Jump to content
pedja

Pedja i Yare

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Vozim Yarisa Verso 1.3 vvt-i vec 5 god. Prešao sam 110 000km i nisam radio ništa osim redovnih servisa, na satu ima 190 000km. Neverovatan auto. Za vožnju prilično dosadan dok u jednom trenutku taj čudni mali motor ne počne da vuče kao lud. Ume da iznenadi kada se vozi iznad 4000 obrtaja. Pre mesec dana sam zatrazio kompletan pregled u servisu (od tablice do tablice), i nisu nasli bukvalno nista sto bi trebalo zameniti. Napominjem da su svi delovi na autu prva ugradnja, cak i lamela ( 2002god). 

U gradu troši oko 8-9 lit, na otvorenom od 5,5L do 12L, zavisi od raspoloženja vozaca.

Japansko cudo. Kada kupim nov auto ovo Yare ce biti nagradjeno Blitz kompresorom i specijalnim klipovima samo za moju dušu.  

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao! Odakle si i koja slika Yareta. Što se kompresora tiče, jedva čekam da vidim :):welcometcs:

Podeli ovaj post


Link to post

Klipovi od YRV-a i onda moze compressor, ali nece to skoro... Motor je perfektan pa mi je žao da ga otvaram. Inace sam iz BG-a. Bilo je i ranije eksperimenata sa atmosferskim motorima, i svaki put su rezultati bili veliko iznenadjenje. Bice i ovaj put.

Podeli ovaj post


Link to post

@pedja, dobrodosao!

Imam slicno iskustvo sa Yaris Versom, isti motor, samo sto je primerak 2000 god, trenutno na satu nesto preko 220k km. Minimalna ulaganja za 4 godine, poneka sijalica i to je to :)

Ubaci neku sličicu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Klipovi od YRV-a i onda moze compressor, ali nece to skoro... Motor je perfektan pa mi je žao da ga otvaram. Inace sam iz BG-a. Bilo je i ranije eksperimenata sa atmosferskim motorima, i svaki put su rezultati bili veliko iznenadjenje. Bice i ovaj put.

A gdje mogu da se nabave djelovi od YRV-a?

Bila bi to fina postavka...Čitao sam na yarisworld forumu da postoje likov u Grckoj koji vec nekoliko godina voze ovaj "set up" i da se pokazao pouzdanim. Čak i momak koji je to napisao kaze da u njegovom yarisu 1.0 sa tri cilindra ima turbo. Navodno motor proizvodi oko 120ks. E sada....samo treba naći neki Daihatsu i poslužiti se njegovim djelovima.

Javi ako nadješ nesto..jer valjda nema blitz kompresora za 2SZ FE motore.

Podeli ovaj post


Link to post

@ Dado - da ne bude zamene kod Yaris Versa je 1.3, ALI 2NZ-FE motor. 

 

@ peđa - Dobrodošao! Dobra ideja, samo imaj na umu da je to gore pomenuti motor, japanske prizvodnje. U suštini kod tih motora jedino protokomer pravi veće probleme, mada i za to prođe 100-200.000 km. 

Podeli ovaj post


Link to post

×