Jump to content
draganrudovic86

Dragan i Lexus GS450h

Recommended Posts

Hvala za info u vezi baterija, moze da znaci u nekoj situaciji. Samo jos da postoji neka caka za preskupu registraciju kod nas ;)

I ovde je preskupo,jedina solucija je prijaviti na nekoga ko ima pasos za invalide,tada je oslobodjen poreza na motor,a ovde je to preskupo. Ja mesecno placam 170 € samo porez na motor,zbog PS,plus osiguranje,a da mogu da prijavim na nekoga sa invalidskim pasosom,bio bih oslobodjen poreza. A sto se baterija tice,ima na youtube snimak,gde covek menja celije na priusu.. sad cu da nadjem link pa vam saljem. Mislim da nije uopste komplikovano,treba samo koncetracija zbog napona,i treba vremena...

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari!

Juce sam kupio corollu e12 2005 god

1.4 d4d 90 ps ali sa mmt mjenjacem.

Moze li neko da mi malo objasni oko tog mjenjaca, jer nisam nikada vozio takav model i nisam siguran kako to funkcionise. Imam osecaj kao da nesto nije u redu. Kada prebacuje brzine imam osecaj kao da ga prvo ukoci pa onda presalta, da li je to normalno ili ipak nesto nije ok. Sto se tice auta, sve je ok, u top stanju je, ima 170 000 km, od prvog vlasnika kupljena, svi servisi su radjeni na toyoti, samo me malo zbunjuje mjenjac..

Podeli ovaj post


Link to post

Ti bas imas naviku da prvo napravis njesra pa da se onda javis na forum

 

Pa gde bas MMT od svih  mogucih manuelaca

Podeli ovaj post


Link to post

Ti bas imas naviku da prvo napravis njesra pa da se onda javis na forum

 

Pa gde bas MMT od svih mogucih manuelaca

:)

Obozavam automatike, a ovo mi je naletelo povoljno, a dobro.

Evo vec 2 dana je vozam, sve radi kako treba, samo to saltanje.me.zbunjuje, ne znam jel' normalno ili ne :)

Podeli ovaj post


Link to post

:)

Obozavam automatike, a ovo mi je naletelo povoljno, a dobro.

 

i ja, ali to nije klasican automatski menjac, robotizovan frankestajn koji hoce da poludi a popravka kosta vise nego sto ceo auto vredi.

Podeli ovaj post


Link to post

i ja, ali to nije klasican automatski menjac, robotizovan frankestajn koji hoce da poludi a popravka kosta vise nego sto ceo auto vredi.

Trebalo mi je nesto malo za zenu, sto malo trosi a da je pri tom automatik. Prvi put sam i video corollu sa ovakvim mjenjacem kada sam otisao da je kupim. Auto je u ekstra stanju, mozda je to normalno samo sto sam ja navikao na cvt mjenjac u Lexusu pa sada kad izadjem iz njega a sednem u corollu izgleda mi jako cudno, nemam pojma..

Podeli ovaj post


Link to post

ne znam, moja e 12 je bila klasican automatik koja je imala o/d {over drive} pritiskom na dugme dize obrtaje u kom god da si stepenu prenosa i normalno kick down, ako je ovakav menjac radi bez ikakvog secanja i cimanja, ko da je na struju  ;)

20140917_184413.jpg
 
20140917_184420.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

669a6eaf5e62f762eedd5d55e32d45eb.jpg

Ima ovo neko dugme es kad njega pritisnem onda obrtaji idu do kraja, i ima da ga ja saltam kao tip-tronik

Kada prebacuje brzine, brebacuje isto kao kada pritisnete kvacilo na manuelcu i sami prebacite brzino, na isti nacin. To me malo zbunjuje, ne znam jel tako treba posto nije klasicni automatik.

Podeli ovaj post


Link to post

Zar ovo nije klasican automatik/tiptronic?

Podeli ovaj post


Link to post

Nije neso, MMT, multimode manual transmission, nema veze sa klasicnim kao sto imas na hondi i ovim koji sam imao na rolli. Na hondi imam tiptronik, klasicni automat ali kada ga pomeris u leziste "+ i -" onda radi kako ti hoces

Podeli ovaj post


Link to post

Trio je lepo opisao kako funkcioniše. Najbolje je njega pitati.

Podeli ovaj post


Link to post

to je ustvari manuelni menjac sa elektronikom koja stiska kvacilo i menja brzine umesto tebe.. isti taj sistem ima alfa selespeed.. i to mora da radi bas onako kako si opisao, sto znaci sve ti je ispravno

Podeli ovaj post


Link to post

to je ustvari manuelni menjac sa elektronikom koja stiska kvacilo i menja brzine umesto tebe.. isti taj sistem ima alfa selespeed.. i to mora da radi bas onako kako si opisao, sto znaci sve ti je ispravno

Zahvaljujem, ovakav sam odgovor cekao :)

Nisam imao priliku nikada da vozim ovakav auto sa ovakvim mjenjacem, ali bas tako imam osecaj kao da neko drugi pritisne kvacilo umesto mene i presalta brzinu, s' tim sto je to malo brze nego kada to covek uradi..

Podeli ovaj post


Link to post

samo da potvrdim, ovaj menjač dok radi dobar je. kad rikne, a uz to ako si još u Srbiji možeš ga j....

Bar je kod Alfe bio takav problem. Za automatiku ili robotizovani menjač bi se odlučio samo ako je vozilo do 3 godine starosti. Sve preko toga je lutrija koja može biti basnoslovno skupa.

Podeli ovaj post


Link to post

zato kupi rucicu nosac na menjacu birac i sajle i napravi manuelni

Podeli ovaj post


Link to post

×