Not seeing a Na Vrh Stranice? Go to our FAQ page for more info. Peckanje struje kada izlazim iz auta - Uradi sam (DIY) - TOYOTA club Serbia Forum

Skoči na sadržaj

EnglishFrenchGermanJapaneseSerbian
slika

Peckanje struje kada izlazim iz auta

• Molimo vas ulogujte se kako biste odgovorili
19 odgovora na ovaj post

ivo

ivo

Stalni član

• TcS Korisnik
  • PipPip
  • 182 poruka

Odlikovanja

Znaci odlepih vise! Ugasim auto, otvorim vrata, izlazim i kako uhvatim za vrata (naravno metalni deo) varnica me spici samo tako! Jos kad svaki put znam da ce to da se desi.. imam traume od izlaska iz auta  :o

Zna li ko sta se desava.. kako ovo da sprecim.. popravim.. inace cu morati par gumenih rukavica kraj vrata da nabavim???  :blink:
p.s. Pocelo od skoro, pre 15ak dana

• 0

laki72

laki72

Napredni član

• 2213 poruka
  •  

Odlikovanja

Hahaha :D
Izvini sto se smejem, ali mnogi imaju ovaj problem.
Staticki elektricitet, nagomilan u tvom telu. Ponasas se kao kondenzator ;)
Ako nabavis gumene rukavice, 'praznices se' na kapiju ili neki drugi metalni predmet.
;)
2 resenja imas.
- promeni garderobu ili (i) presvlake ako imas.

- nadji nesto 'umaseno' u kolima kuda ces se 'konstantno prazniti' .
Mozes recimo dovuci masu na rucicu menjaca, naravno elegantno nekim flat kablom, ili slicno.

Inace, mnogi ne znaju da napon u ovakvim slucajevima bude nekad par stotina, ali nekada i par hiljada V :D
  • 0

ivo

ivo

Stalni član

• TcS Korisnik
  • PipPip
  • 182 poruka

Odlikovanja

Ma i ja sam sam sebi smesan posto trenutno patikom zatvaram vrata.. stvarno izludeh :P

• 0

mahatma

mahatma

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 2159 poruka

Odlikovanja

Brate, ovo moze da bude dojaja opasno. Pazi se kad sipas benzin, ako sam sipas! 

• 0

ivo

ivo

Stalni član

• TcS Korisnik
  • PipPip
  • 182 poruka

Odlikovanja

Daj nemoj me zbvti???  :o Najcesce sipam sam..

• 0

Dadomonte888

Dadomonte888

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 833 poruka

Odlikovanja

Rješenje....prvo se uhvati za vrata pa onda kroči nogom napolje...

• 0

stana

stana

Stalni član

• TcS Korisnik
  • PipPip
  • 234 poruka

Odlikovanja

Meni se to isto zna desiti,al obicno kad je vetrovito,tada sam to i primetio
  • 0

Nessa

Nessa

TcS Team & Racing Crew

• 3575 poruka
  •  

Odlikovanja

Promeni samo obuću.
  • 0
postavljana slikaThe One You Only Trust Always..."Kako ste bre vas dvojica uspeli da pokvarite dve Toyote u istom danu? Nema veze, Toyota je to, popravice se sama"

mahatma

mahatma

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 2159 poruka

Odlikovanja

Daj nemoj me zbvti???  :o Najcesce sipam sam..

Brate, benzin, tj njegova isparenja pali otvoren plamen. Kad te pukne struja, stvori se varnica, iliti otvoren plamen, sto recimo cigara ne moze da stvori iako se u filmovima benzin njome shmekerski pali.

Na nekim pumpama na aparatima postoji metalni deo koji treba dodirnuti da se ispraznis.

pump%20sign480.jpg

• 0

laki72

laki72

Napredni član

• 2213 poruka
  •  

Odlikovanja

daj mahatma, covek ce navuci traume :D ;)

usput, ova fotka....

Goru montazu odavno nisam video :D :nana:

• 0

NenadRAV4

NenadRAV4

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 1405 poruka

Odlikovanja

A ja mislio da se ovo samo meni desava :) Samo sto je kod mene fora da ko prvi izadje iz kola I pipne lim njega udari struja. Bas se nije desavalo duzi period I sad poce ponovo, primetio sam da je to izrazenije ako je suvo napolju duzi period
  • 0

Piske

Al ste puni statičkog elektriciteta  :)  Meni se to nikad nije desilo . Moju bivšu je stalno peckala struja prilikom izlaska iz kola. Šta će, bila ljubomorna na auto pa je on malo peckao  :P

• 0

Milos CTS

Milos CTS

Racing Crew & TcS Team

• 9934 poruka
  •    

Odlikovanja

• 0

Dadomonte888

Dadomonte888

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 833 poruka

Odlikovanja

Rekoh ja, najednostavnije rješenje, koje nije bolno, tj.izbjegnućeš neprijatno peckanje.... prvo se uhvati za metalni dio vrata (dok si još u autu) pa onda kroči nogom napolje.

• 0

laki72

laki72

Napredni član

• 2213 poruka
  •  

Odlikovanja

Znaci odlepih vise! Ugasim auto, otvorim vrata, izlazim i kako uhvatim za vrata (naravno metalni deo) varnica me spici samo tako! Jos kad svaki put znam da ce to da se desi.. imam traume od izlaska iz auta  :o

Zna li ko sta se desava.. kako ovo da sprecim.. popravim.. inace cu morati par gumenih rukavica kraj vrata da nabavim???  :blink:
p.s. Pocelo od skoro, pre 15ak dana

Rekoh ja, najednostavnije rješenje, koje nije bolno, tj.izbjegnućeš neprijatno peckanje.... prvo se uhvati za metalni dio vrata (dok si još u autu) pa onda kroči nogom napolje.

???  :nono:

:D

• 0

Dadomonte888

Dadomonte888

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 833 poruka

Odlikovanja

Laki, obuci neki duks/džemper od sintetike, malo se naelektriši u autu pa probaj ovo što sam ja predložio i prenesi nam utiske.
Kod mene je ovaj sistem uvjek funkcionisao, sem ako se nešto nije promijenilo...
Uostalom, žena u prvom video zapisu predlaže da ukoliko želimo da "ograničimo" statičko pražnjenje da se prvo uhvatimo za metalni dio auta,krov ili vrata i čak staklo, dok smo još unutra, pa tek onda da kročimo napolje.
  • 0

laki72

laki72

Napredni član

• 2213 poruka
  •  

Odlikovanja

Razumem ja tebe Dado

ali cela poenta je da ne dopustite da se skupi `previse` elektriciteta.

Ta varnica je posledica napona.

Napon je razlika potencijala izmedju 2 tacke.

prakticno, sto se duze vozite u kolima veci ce biti napon.

Jedina efikasna borba protiv ovoga je ona kako sam vec opisao - cesce praznjenje.

kada je praznjenje cesce, necete ga osetiti, jer je napon mali, pa nema varnice i peckanja.

Ivo se upravo zalio da ga pecka struja kada se uhvati za vrata, a ti mu upravo to savetujes.
tome sam se nasmejao, jer prethodno ga je Mahatma iztraumirao sa opasnostima na benzinskoj pumpi.

na kraju ce covek kupiti ficu (sa golom metalnom rucicom nmenjaca) i pobeci od nas  :lol:

• 0

matori

matori

Napredni član

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 3871 poruka

Odlikovanja

Hehehe . I moju žensku stalno udara struja kad izlazi iz auta. Ja sam valjda navikao pa nemam više taj problem. Glavni razlog je u sintetičkim presvlakama u autu. Samo promeni presvlake i gledaj da budu pamučne. Ako imaš na sebi malo sintetike to ne bi trebalo da se dešava jer je procenat u garderobi jako mali. Šalji ženu da sipa gorivo , manja opasnost po tebe :) .

• 0

wazzuu

wazzuu

Racing Crew

• TcS Korisnik
  • PipPipPip
  • 1872 poruka

Odlikovanja

Mene isto stalno pecka yaris, promenio 2 para obuce, sve garderobne kombinacije se isto ponasaju... Probacu prvo da se praznim preko krova dok sam jos u autu, samo da izgradim naviku...

• 0

I don't drink too fast, I just have a quick reaction to beer !
potpis.jpg

duxman

Fizika...tu smo nemocni...
  • 0

0 korisnik(a) čitaju ovu temu

0 član(a), 0 gosta, 0 anonimnih korisnika

Temu prosetilo ukupno 13 članova

vily, Top, wazzuu, Milos CTS, novakno1, Dijenek, wewerica, Dedadule, vlada_ivana, Darko Milic, duxman, ssavicc, k307
Toyota klub Srbija prijateljiToyota klub Srbija prijateljiToyota klub Srbija prijatelji