu proceduru sta treba da radi, a to je ovlasceni servis koji ima na raspolaganju sve informacije.

Podeli ovaj post


Link to post

Moj predlog je da probas da nadjes negde na internetu servisno uputstvo, 90% sam siguran da postoji jer se taj model prodaje u Americi, a njima je to normalna stvar da kace ta servisna uputstva.

Sa tim upustvom imas neki kao troubleshooting, tj taj I taj problem, prekontrolisati to, ako nije to onda sledece I bukvalno sve sto moze da ima veze sa tim problemom se prekontrolise polazeci od stvari koje bi najverovatnije pravile problem ili su najjednostavnije, pa do sve slozenijih I manje verovatnih za pravljenje problema.

Podeli ovaj post


Link to post

Tebi treba service manual. Nesto poput onih Haynes manuala, gde pise kolko puta okrenuti sraf.


Ja iskopah ovako nesto, al ako te 'ebe engleski ondak 'ebaga :/

http://workshop-manuals.com/lexus/gs_450h/v6-3.5l_(2gr-fse)_hybrid/relays_and_modules/relays_and_modules_accessories_and_optional_equipment/alarm_module_(vehicle_antitheft)/component_information/locations/

Podeli ovaj post


Link to post

Za pocetak user manual, da si ga procitao verovatno bi ti auto dan danas bio savrsen, jbga malo sale al tako ispade posle tvog priznanja za saltovanje bez kvacila :) Nadam se da ces resiti problem.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro dosao draganrudovic86, zelim ti da resis problem sto pre pa da uzivas u voznji.

:tcswelcome:

Podeli ovaj post


Link to post

Znao sam ja da to nisam smeo da radim, cak sam supruzi mnogo puta rekao da povede racuna o saltanju, jer je jako osetljivo, i na kraju ja ga zapalih!

Hvala na dobrodoslici.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari.

Samo da se javim da je sa autom sve ok za sada,nadam se da ce tako i ostati.

Nisam isao nigde na servise,nista nisam priveravao,potrosnja mi je bila velika jer je vozen samo po lokalu,a vreme je bilo hladno pa pretpostavljam da je zbog toga. Isao sam po 700 ,800 km,spustio potrosnju na 8l,sto i jeste njegova potrosnja normalne voznje,sve funkcionise jako treba,mislim da sam samo previse bio uplasen jer sam prosao kroz pakao dok sam sve sredio!

Hvala svima na savetima,drago mi je da postoji ovaj sajt gde mogu da citam i pisem sa ljubiteljima pravih automobila.

Veliki pozdrav svima..

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno..:)

Nadam se da hocu. Mada me svi ubedjuju da ga prodam,ja sam se toliko vezao za njega,i ako me je mnogo kostao,da nema sanse da bih ga prodao..sada imam 200 000km na satu,a ocuvan je i utegnut kao da nema ni 100 000..

Podeli ovaj post


Link to post

Ako nista drugo svrati jednom na skup da vidimo tu ladju

 

Drago mi je da je Nenad bio u pravu,

 

Pricao si da ces jos ici kod majstora da ti pregledaju auto

 

da li si bio mozda do ovlascenog....makar samo da ih pitas za stanje baterije?

Podeli ovaj post


Link to post

Velo rado bih posetio skup,ali ne znam ni gde ni kada se odrzava,ako vam nije problem da mi javite,rado cu prisustvovati.

Nisam nigde isao na servis,bio sam kod Djoleta,uradio mi je veliki servis,sve radi perfektno,tako da nisam ni razmisljao vise o servisu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Mesecno se skupljamo na Novom BGD ili na Kosutnjaku, tj svakog prvog vikenda u mesecu, za sada je jedino aktulni skup u Madjarskoj sl nedelje gde ce nas biti u dvoja kola,  pa onda dolazi opet skup u BG. Imas temu sa skupovima i tu se uvek objavljuje kad imaju neka desavanja vezano za klub

Podeli ovaj post


Link to post

odlična prinova......samo da se još automobili vide na nekom velikom skupu i druženju

;)

Podeli ovaj post


Link to post

odlična prinova......samo da se još automobili vide na nekom velikom skupu i druženju

;)

Ja sam malo dalje,ujak je uvek u nekom poslu,a i ja bi voleo da se druzimo. Potrudicu se,valjda uhvatim nekad vremena. Hvala

Podeli ovaj post


Link to post

odlična prinova......samo da se još automobili vide na nekom velikom skupu i druženju

;)

Recite mi jel' znate kada je sledeci skup i gde?

Podeli ovaj post


Link to post

Svakog prvog vikenda u mesecu se pravi mini BG skup, da li samo sedimo ili rostiljamo, sve zavisi od vremena i raspolozenja. Sledeci Veliki skup je na Palicu (04.10.) i tu bi bilo lepo da se slikaju oba Hybrida sa ostalom bandom :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Svakog prvog vikenda u mesecu se pravi mini BG skup, da li samo sedimo ili rostiljamo, sve zavisi od vremena i raspolozenja. Sledeci Veliki skup je na Palicu (04.10.) i tu bi bilo lepo da se slikaju oba Hybrida sa ostalom bandom :)

Nista ne obecavamo,potrudicemo se.

Ne znam da li se sjecate prosle godine kada sam imao problem sa hybridnim sistemom,pitali ste me kakva mi je hybridna baterija...pre par dana sam cackao po forumima iz ciste dosade,i naletim na informaciju da je covek u Nemackoj,sam sebi popravio bateriju. Ima isti model kao ja,na servisu mu trazili 4000 €

On otvorio bateriju,narucio iz Amerike celiju od Prius 2 ,(iste su celije) zameni sam sebi,i evo vec 2 godine vozi auto bez problema... oko 40 € kosta jedna celija.. Posle toga sam trazio po forumima i nasao mnogo ljudi po Americi koji to isto rade,ne samo na Lexusima,nego i na toyotama raznim...

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala za info u vezi baterija, moze da znaci u nekoj situaciji. Samo jos da postoji neka caka za preskupu registraciju kod nas ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×