Jump to content
manitash

Toyota Avensis 2009, 2.0 Benzin

Recommended Posts

Zainteresovan sam za kupovinu ovog automobila i znacilo bi mi da napisete koju rec o njemu po mogunosti iz licnog iskustva, a moze i iz druge ruke :)

Na sta treba posebno obratiti paznju prilikom kupovine, ma li nekih "urodjenih" mana, kakva je situacija sa potrosnjom u strogo gradskim uslovima, a kakva na otvorenom putu...itd?


I ako moze poredjenje ovog 2.0 sa takodjer benzinskim 1.6 motorom? Nisam probao ovaj 1.6 ali mi zvuci nekako slabasan za ovoliki auto.

Podeli ovaj post


Link to post

Погледај авенсис на паркинг темама, има бар један сигурно те генерације и то баш 1.6 (чини ми се)...

 

Нема ту неких урођених мана... до 2005, мотори су имали поблем са потрошњом уља... овај 2.0 мислим чак ни тад... то је све сређено...

остало зависи од примерка до примерка (односно од бивших власника).... ево мој (старија генерација 2006) на 208000км (фабричка ламела, ланац, амортизери...) једино су предњи лежајеви промењени пре 2-3године... али је вожен углавном на отвореном путу... и одржаван редовно...

 

Што се потрошње тиче отприлике овако

Магистрала (од 5 до 6 л/100км)

Аутопут ако више мање поштујеш ограничења око 7-7.5 л/100км (БГ-море Грчка 7.4 просек)

Град (БГ) од 7.5-9.5 л/100км (зависи да ли идеш у шпицу, кроз центар... ако је рецимо само вожња неоптерећеним булеварима НБГ може да буде и испод 7)

 

Ја не бих узимао мање од 1.8 бензинца (око 130 коња)... овај нови 1.6 има толико отприлике тако да је као мој 1.8...

Podeli ovaj post


Link to post

Jesu li na modelu 2009 rjesili problem sa farovima?

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko sam ja upućen, problem sa farovima je postoja kod Avensisa generacija od 2003-2008, i to samo sa farovima koja su imala xenon svijetla.  Navodno zbog loše konstrukcije šolje projektora (valjda je preblizu sijalice) dolazi do matiranja i "sagorijevanja" tog reflektujućeg sloja, i onda je vidljivost katastrofalana, skoro kao da voziš pod svijećom.

Neki su to rešavali farbanjem šolje projektora, neki kompletnom novom instalacijom projektora itd...

Valjda je sa novom serijom taj problem otklonjen.

Podeli ovaj post


Link to post

Eto, uvek covek nesto novo sazna i nauci :)

Hvala na pojasnjenju drugari

Podeli ovaj post


Link to post

Na engleskom toyota forumu sam citao da je Avensis 2009-2011 imao problem sa el. rucnom kocnicom, strada

aktuator koji je kosta 1000e.

Podeli ovaj post


Link to post

×