Jump to content
ivo

Peckanje struje kada izlazim iz auta

Recommended Posts

Znaci odlepih vise! Ugasim auto, otvorim vrata, izlazim i kako uhvatim za vrata (naravno metalni deo) varnica me spici samo tako! Jos kad svaki put znam da ce to da se desi.. imam traume od izlaska iz auta  :o

Zna li ko sta se desava.. kako ovo da sprecim.. popravim.. inace cu morati par gumenih rukavica kraj vrata da nabavim???  :blink:
p.s. Pocelo od skoro, pre 15ak dana

Podeli ovaj post


Link to post

Hahaha :D

Izvini sto se smejem, ali mnogi imaju ovaj problem.

Staticki elektricitet, nagomilan u tvom telu. Ponasas se kao kondenzator ;)

Ako nabavis gumene rukavice, 'praznices se' na kapiju ili neki drugi metalni predmet.

;)

2 resenja imas.

- promeni garderobu ili (i) presvlake ako imas.

 

- nadji nesto 'umaseno' u kolima kuda ces se 'konstantno prazniti' .

Mozes recimo dovuci masu na rucicu menjaca, naravno elegantno nekim flat kablom, ili slicno.

 

Inace, mnogi ne znaju da napon u ovakvim slucajevima bude nekad par stotina, ali nekada i par hiljada V :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ma i ja sam sam sebi smesan posto trenutno patikom zatvaram vrata.. stvarno izludeh :P

Podeli ovaj post


Link to post

Brate, ovo moze da bude dojaja opasno. Pazi se kad sipas benzin, ako sam sipas! 

Podeli ovaj post


Link to post

Daj nemoj me zbvti???  :o Najcesce sipam sam..

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se to isto zna desiti,al obicno kad je vetrovito,tada sam to i primetio

Podeli ovaj post


Link to post

Daj nemoj me zbvti???  :o Najcesce sipam sam..

 

Brate, benzin, tj njegova isparenja pali otvoren plamen. Kad te pukne struja, stvori se varnica, iliti otvoren plamen, sto recimo cigara ne moze da stvori iako se u filmovima benzin njome shmekerski pali.

 

Na nekim pumpama na aparatima postoji metalni deo koji treba dodirnuti da se ispraznis.

pump%20sign480.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

daj mahatma, covek ce navuci traume :D ;)

 

 

usput, ova fotka....

Goru montazu odavno nisam video :D :nana:

Podeli ovaj post


Link to post

A ja mislio da se ovo samo meni desava :) Samo sto je kod mene fora da ko prvi izadje iz kola I pipne lim njega udari struja. Bas se nije desavalo duzi period I sad poce ponovo, primetio sam da je to izrazenije ako je suvo napolju duzi period

Podeli ovaj post


Link to post

Al ste puni statičkog elektriciteta  :)  Meni se to nikad nije desilo . Moju bivšu je stalno peckala struja prilikom izlaska iz kola. Šta će, bila ljubomorna na auto pa je on malo peckao  :P

Podeli ovaj post


Link to post

Rekoh ja, najednostavnije rješenje, koje nije bolno, tj.izbjegnućeš neprijatno peckanje.... prvo se uhvati za metalni dio vrata (dok si još u autu) pa onda kroči nogom napolje.

Podeli ovaj post


Link to post

Znaci odlepih vise! Ugasim auto, otvorim vrata, izlazim i kako uhvatim za vrata (naravno metalni deo) varnica me spici samo tako! Jos kad svaki put znam da ce to da se desi.. imam traume od izlaska iz auta  :o

Zna li ko sta se desava.. kako ovo da sprecim.. popravim.. inace cu morati par gumenih rukavica kraj vrata da nabavim???  :blink:

p.s. Pocelo od skoro, pre 15ak dana

 

 

Rekoh ja, najednostavnije rješenje, koje nije bolno, tj.izbjegnućeš neprijatno peckanje.... prvo se uhvati za metalni dio vrata (dok si još u autu) pa onda kroči nogom napolje.

 

 

???  :nono:

 

:D

Podeli ovaj post


Link to post

Laki, obuci neki duks/džemper od sintetike, malo se naelektriši u autu pa probaj ovo što sam ja predložio i prenesi nam utiske.

Kod mene je ovaj sistem uvjek funkcionisao, sem ako se nešto nije promijenilo...

Uostalom, žena u prvom video zapisu predlaže da ukoliko želimo da "ograničimo" statičko pražnjenje da se prvo uhvatimo za metalni dio auta,krov ili vrata i čak staklo, dok smo još unutra, pa tek onda da kročimo napolje.

Podeli ovaj post


Link to post

Razumem ja tebe Dado

ali cela poenta je da ne dopustite da se skupi `previse` elektriciteta.

Ta varnica je posledica napona.

Napon je razlika potencijala izmedju 2 tacke.

prakticno, sto se duze vozite u kolima veci ce biti napon.

Jedina efikasna borba protiv ovoga je ona kako sam vec opisao - cesce praznjenje.

kada je praznjenje cesce, necete ga osetiti, jer je napon mali, pa nema varnice i peckanja.

Ivo se upravo zalio da ga pecka struja kada se uhvati za vrata, a ti mu upravo to savetujes.
tome sam se nasmejao, jer prethodno ga je Mahatma iztraumirao sa opasnostima na benzinskoj pumpi.

 

na kraju ce covek kupiti ficu (sa golom metalnom rucicom nmenjaca) i pobeci od nas  :lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Hehehe . I moju žensku stalno udara struja kad izlazi iz auta. Ja sam valjda navikao pa nemam više taj problem. Glavni razlog je u sintetičkim presvlakama u autu. Samo promeni presvlake i gledaj da budu pamučne. Ako imaš na sebi malo sintetike to ne bi trebalo da se dešava jer je procenat u garderobi jako mali. Šalji ženu da sipa gorivo , manja opasnost po tebe :) .

Podeli ovaj post


Link to post

Mene isto stalno pecka yaris, promenio 2 para obuce, sve garderobne kombinacije se isto ponasaju... Probacu prvo da se praznim preko krova dok sam jos u autu, samo da izgradim naviku...

Podeli ovaj post


Link to post

Fizika...tu smo nemocni...

Podeli ovaj post


Link to post

×