Jump to content
traxxas

Koji filter za vazduh(za motor)?

Recommended Posts

Od skoro vozim Yarisa 1.3vvt-i,2000.god.,i pregledom oglasa po prodavnicama za Toyotine delove vidim da nude razne filtere za vazduh.Od "Japanparts"-310din.,preko "Clean"-a 630din.,do "MAN"-a 1500din.

Zanima me da li neko koristi taj filter vazduha"Japanparts" od 310din.i da li vredi stavljati ga,ili da se stavi neki od ova druga dva.Neznam koja je cena ,ali dok sam imao Alfu koristio sam "UFI" filtere,ili "Bosch",pa ako neko zna gde ih ima i koja je cena,zamolio bih neka napise.Naravno,prihvatam sve sugestije i predloge koji imaju smisla i logike.Nadam se da ima Vas dosta koji imate vec iskustva sa ovim filterima i brendovima koje sam naveo.Zeleo bih da cujem iskustva i preporuke.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Preporučio bih ti Hengst filtere za vazduh najbolji odnos cene i kvaliteta prema mom iskustvu.Ok su i Clean filteri (odnos cena kvalitet ) 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala ti druze,ti si jedini koji mi je dao neki predlog.Cini mi se da na ovom forumu, clanovi,t.j vozaci Toyota, nisu bas solidarni i voljni da ti pomognu sugestijama i predlozima.Da sam ovo pitanje postavio na Alfa forumu,dobio bih za ova dva dana ,garant preko 50 postova sa misljenjem i preporukama.Bas sam razocaran forumom.Malo pravih i iskrenih ljudi,a vecina je sujetna ili zavidna kada vide da se neko iole malo vise razume u mehaniku na kolima.Smesno... 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa kad se razumes, sto pitas nas za savet u vezi filtera ? :P;)

Podeli ovaj post


Link to post

@traxxas Prerano donosiš zaključke. Prvo što sam radio pre, a i posle kad sam se registrovao na forum, je da sam tražio i čitao ono što me interesovalo. Zatim sam mahom tražio teme gde se pominje auto koji vozim ili me interesuje. Čitao sam Parking i teme gde se vozi Yaris. A nisam se ustručavao da šaljem pp ljudima za koje smatram da bi mi pomogli. Ne osećam se prozvanim, a ni uvredjenim tvojim komentarom. Ako si pročitao moju parking temu, onda si video da je auto održavan u ovlašćenom servisu Toyote, pa sam i ja nastavio sa istom praksom. Tvoje pitanje sam razumeo kao alternativu originalnom Toyotinom filteru, pa konkretno nisam imao šta da ti napišem na tu temu. Piske ti je dao dobar predlog. Podji i od toga da je vikend pa su ljudi možda zaokupljeni drugim stvarima. Imaš i Trio servis u okviru foruma, i na njemu će ti odgovoriti na bilo koje pitanje u vezi mehanike, cene delova i slično. Takodje i JapanShop ima svoju temu na forumu. Da ne dužim više. Nadam se da sam ti koliko-toliko pomogao.

Podeli ovaj post


Link to post

@traxxas da si bar malo odvojio vremena da pregledaš teme i postove po forumu sigurno ne bi tako napisao, vikend je ljudi imaju i drugih obaveza pored foruma budi malo strpljiviji i nema potrebe da vređaš članove foruma

Podeli ovaj post


Link to post

Nalupetarao si se dojaja. Poredjenje Alfe i Toyote :D hahaha

Verujem da je Alfa forum pun  velikomucenika koji moraju da paze i koji filter za vazduh da stave da bi im auto radio, ovde to nije slucaj, jbg.. izvini... 

 

Nije mi jasno kako si ti uspeo da iskopas sujetu, zavidnost, neiskrenost.

 

Smesno... 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja stavio onaj BluePrint. Mislim da je bio negde 600-700 Dinara. Mislim da ovim našim Yarisima odgovaraju svi filteri koji su na tržištu. Lično ne verujem da ima neke velike razlike.

Podeli ovaj post


Link to post

@ Traxxas stvarno nema razloga za takvu tvoju reakciju. 

Podeli ovaj post


Link to post

@Traxxas, alfa forum ima dosta vise aktivnih clanova u odnosu na nas forum zbog toga bi mozda imao vise postova. .

Za filter se zna koji je najbolji...onaj koji ima najvecu cenu tu dileme nema.

Filter od 300 din ne moze biti istog kvaliteta kao i filter od 1500 din.

Lepo odvojis 50 tak eura kupis K&N panel i miran si. ;-)

Nije lepo prozivati ljude...vecina od nas ima obaveze i forum ne posecuje svaki dan.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa i da posecuje, nema bas svako iskustvo sa tim stvarima. I onda bolje da nista ne pise nego da te zezne. Ja iskreno pojma nemam koje filtere mi stavljaju kada radim servise i to na 3 automobila. Jedino me za kevin u Lav autu pitaju ocete filtere od 300 ili od 1300din, nadjemo se uvek na nekoj sredini :)

Podeli ovaj post


Link to post

@Traxxas, alfa forum ima dosta vise aktivnih clanova u odnosu na nas forum zbog toga bi mozda imao vise postova. .

Za filter se zna koji je najbolji...onaj koji ima najvecu cenu tu dileme nema.

Filter od 300 din ne moze biti istog kvaliteta kao i filter od 1500 din.

Lepo odvojis 50 tak eura kupis K&N panel i miran si. ;-)

Nije lepo prozivati ljude...vecina od nas ima obaveze i forum ne posecuje svaki dan.

I onda od ulja kojim je nauljen taj K&N vremenom I protokomer postane nauljen ;)

Podeli ovaj post


Link to post

@NenadRAV4

Kad koristis originalan K@N filter i originalno K&N ulje stavljas po uputstvu onda nemas problema. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

×