Jump to content
goran_b

Toyota Corrola E100

Recommended Posts

Ja sam Goran, vlasnik (videcemo jos da li srecni ili nesrecni) tojote korole e100 iz 97. godine. Uzeo sam je jeftino (700e), neregistrovanu, sa neatestiranim plinom.. poveo druga koji se "razume", upalili je malo, nismo je ni provozali.. u stvari, ja sam vec bio nekako pecen i spreman da je kupim, usla mi je voda u usi, pa nisam ni slusao puno sta mi drug prica, kaparisao je.. i tek kad sam dosao kuci malo se opasuljio i tek onda se jako uplasio.. ajde sto ne znam uopste u kakvom je stanju toyota, ali covek od koga sam kupio, nije ni vlasnik.. sreca, to sa papirima je proteklo bez problema, dobio je punomoc i zavrsili smo papire bez problema..

Dosad sam zamenio diskove i plocice kocnica, prednju poluosovinu (ne znam da li levu ili desnu), pumpu za benzin, uradio mali servis.. reglazu trapa (majstor rekao da su delovi ok, da ne treba nista menjati).. zamenio gume (ove bile prevelike pa su cesale o lim, a i gume su bile totalno celave)..

sad mi je gas najveca muka.. neatestiran je, hteo bih da ga skinem, ali na benzin kad radi, ide crni dim iz njega.. drug rekao da ce da mi radi glavu posle odmora.. a i ja bih na odmor, ali ne smem sa ovakvim gasom, a bojim se i na ovakav bezin.. uglavnom, bas je zabavno :(

Podeli ovaj post


Link to post

au sta sve naprica,ti si brate bas se zaletio, sve to dok skockas bolje da si skupio i pazario neku u fullu. a sto se atesta tice i ja vozim bez atesta i problema. od 2007 od kad imam dozvolu mnogo sam auta izmenjao i uglavnom svi su bili benzinci sa plinom i nikad nijedan nije imao atest mislis da sam se nesto potresao samo gas i cepaj mani se atesta. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

ne znam sta da radim.. pa plinadzija koji zivi od ugradnji i popravki, savetuje mi da skinem.. kaze da mu je jako puno ljudi doslo da im skine gas jer ih je uhvatila milicija.. i to najvise iz indjije (odakle sam)

Podeli ovaj post


Link to post

Kako Miksa kaže, malo si se zaleteo. Moj ti je savet da ako misliš voziti na plin , atestiraj da ne izađe skuplja pita od tepsije. Za crni dim pogledaj prvo dizne pa tek onda glavu. ako ti dimi i na merač ulja kada ga izvadiš, onda i karike. Uglavnom, dobrodošao pa javi kako idu dalji planovi i postavi koju sliku :)

Podeli ovaj post


Link to post

Nezmam sta bi ti rekao ako gledas sa finansiske suqane nezna se sta je gore,da izvadís plin moras sredjivati motor tj glavu,karike ili std vec. Al nije mi jasno sto ti izacuje dim na benzin,valjda da ti je problem u glavi motora trebao bi i na plin da dimi isto kao na benzin. Ja sam imao mazdu 323 1.6 í meni je dimila na oba goríva isto jer su joj gumice ventila bile u problemu. kako god okrenes u problemu si atest plina 200+ e a srdjivanje da funkcionise na ben takodje ko zna koliko.

Podeli ovaj post


Link to post

uh, ne znam drugari.. ja sam razmisljao ovako: to godiste, kad je auto u dobrom stanju, se krece od 1500 evra pa navise.. dakle, u najgorem slucaju, imam lufta 800 evra da ga sredim.. potajno sam se nadao da cifra nece preci 500 evra, ali kako je pocelo - ako me i 800 pokrpi, bice dobro :)
a evo i nekoliko slika

 

2dhelg7.jpg

skvl2b.jpg

 

 

fdvs07.jpg

 

 

whxtop.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

 

Obicno, beli dim gumice na ventilima, plavi dim karike. Crni dim velika obicno potrosnja goriva, proveri brizgaljke goriva, regulator pritiska, usis...

Mislim da nemas potrebe za dizanjem glave to je neka glupost samo trebas da nadjes nekoga ko je iole pismen da ti to rascivija. ;-)

Podeli ovaj post


Link to post

hvala vam ljudi :)
a glava ce mozda morati da se ravna jer ima ulja u donjem delu.. tako kaze majstor, ja se ne razumem

Podeli ovaj post


Link to post

nek prvo opere motor pa nek onda proveri odakle tačno curi


A nisi napisao odakle si

Podeli ovaj post


Link to post

pa jesam u drugom postu pisuci o plinu,,, iz indjije sam

Podeli ovaj post


Link to post

па лепо изгледа королица... не видим неке нарочите лимаријске проблеме... још ако је прва фарба...

извади плин и среди мотор... кад то завршиш вози мало.. и на основу потрошње и оцене колико прелазиш годишње види да ли да стављаш плин...

не знам колики је проблем да се извади плин... да ли су вршене неке преправке на систему убризгавања итд... погледај колико је стара боца и она има "вак трајања"...

ако је трап ок као што си написао... биће у сасвим пристојном стању кад средиш мало мотор, не мора то да буде скупо...

Podeli ovaj post


Link to post

pa tako sam i ja razmisljao..pitao sam plinadziju,  skidanje plina ce me izaci 3000 dinara

Podeli ovaj post


Link to post

Lep model. Ako si odlučio , vadi plin pa polako... kako miloš kaže, prvo pranje motora da vidiš gde pušta ulje. Za taj dim pregledaj sa nekim iskusnim majstorom. Može biti svašta. Ne bi se složio sa Sebom jer crni dim oće kad su uljne karike slabe. Imao sam slučaj, bio mi je crn auto nazad, kao autobus da vozim :). Benzinac, naravno. Treba tu svašta pregledati. Jbg, kupio si ga pa sredi kako valja. Javljaj šta se dešava :) !

Podeli ovaj post


Link to post

Ah, prema mom mišljenju, najlepša Corolla! Ok, kupio si auto, nema gledanja nazad, već samo napred! Elem, nisi napisao koji je motor ispod haube... sudeći po sitnicama na slikama rekao bih da je ona 4E-FE "1.4" sa 1332 kubika? Ako jeste, onda ti ne gine generalna, jer taj motor hoće da troškari ulje. Ima tu još toga viđenog sa slika, ali za početak skidaj plin, sredi motor, pa kreni sa sitnicama u enterijeru (poklopac sajle za haubu, tapacirung na vratima se odlepljuje, pa i tabla sa obrtomerom bi mogla "pasti",...) Samo lagano, veća je uživancija i zadovoljstvo kad nešto polako sređuješ!  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

....rece covek koji je potpuno sredio E100 i ode.... :)

Podeli ovaj post


Link to post

o boze, medju kakve ludake sam ja upao  :) 
citao sam sinoc sta je sve veverko radio.. kakav entuzijazam, kakva ludost (u pozitivnom smislu).. al bilo mi zao na kraju, covek ga ofarbao, a onda sve ono napravio - kad za par godina - probila rdja.. ja bih poludeo..
da se razumemo, cenim sto toliko volite da sredjujete automobile, to je pozitivna ludost, ali nisam iz te price.. ja ne volim da sredjujem automobile, ne volim tim da se bavim.. uzeo sam japanca jer stalno slusam da se retko kvare i da su pouzdani.. bas da ne moram stalno da radim nesto na kolima..

slupao sam nedavno kola, hteo sam da kupim nesto jeftino, bez komplikovane elektronike, sto bih mogao uz malo para da drzim u pristojnom stanju narednih 7 godina.. tada ce, ako sve bude kako sam zamislio, kola imati 25 godina i smatram da duze krpljenje gubi smisao..

Našude, svaka čast na moći zapažanja.. a sa generalkom, molim te, nemoj da me strecas.. dovoljno sam isprepadan :)
jeste motor taj sto si rekao.. malo me je bunilo, mislio sam u pocetku da mi je motor 2e, jer mi auto ima 55 kw, a na internetu sam nasao da 4e-fe imaju 74 kw (za moju kubikazu).. e onda sam nasao da je druga generacija ovih motora pravlena od 55 kw.. to je inace najbolja generacija motora, prakticno neunistivih.. nikad nijedan nije doziveo da ide na generalno.. ma salim se..
a koliko je otprilike generalno za ovaj motor?  da se spremim za najgore..

 

majstor kaze: obicno mi dodju ljudi da srede kocnice, ili motor, ili kvacilo, za jednu stvar, a kod tebe, ne mogu da se dogvatim za ista sto valja
:(

 

aj za kola, al sad ni u garazu ne mogu da udjem ko covek.. punto bio visi i kraci, a sad mi kola cesu na pregibu betona.. gledam, vi spustate automobile, a ja bih bio srecan kad bih ga podigao 5cm.. ovako, pored sve muke, moracu i beton da lupam

Podeli ovaj post


Link to post

brate neznam sta si ti ocekivao da ces da kupis za 700 evra? za tu cenu se nemoze kupiti ni jugo koji  je registrovan a kamo  li toyota. ako vec nisi hteo da ulazes lepo si trebao da skupis 2000 i da kupis neku koja je bez ulaganja,posto nisi iz price da sredjujes kola. japanci se i ne kvare kao ostali ali kad im malo posvetis paznje i ljubavi. a ne da se neulozi ni dinar a da mu se dusa vadi i da ocekujes da se ni kod tebe nepokvari. tvoj je problem sto nisi gledao sta uzimas i od kog kupujes jer ocigledno lik od kog si kupio uopste auto nije odrzavao cim se tebi sve to desava, dok u suprotnom taj auto bi te sluzio bez problema. tako bez ljutnje sta si trazio to si i dobio msm na lovu

Podeli ovaj post


Link to post

slazem se, ulaganje ce verovatno malo premasiti moja ocekivanja, ali cu ga svakako srediti.. malo se i salim na svoj racun, nije to bas tako katastrofalno.. ali sredicu ga u smislu da bude dobro ono sto je vitalno na njemu, da sigurno stignem sa jednog mesta na drugo.. za nesto vise i nemam bas puno volje

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo ga proveri kod nekog peistojnog majstora ako nije potrebno raditi generalnu onda vozi i uzivaj.

Nisi uzeo nov auto pa da ne troskari ulje i da ne dimi, ako je sve to u nekim granicama normale nema razloga za generalnom, osim ako bas hoces.

A generalna ce te kostati sigurno oko 500 e.

Podeli ovaj post


Link to post

Nemoj se zaletati ni kod te generalne. Kada sam imao takav slučaj samo sam zamenio karike i ležajeve i uradio glavu. Ako su stubline dobre nema potrebe za generalnom. Sve me izašlo 200e. Tako sam prešao još 90 000km i prodao auto bez da troši ulje i radio je kao singerica. Nema motora koji je neuništiv :) . Ako ga je neki teletabis ganjao i nije održavao, kod takvih svaki motor ode. Što se tiče uređivanja, ni ja nisam pristalica toga, pogotovo spuštanja na ovim našim drumovima. Kod mene mehanika mora biti savršena i tu sam picajzla jer pređem godišnje i do 25000km. Servisi i pregledi mehanike su strogo redovni , a ostalo se podrazumeva tek kad baš ode. Tebi treba samo majstor koji ima iskustva sa Toyotom i da zna odakle da krene. Verujem da ćeš je doterati sa 500e u tip top stanje samo ti treba pravi majstor koji neće tražiti kvarove kao ćorava koka zrno tj. nabadati pa dok ne pogodi, to onda puno košta. 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala vam ljudi, pravi ste :)
Evo, da vas ne gnjavim vise, posto necu raditi nista ozbiljnije dok se ne vratimo sa odmora i majstor i ja.. inace, majstor mi je kolega sa posla, masinski inzenjer, motorac, zaljubljenik u automobile i motore.. zivi u surcinu, pa mu je i otpad blizu :)

 

Dakle, dosad sam ulozio 300 evra (ako nekog interesuje, mogu i detaljan racun da napisem), a u prvom postu sam napisao sta sam radio.. s tim da nisam menjao citavu poluosovinu vec mi je kolega nasao na otpadu manzetnu (ili krst na kraju osovine) i casu za 20 e.. ne zamerite ako lupim nesto, jer se ne razumem..

da, nisam rekao da sam zamenio komplet tockove sa felnama.. sada na autu imam celicne 14", a na prodaju 15", 4X98, 7,5j, aluminijumske

kolega je hteo da zameni i neke spone, ali sam mu rekao da se ne zeza s tim, vec da ce mi ovaj na reglazi pregledati sve, pa cu onda kod komsije uzeti sve sto mi treba.. ovaj na reglazi mi rekao da je trap dobar i da  ne mora nista da se menja, i da ima samo malo lufta u volanu, ali da sa tim mogu da vozim ko zna koliko.. (on kaze da je caura, a kolega misli da je letva..) .. ja ga lepo pitam:" kakve su mi spone?".. kaze:"dobre, bas dobre".. nervira me sto posle reglaze ja i dalje cujem lupkanja napred i pozadi.. kazem kolegi za spone, a on kaze da to nisu glavne spone vec neke poprecne i da trapadzija to najverovatnije nije ni gledao jer one ne uticu na geometriju vozila.. (a lupkanje pozadi, kaze mi drugar limar da je od silent bloka.. nije mi jasno kako mi je onda trapadzija rekao da su silenti dobri)..

 

I jos mi menjac izbacuje iz pete.. ostale brzine su super :)

 

eto, to je sto mi predstoji da sredim (bar ovo sto je sigurno), pa kad zavrsim sve, izvesticu ovde.. i ako bude trebalo, posavetovacu se sa vama, jer vidim da se jako dobro razumete i hocete da pomognete..

 

pisao sam malo s brda s dola, nadam se da vas nisam mnogo udavio

Podeli ovaj post


Link to post

 

I jos mi menjac izbacuje iz pete.. ostale brzine su super :)

 

 

:o

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je majstor na prošlom autu rekao da su kugle dobre i sve utegnuto i ja otišao na tehnički. Lik na valjcima pritisnuo ono za razvlačenje valjaka gde se gleda trap ,a kugla ladno izašla napolje :) . Pita me lik kako sam se uopšte dovezao do njega :) . To je kad majstor ima od alata samo pajser, jbm ga u pajser :) . Ispadanje menjača iz brzine može biti svašta, a dešava se i sa lošim uljem. Tako da tu može biti i skidanja menjača ili jednostavne promene ulja, to treba neko stručan da ti pogleda. Baš te hoće maler. Nije mi samo jasno da je neko uspeo toliko da uništi Toyotu .

Podeli ovaj post


Link to post

pa dobro, jos uvek nije katastrofa.. i ako budem morao da menjam ceo menjac, bice to oko 100 e.. 

kad pomislim da sam za punta dao 4200 evra, pa mi je za nepunu godinu otisao racunar u bosni, pa sam pukao jos 500 evra, ovo je onda super.. uzmes za 700 evra kola, a za 500 evra mu izmenjas pola delova :)

Podeli ovaj post


Link to post

Tvoja Toyota treba da nosi 4x100 felne, a ne 4x98, proverri još jednom.

Što se tiče lupkanja pozadi može da bude i gumice balans štangle ili zadnje uparne spone ( ako se ne varam baš je drug Seba menjao to na njegovom bivšoj Celici, a još neko je skoro imao isto tako lupkanje na forumu i čini mi se da je bilo oko gumica balans štangle.)

Napred lupkanje ( ako je preko neravnina ) može zaista da prouzrokuje čaura letve volana i onda obično svi preporučuju zamenu od prodavaca, naravno cele letve ali nema potrebe, čaura se menja, malo teže se nalazi ali nije skupa, može i da se pravi.

Trap se ne kontroliše kod trapadžije jer u većini slučajeva ne gledaju sve i preskoče pola, nego kod pismenog majstora ili proveren servis, a ima ih bar u BG-u

Podeli ovaj post


Link to post

×