Jump to content
calicd

Celica 5th gen radio

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu. Nije me dugo bilo, pa rekoh da svratim malo :) . Sredjujem po malo cecu, pokušao sam čak i da je prodam, obzirom da sam pre četiri meseca postao tata po treći put, pa je postala malo stiska za pare (pare nisu problem, para nema). Dobijao sam samo zamene u istoj ceni, neke skuplje automobile uz moju doplatu ili samo divljenje od strane potencijalnih kupaca...Sve u svemu, narodski rečeno, "ćorak". Da ne davim previše, htedoh da vas priupitam, da li možda neko ima originalni radio aparat za cecu 5.generacije, ali da je dupli din, odnosno verzija sa cd-om? Imam ugrađen pionirov mp3 3700 deh (brušeni aluminijum), ali bih ga rado trampio za originalni radio. Inače na ceci imam fabričko ozvučenje (10 zvučnika sa pojačalom -10 inch celica sound sistem). Hvala unapred, živi mi bili, zdravi i veseli

Podeli ovaj post


Link to post

Predpostavljam da misliš konkretno na ovaj Stereo_Front.jpg

Konkretno ovakav ( orginalni ) se ugradjivao u All-Trac i CS, eventualno ko je doplaćivao paket opreme za GTI, tako da ćeš ga naći kod nas malo teže, a i preko imaju problema. Konkretno postoji zamenski kojima je gornji displej na sredini a donji nemaju, po veličini pasuju ali nije to to, tj fabrika.

Fujitsu je pravio taj radio/cd

Našao sam na jednom mestu da ima da se kupi preko http://www.hifisoundconnection.com/1992-1994-Toyota-Celica-Factory-Stereo-Tape-CD-Player-OEM-Factory-Radio-R-2726-1

Oznaka mu je A16406 i A16404 pa probaj da nadješ negde online

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na odgovoru Mello87, probaću malo da njuškam po net-u, da vidim da li neko možda ima na otpadu, iz stranca... Ne znam da li može uređaj iz cece 6.generacije? Evo na ovoj ima neki sličan

 

http://www.kupujemprodajem.com/Toyota-Celica-1-8-16v-97-god-euro2-22055099-oglas.htm

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam sa Cece 7th generacije. Sve ispravno i u extra stanju je bez ijedne ogrebotine. Imas u mojoj temi pa pronadji da vidis kako izgleda. Vidi da li ti odgovara pa se mi lako dogovorimo :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam sa Cece 7th generacije. Sve ispravno i u extra stanju je bez ijedne ogrebotine. Imas u mojoj temi pa pronadji da vidis kako izgleda. Vidi da li ti odgovara pa se mi lako dogovorimo :)

Ne mogu da nađem gde si postavio sliku, nešto mi ne ide pretraživanje :) . Ako možeš zalepi u post link do slike. Thanks

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mogu ni ja :) Slikacu ga pa cu ovde da ti postavim.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mogu ni ja :) Slikacu ga pa cu ovde da ti postavim.

Nesso, još uvek čekam na sliku :) .  Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Izvini zaboravih, sutra stizu slike.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala. Nisam ni ja nešto pri parama da bih se "luksuzirao", ali...

Podeli ovaj post


Link to post

7da3c359411f2ea60c5639064571969f.jpg89680ae171f72a43262778c4ea5146d3.jpg5462dc007d4cc50d539a8b6cf40cf28d.jpg

Nisam siguran kako bi sa konektorima izasao na kraj.

Podeli ovaj post


Link to post

Ni sam nisam siguran. Imam gomilu nekih konektora iza cd-a, s tim da je ovaj lik koji je ugrađivao sadašnji cd isekao bar jedan, a mislim da je i dva konektora. Dva koja su preživela, mislim da su za donji deo. Pokazaću ove slike kolegi koji se bolje razume od mene, da vidim šta će on reći. Vidim da si i ti iz BGD, pa ćemo lako :) . Hvala

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, ovo postaje noćna mora. Od kada sam prevezao radio i povezao sve kako valja i trebuje, ne radi mi osvetljenje instrument table, upaljača i pepeljare. Definitivno je prethodni vlasnik, da bi povezao sadašnji radio, isekao dva konektora. Nije bilo lepo povezano, radio je gubio memoriju kada se oduzme kontakt, napajanje za njega je izvlačio povratnim vodom sa pojačala, ma seljanija teška. Da li je moguće da osvetljenje table ima veze sa gomilom žica koje su ostale nepovezane a potiču od isečenih konektora? Osigurače sam sve proverio i ispravni su. Ima li iko od vas konektore koji mi nedostaju? To su ona dva koja idu na gornji deo radija (sa slike koju je postavio Nessa)? Help!

 

P.S. Nesso, radio odgovara, ali pod uslovom da nađem konektore koji su isečeni i da to povežem. Pusti mi ako hoćeš cenu za radio na mob (0605009080) pa da vidim da li sam u mogućnosti da zatvorim konstrukciju. Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Dzekove verovatno mozes da pronadjes na Ebay ali ti uz njih treba i shema.

 

Trebalo bi da imas 2 osiguraca, 1 za osvetljenje i 1 za radio

 

najbolje bi bilo da pronadjes elektricnu semu automobila i da vidis gde je sta vezano by default a sta je kod tebe i da to ispravis, moze da potraje ali uz dobrog majstora sve se da resiti :D

 

ako treba pomoc ili kontakt za majstora javi se imam dobru preporuku ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Dzekove verovatno mozes da pronadjes na Ebay ali ti uz njih treba i shema.

 

Trebalo bi da imas 2 osiguraca, 1 za osvetljenje i 1 za radio

 

najbolje bi bilo da pronadjes elektricnu semu automobila i da vidis gde je sta vezano by default a sta je kod tebe i da to ispravis, moze da potraje ali uz dobrog majstora sve se da resiti :D

 

ako treba pomoc ili kontakt za majstora javi se imam dobru preporuku ;)

Ne znam gde više ima osigurače, proverio sam sve kod nogu vozača i kod suvozača i svi su ispravni. Mislim da ih nema više, a i nisam našao u auto-dati. Hvala za majstora, ali neću moći u narednih 10-ak dana, imam nekih privatnih problemčića (zdravstvenih). I dalje ne mogu da verujem da osvetljenje table ima veze sa konektorima za spajanje cd-a. Ništa drugo nije sečeno sem konektora (provereno). Pozdrav

Izmenjeno od Milos CTS
Loše citirano

Podeli ovaj post


Link to post

Malo je nezahvalno na daljinu raspravljati, jer dok se ne vidi šta od žica visi neiskorišćeno i šta i kako je povezano niko ne može da zna. Što se tiće šeme evo pdf sa svim elektroinstalacijama i svim potrebnim podacima kao i gde se šta nalazi, pa možda da uporediš i vidiš

https://www.sendspace.com/file/3d72yz

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala druže, već sam imao tu šemu, i koliko sam do sada mogao da vidim iz nje, nigde se ne pominje neki vod za osvetljenje table, U šemi se vide osigurači za cd i upaljač, a on je kod mene ispravan. U pravu si, ovako na daljinu možemo da razglabamo do besvesti. Ići ću ovih dana, kada se malo "dobijem" (mislim zdravstveno) do nekog majstora. Pozdrav i hvala još jednom

Izmenjeno od Milos CTS
Ne citiraj kad odgovaraš na poslednji post u temi

Podeli ovaj post


Link to post

Jedan od konektora je visak na mom uredjaju. Posto ovaj model ima na displeju temp i trip comp a tvoja Celica kao ni moja bivsa to nije imala tj tvoja sadasnja sigurno nema...Samo ne znam koji je visak. Inace radio je identican kao i u zeninom Ravu pa ti stoga ne pricam napamet ovo oko trip compa i temperature s obzirom da Rav sve to ima. Visak je verovatno onaj najmanji, gore levo. Poslacu ti sutra cenu i nije panika i ako ga ne kupis, ostace rezerva za Rav-a :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ajd ovako malo uopsteno, osvetljenje table ima veze sa radiom jer u njega dolazi signal kad se upale farovi da upali osvetljenje dugmica. Ako je tu postojao neki kratak spoj onda moze biti da je zveknuo osigurac.

Kad sam povezivao neko dodatno svetlo na svetlo od upaljaca napravio sam spoj I ostao sam bez osvetljenja table, tako da proveri to.

Inace, bez šeme ne mozes sam resiti problem sa zicama.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mislim da je predhodni vlasnik uzeo plus negde sa table i da zato imas problem.

Podeli ovaj post


Link to post

Kao sto vec rekose kolege forumasi, nezahvalno je napamet davati dijagnozu i konstatovati kvar.

Neka moja pretpostavka je sledeca.

Neko od prethodnih vlasnika je napajanje svetla instrument table "vratio" sa osvetljenja radio prijemnika.

Takav nacin resavanja struje uopste nije retkost kod nasih priucenih autoelektricara.

Skoro sam imao slucaj na koroli HB gde je 'baja' oborena svetla izveo preko prekidaca svetla za maglu tako sto je spojio zicom u zadnjem stopu fasunge od te dve sijalice!!!

 

Ono sto ti ja mogu dati kao savet je da prvo vidis dolazi li ti +12V na 'reostat' osvetljenja instrument table.

 

Proveri to, pa da 'kopamo dalje' ;)

 

P.S.

Nisi nam rekao ima li nekih dodatnih zica koje ne idu kroz fabricke snopove. One jako cesto ukazuju na 'budzevinu'...

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam sinoć mogao da vam odgovorim, bebac se bio baš unervozio (izlaze nam zubići :) ), i evo sad, uz jutarnju kafu, uhvatih malo vremena. Ono što je Nenad RAV4 napisao je vrlo moguće i ja sam pretpostavio da je to japanac tako nekako izveo (preko Lajkovca, Male Krsne i Kualalumpura do instrument table :D ).

 

Laki74, nema dodatnih budževina, povezivane su samo žice iz tog fabričkog snopa na kojem je bio konektor. On je isečen i te žice su korišćene.

 

Inače ceca je imala samo jednog vlasnika pre mene, ali on čovek nema pojima šta su to radili "majstori" kada je ugrađivao sadašnji cd. Originalni cd je "vrisnuo" i on ga bacio :(. Pokušaću možda već danas da demontiram cd kod drugara koj se bavi ugradnjom gasa i autoelektrikom. Odneću mu šemu pa da vidimo šta se može uraditi. Inače, majstor koji je ugrađivao sadašnji cd, nije koristio postojeći izlaz za NF signal, nego je izlaz za zvučnike "odveo" na pojačalo, pa tako pojačan signal, dodatno pojačava i kada gasim radio, čuje se ono "pucanje" u zvučnicima. Udavih vas, a još ni pevci ne zakukurikaše kako treba :) . Pozdrav svima i nadam se da se vidimo na nekim od budućih okupljanja.

 

P.S. Nećete verovati ljudi, ovo sam pisao jutros u 6.10, a tek sada objavio. U Bataji nije bilo struje od 06.30 do 20.00. Kao da smo u ratu :angry: .

Podeli ovaj post


Link to post

×