Jump to content
dimmythree

Farbanje - ispravka limarije

Recommended Posts

Dragi Tojotaši,

 

ovo je sigurno generalna tema, ali otvaram je ovde samo zbog informacije da li je neko od vas sređivao limariju i farbao Celice i da li imate preporuke za to što ste radili? Admin može ovo da prenese gde pripada.

 

Trebalo bi mi farbanje zadnjeg desnog krila, prednjeg desnog krila, prednjeg branika i haube. Na braniku i haubi imam tačkice od kamenčića i koječega (Celica je 2000-to godište, morala je da ubije nekoliko desetina hiljada kamenčića), tako da to nije hitno, a na krilima imam sitne ogrebotine i malo ulubljenje.

 

Ako imate preporuku za majstora, ja sam u Beogradu i okolini. Mislim da bi ovakav tip teme mogao da bude koristan ostalim vozačima, ne samo Tojota, koji treba da srede nešto vezano za limariju.

 

 

Hvala unapred.

 

Nemanja.

Podeli ovaj post


Link to post

Limara imam, odlican je, servis Andjelkovic na Topciderskoj zvezdi. Imaju farbara sa kojim saradjuju, za njega ne znam kakav je. Kaze covek da samo sa njim rade, pa pretpostavljam da je i on dobar.

 

Ali limar, svaka preporuku da odes gore.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala za info, verovatno ću otići ovih dana da proverim. Da li možda okvirno znaš kolike su cene? Pretpostavljam da cenu formiraju po pojedinačnom delu.

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam pojma sta da ti kazem za cenu, formira se na licetu mesta u zavisnosti od posla

Podeli ovaj post


Link to post

Farbara imas na forumu :D

 

Gagi LexIS mozes da ga kontaktiras i pitas za cene...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@ wazzuu

 

Ako je to servis Andjelkovic u Stolackoj, ja imam izrazito negativna iskustva sa njima, doduse radi se o servisu karburatora na matoroj Corolli, ali svejedno moja noga kod njih vise nece krociti :)

 

Odmah, da se ogradim ne znam kakav im je taj limar, ali ako je ko ovaj za karburator bolje bezi...

Podeli ovaj post


Link to post

Taj, u stolackoj... Limar je dosta dobar, odusevio sam se kako je sredio krilo

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je neko cuo za Voju farbara limara iz Batajnice?

Podeli ovaj post


Link to post

Mahatma> ja nisam :) ali predpostavljam da je CalicD sa foruma cuo za njega posto je iz batajnice.  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Skoro me neko pocastio na parkingu, pa me interesuje kako se ovo sredjuje?

Da li lim moze da se ispravi ili mora da se komplet gituje i farba, a sta sa time sto je naprsla farba?

Kod koga otici, sad kad je Gagi otisao i koliko moze da kosta sredjivanje?

 

24b2pe8.jpg

 

 

550x0l.jpg

 

2qlbsw1.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mogu da ti preporucim ovu dvojicu sa Umke sto su meni sredili Jazza i Yarisa. Ja sam vrlo zadovoljan. Malo su skuplji zato sto jedan radi lim, drugi farbu, ali su zato majstori zanata.

Gruba procena, kod njih...stotka. 70e farbanje vrata + 20ak limarija

 

Mozda sam i lupio, mozda moze i parcijalno da se farba. Ne znam.

Dam ti kontakt ako hoces, pa posalji im slike i vidi.

Sale farbar
+381 63 284536
Dropped Pin

https://goo.gl/maps/epyVkevnmoC2

Dača limar
+381 63 7051008

Izmenjeno od mahatma

Podeli ovaj post


Link to post

Moglo bi se to i vakumom izvuci poprilicno dobro, u tom slucaju se i ovo malo napuknute farbe ne bi vidjelo toliko, pogotovo kada bi to korektorom malo zakamufliralo. Ionako nije bas na vidljivom mjestu.

 

Sent from my HTC Desire EYE using Tapatalk

Izmenjeno od Vedo

Podeli ovaj post


Link to post

vakumom nece da ti rade ako je pukla farba+ako nije prva farba jer prvo greju taj deo....

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@mahatma malo su mi daleko, ali koliko se secam, dobro su ti odradili. Razmotricu ih :)

Ja bih ovde najradje da ne farbam cela vrata, to mi je recept za glavobolju. Ako ne moze vakuum jel bi moglo da se izbije sa druge strane?

Podeli ovaj post


Link to post

Vakuum ne može ako je već nešto gitano, to je točno. Nisam baš uvjeren da zbog ovako malog puknuća laka se to ne bi moglo izvući van. Možda ne 100%, ali dovoljno da se ne primijeti, pogotovo jer nije na vidljivom mjestu. Pratim jednog majstora u Slavonskom Brodu preko facebooka i on je imao takvih intervencija, koliko mi se čini....

Izmenjeno od Vedo

Podeli ovaj post


Link to post

Pukla je farba i mora se obraditi , tu nema priče. Da se može izvući vakumom, može, ali opet treba da se gituje i farba. Može se to ofarbati i samo taj deo. Lepo se izgituje i ofarba da se pusti magla da padne okolo (da se ne lepi zaštita i onda se ispolira. Nije tolika filozofija , ali treba hteti. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

https://www.facebook.com/AutoUdubljenja-Brod-1704298276522829/

 

Na Yarisu mi je neka udubljenja izvlačio i odradio je vrlo dobar posao.

 

Ako se želi popravit da izgleda kao tvorničko, onda nema dileme, na kraju git i to je to. Samo kažem da se samo udubljenje može izvući odlično i vakuumom. Pitanje je što se želi i koliko se novca ima na raspolaganju jer je vakuum znatno jeftiniji.

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Iskopacu ko to ovde radi, svidja mi se. Nikako ne bih farbao cela vrata zbog sitnice, pa makar samo zamrljao malo onaj puknuti cm. Sto vise fabrika, to bolje

Podeli ovaj post


Link to post

a zašto ne probaš sa onim korektorom. ja sam tako sređivao nedostatke na karoseriji koji se zbog savesnih vozača iz godine u godinu uvećavaju. ma koliko ti sredio karoseriju budale još više štete prave.

Podeli ovaj post


Link to post

Moze, ali pre toga moram da ispravim lim. Mislim, moze i da ostane ovako, ne vidi se mnogo, ali me nervira :)

Podeli ovaj post


Link to post

Najjeftinije rješenje je izvuči vakuumom i onda kao što kolega kaže, malo zakamuflirat korektorom i nanijet eventualno malo prozirnog laka preko toga zbog zaštite. 

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pukla je farba !!! Mora da se uradi jer će ti se stvarati korozija na tom mestu. Dakle treba da se uradi. Da nije pukla farba onda je druga priča. Mora da se radi. E sad , kad se već mora raditi onda treba izravnati(hoće li se to uraditi vakumom, čekićem ili kako god), pregitovati i prefarbati. Napisao sam kako može da se ne farbaju cela vrata. Da je samo zagrebano, onda bi mogli neki korektori, šminka ili zaštita pa i da ostaviš ovako jer se ne vidi. Farba je pukla i uradi to kako treba i miran si. Ne bi trebalo da te to košta plafon 50e. Biće i manje , ali ajd plafon da kažem 50e. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×