Jump to content
Zoran011

Kupovina savet Yaris Verso 1,3vvt-i automatik

Recommended Posts

Molio bih za savet

Imam ponudu da kupim Yaris Verso 1,3, 2001g, automatik.

Ono sto me interesuje su par stvari :

- kako se pokazao automatik kao menjac (pouzdanost vs kvarovi)

- potrosnja po gradu

- da li motor prihvata plin

- sta obavezno pogledati pre odlaska u servis

- kako se pokazao sa elektronikom

- decije bolesti na koje ne treba preterano da obracam paznju i da me odvuku od kupovine jer se lece za male pare (ako to postoje :) )

- najbitnije i najvaznije preporuka za neki servis u Beogradu za koji znate da ce sve proveriti kako treba (pogotovu menjac), da stoje iza svog misljenja i da su korektni

Pozdrav i nadam se barem nekim od odgovora

 

ps- ne znam zasto u naslovu mi ispade yyt-i umesto vvt-i pa ako neko moze da promeni bio bih mu zahvalan

Podeli ovaj post


Link to post

Evo ja odmah da pitam nesto , sta ce ti plin na 1.3 motoru ? :)

Podeli ovaj post


Link to post

Plin mi nije u prvom planu. A pitam jer imam Corsu 1,2 izitronik koja trosi po gradu 10l

Mozda ni to nije puno ali dva auta po 10l je vec mnogo pa reko da pitam usput posto ce nekom od ova dva (ako uzmem Yarisa) plin biti ugradjen.

Naravno sve zavisi koliko Yaris trosi (iskreno) po gradu.

Podeli ovaj post


Link to post

Po iskustvima vlasnika (nisam jedan od njih) Yaris verso trosi oko 6-7 litara, ali to je manuelni menjac ...za automatik verovatno litar vise ..tako da oko 7-8 L

 

Sad kako Corsa trosi 10 litara sa 1.2 motorom po gradu ja ne znam ...meni je Celica, dok je bila u voznom stanju, sa 2.0 motorom trosila isto toliko po gradu ...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa trosi od 9,5l do 10l. Kako ne znam ali znam da manuelna Corsa 1,2 trosi minimum 7,5l do 8l po gradu. Komsija prvi do mene je imao do prekjuce i zbog toga je i prodao. Ova Corsa koju ja imam sa ovim menjacem menja brzine sem iz 1 u 2 (3000-4000 obrtaja) na 2500-3500 obrtaja sve zavisi kako je nagazis. Jbg sta je tu je. Za sada sem potrosnje ne mogu da se pozalim na nista drugo a vec 1g je vozimo svakodnevno.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobio sam vec neke pohvale na racun Yarisa Verso sto preko foruma sto od prijatelja ali niko ne zna sta i kako za automatski menjac. Molio bih sto pre odgovor ili ako mogu moderatori da prebace u temu o automatskim menjacima (ja nisam nasao).

Hvala

Podeli ovaj post


Link to post

Yaris je auto za svaku pohvalu. Verso ne verujem da se mnogo razlikuje, pritom taj koji ti pikiras je mislim Made in Japan, sto je prednost.

Sto se menjaca tice, ako je u stvari u pitanju MMT, onda imas ovde pricu

http://www.toyotaclub.rs/forums/topic/4837-m-mt-menja%C4%8D/

 

Procunjaj malo po forumu, ljudi su pomalo i umorni od ponavljanja istih prica. A taj menjac je solidno prezvakan. 

Podeli ovaj post


Link to post

×