Jump to content
VladaR

Celicne felne - Avensis 2009

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Od skora sam vlasnik Toyote Avensis III i kako planiram da auto vozim jos dugo vremena, kupio bih drugi set felni.

 

Lakse mi je da sam promenim tockove kad mi je potrebno, jer je kod vulkanizera uvek guzva u tom prelaznom periodu, a i isplatice se nakon odredjenog vremena.

 

Za zimu mi nekako vise idu celicne, a razmisljao sam i da promenim i da umesto R16 stavim R15. Dobio sam vise preporuka da je zimi bolje voziti na uzim gumama .

Da li je to izvodljivo u mom slucaju?

 

Ja sam malo citao po netu ( http://www.wheel-size.com/size/toyota/avensis/)i nasao sam samo negativan odgovor, kaze da moze samo R16-R18 za raspored rupa 5x114,3.

 

 

Da li neko ima slicna iskustva? Da je probao/realizovao ovakvu zamenu tipa felni?

 

Igrao sam se malo i ovde, http://www.rimsntires.com/specspro.jsp, samo ne znam da li je zbog velicine diskova ili cega jos moguce ugraditi felnu 15"?

 

 

Vozio sam hondu pre toyote pa znam da je kod nas moguce i ono sto ne moze nigde da se pronadje. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko vidim na netu ima raznih podataka, zavisno od godišta Avensisa. Nisi nigde naveo koje je godište i model. Negde je promer rupa 5X100, a negde 5X114,3. Na ovim linkovima što si postavio i sam , lepo ti sve piše. Moj je savet da staviš točkove koje predlaže i proizvođač auta jer sigurno oni znaju najbolje koja guma najbolje paše tvom autu. Ako nisi neki tjuner i ne budžaš auto , onda je najbolje da vidiš šta fabrika predlaže. Nećeš ti ići na neki zimski brdski reli pa da trebaš što uže gume i slične stvari. Jedino je razlika u ceni gume pa veća košta malo skuplje, ali kad si se već odlučio za takav korak, uzmi šta spada i miran si bar 4-5 sezona. 

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi ;)

 

Na ovog avensisa ne ide mala obuca, tako da o 15" nemoj razmisljati.

Takodje 16" ces lakse naci, a to je kao sto si vec video neka donja granica po svim 'konfiguratorima', ukljucujuci i fabricke preporuke.

 

Sto se tice cene guma, jeste 16" nesto skuplja, ali kada to podelis na minimum 5 godina koliko ces ih koristiti onda i nije neka razlika.

 

Dakle, ja sam za 16" :)

 

Bilo bi lepo da sa nama podelis utiske o potrosnji, ponasanju na putu, neke eventualne zamerke ;)

 

Svakoj slici se prilicno obradujemo, te nemoj biti toliko skrt ;) :D

Podeli ovaj post


Link to post

Velika verovatnoća je da zbog kočinoih klešta uopšte ne možeš da staviš 15"

Podeli ovaj post


Link to post

Можда да размислиш да ставиш на постојеће алу фелне зимске 16", а да за летње узмеш, јер и фабрички може 17"...

али ако су ти летње у добром стању... и нећеш их мењати скоро, онда је ово мало већа, непотребна, инвестиција...

 

што се тиче изгледа... овaj Авенсиса који изгледа масивније од претходног треба 17", мада већа фелна на сваком Авенсису боље изгледа, али не значи и да је боље имати већу...

Podeli ovaj post


Link to post

Laki ti je rekao sve! Sad, hoćeš kao što novano kaže, da se igraš malo s autom pa šaraš sa većim felnama i sl. , to je već tvoj ukus shvatanja estetike. Što se tiče tvog pitanja , Laki ti je sve objasnio .

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima na odgovorima.

 

Obuca ce ostati iste velicine.

 

Vece felne necu uzimati jer sam u aprilu kupio nove letnje gume, tako da sada sledi kupovina felni (da li Al ili celicnih, zavisi od ponude) i zimskih guma (na zalost, auto je kupljen sa samo jednim setom guma i to losih zimskih).

 

 

Ako imate neku preporuku za kupovinu felni, svaka pomoc je dobrodosla. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Da ne otvaram novu temu, svakako se tice celicnih felni za moj auto.

 

 

U Toyoti su na akciji (Ko se boji zime još?) felne za 1.6 i tvrde da ne odgovaraju za 1.8, ne razumem se pa ne mogu da udjem u raspravu sa njima, ali mi je to u najmanju ruku cudno...

 

Znam da je najlakse da probam na licu mesta, ali su felne u NS i put do tamo bi pojeo dobar deo popusta.

 

 

Da li neko zna koja je razlika izmedju felni za Avensis III 1.6 i 1.8?

Podeli ovaj post


Link to post

koje beše godište Avensis?

Podeli ovaj post


Link to post

Imaju iste diskove nije mi jasno zašto za 1.6 može, a ne može za 1.8

Podeli ovaj post


Link to post

Odgovaraju!

 

Bio sam na licu mesta, probao, uverio se da odgovaraju i kupio ih.

Podeli ovaj post


Link to post

Dakle?

Opet imamo situaciju da ljudi zaposleni u ____, pojma nemaju sta prodaju i sta odgovara kom vozilu!?

Prilicno porazavajuce a za one koji su laici moze biti i frustrirajuce.

Malo smo i prilicno nebitno trziste pa se ovakve stvari tolerisu, ali mislim da bi sve ovakve situacije trebalo prijavljivati Toyota Srbiji, ako ne i Centrali za Evropu.

 

Pa valjda bi vremenom zaposleni u ovlascenim prodajnim salonima i servisima poceli savesnije da rade svoj posao.

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno su mu hteli uvaljati one što nisu bile na akciji :) !

Podeli ovaj post


Link to post

Ja se ispričavam što dižem staru temu.

 

 

http://www.njuskalo.hr/alu-felge/alu-felge-17-rupe-5x114.3-4-kom-oglas-17626009

Avensis 2.0 D4D 2016.g.
Stavljane su na auto prilikom isprobavanja, centralna rupa odgovara. Nema lufta fino sjeda. No, šta je u pitanju. Na felgi se nalaze sljedeće oznake:
- Made in Italy
- 17x7 off50jo (po sjećanju, da li je ovo oznaka za ET55?)
- HL 42812 (šta znači ova oznaka?)
- prodavač kaže da su bile na Avensisu 2013.g. limuzina

Da li bi ova felga odgovarala na ovaj noviji Avensis, ono što sam prekopao je da "trazim" ET45? Da li ako je ono oznaka za ET55 moze na ovaj auto?

Podeli ovaj post


Link to post

1. Da li da kupim te felge, tj. da li bi bilo problema na duže razdoblje?

 

2. Na njih mislim stavit zimske gume. Ako sam dobro shvatio, veći ET ili OFF guma felga "ide unutra"?

Podeli ovaj post


Link to post

Nema razloga da bude problema. Ako sedaju kako treba nema sta da mislis. Ja imam talijanske sa prstenima na srednjoj rupi i vozim ih stalno. Nema sta da pravi problem.

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je, veći broj znači da su "ubačenije" pa samo proveriti da slučajno ne zakači amortizer unutra ali sa širinom felne oko 7" obično nema problema na većim kolima...ove koliko sam shvatio razlika je 10mm pa bih rekao da 90% odgovaraju te felne

Podeli ovaj post


Link to post

×