Jump to content
laki72

Chat 2015

Recommended Posts

Ni malo naivan problem!!!

Ibertura vrlo moguca...

Podeli ovaj post


Link to post

Hm, ulje u intercooler-u, pa svaki turbo auto ga ima. A to koliko znam resava "oil catch can" a ne izmena u ecu-u ili pomernje interkulera :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ne bas...

Kada kazu ulje 'se nagomilava' u turbo kompresoru i u 'odredjenim uslovima moze da dodje u kompresioni prostor', to zapravo moze da bude ozbiljan problem.

Motorno ulje se u takvim uslovima ponasa kao gorivo, dolazi do samozapaljenja i iberturaze.

Secate se autobusa ubice sa zvezdare kada stradase dvoje studenata ispred doma?

To je recimo na motorima u tom busu redovan problem.

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno, sve je moguce...

Ali, u kompresorskom delu turbine ulje jedino moze da zavrsi ako stradaju lezajevi na turbini pa onda tu procuri ulje ili od creva za odvod uljnih para koje je prikljuceno u usis 10cm ispred kompresora.

U turbinskom delu turbine to nije ni bitno jer ga gasovi teraju od cilindara.

Nego, kako god dospelo to ulje u kompresor ono ce morati da se iz visine glave spusti do interkulera (ciji ulaz je na visini maglenki) I onda odatle mora na gore da dodje opet do visine glave.

Opet kazem, naravno, moguce je ali veoma mala verovatnoca. A jos manja verovatnoca je da ce to resiti update-om softvera :D

Podeli ovaj post


Link to post

Nova osmica....

3ba33345a1f3bdaa615a2f89eee79ffb.jpg

8d25373fae5d13cc928ed6585ee9d9a8.jpg

0a61fd462ee2db1f0200fbcf008f7460.jpg

Honda izlazi sa nsx a shta toyota cheka sa novom suprom ....

Podeli ovaj post


Link to post

Kaskace i dalje i uvek.

'Nemac' je ovde sve.

"Nema bolje od nemacke medicine" ;)

 

Ili da kazem drugacije:

"Ljubav je slepa" :D

 

Pri tom, da bi neko ovenjivao japan - nemacka, morao bi da ima isti u istoj klasi pribliznog godista, sto vecina ne samo sto nije imala priliku, vec nema pojma ni staje to lexus, infiniti, akura...

Ma... ne znaju ni sta je crown ili xedos :D

Podeli ovaj post


Link to post

Švabe 92 Japanci 77


A na mojauto i dalje vodimo

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li neko neki spisak ili raspored svih sijalica spolja i unutra u corolli e12 wagon. Na netu ima svega i uglavnom se razlikuju podosta...

Podeli ovaj post


Link to post

probaj preko toyodiy 

Podeli ovaj post


Link to post

Probao ali ne vidim oznake sijalica... Mislim da sam ovde video da je neko postavio mapu gde koja sijalica ide a sad ne mogu da je pronadjem...ili sam pomesao forume

Podeli ovaj post


Link to post

Da li mislite da yaris može da se nosi sa gumom (mislim točkom jer ide i felna)  ovih dimenzija 205/50 R16, ili 195/55 R16?

Da li bi to drastično uticalo na performanse i potrošnju, s obzirom da je šira guma, vjerovano i komplet točak bi bio teži za koji kilogram.

Koja su vaša mišljenja?

Čini mi se da je Liftman na njegovu Corollu imao 195-ce, i da je potrošnja bila za 1,5-2l/100km veća, ali i njegova Corolla ima za nijansu jači motor pa može da nosi tu širinu bez problema... 

 

Po kalkulatoru, fabričkom radijusu je bliži 205/50 i manje je odstupanje  nego za 195/55.

Podeli ovaj post


Link to post

Da :) i to cu ponovo dokazati sada sa 155 gumom da je manja potrosnja.....a rezultati u nedelju...kekekekeke

 

ali imaj u vidu da li uopste moze kod tebe da stane 205...meni je 195 bila pola prsta od amorta ;)....Zato prvo proveri po netu da li je neko stavljao 205 na Yareta, sa il bez distancera

 

Adios!!!!

Podeli ovaj post


Link to post

Liftman je stavljao 15" ne 16", potraži po netu, mada mislim da možeš da nađeš neku manju gumu da ti odgovara

Podeli ovaj post


Link to post

@ dadomonte - ako odeš na 16 dobićeš manje udoban auto, veću potrošnju,... Moje mišljenje da ti to nije potrebno jer je motor mali (zapreminski i "konjažno") za tolike točkove... Što se mogućnosti tiče, neki su videli Yarisa MKI sa 215/45/17, pa verujem da ima mesta i za 205/50. 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa da...toga se i bojim...manje udoban i da će mi hvaliti snage jer će točkovi biti barem za 2,5-3kg teži (minimum). A inače na yarisa ts fabrička felna i guma su 205/45R17, tako da mislim da bi mjesta bilo, a i čitajući na yarisworld forumu uglavnom stavljaju ili 205/50 16 ili 195/50 16 (mada ima i onih koji idu do extrema pa stavljaju i 20")...ali oni imaju puteve ravne kao staklo....i yarise sa jačim motorom, hehe.

U svakom slučaju,hvala na odgovorima...

Liftman je stavljao 15" ne 16", potraži po netu, mada mislim da možeš da nađeš neku manju gumu da ti odgovara

Znam da su mu 15-tice, ali me više brinula širina gume i težina samog točka, radius točka bi u principu ostao isti...

Podeli ovaj post


Link to post

195/55-16 je mnogo veći točak od 195/50-15, ako dolaziš do Beograda u martu ili prva polovina aprila možeš da probaš moje zimske pa da znaš šta te čeka

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×