Jump to content
GoForit

Auris 2015: šta je promenjeno/ novo ?

Recommended Posts

Video sam pre mesec dana u gradu taj restyle auris i onako na prvi pogled mi se svideo... Nekako mi mnogo lepse izgleda uzivo nego na slikama. Ovaj je bio bordo, nazad led stopaljke, neke hrom lajsnice itd i bas se izdvajao od ostalih automobila na ulici

Podeli ovaj post


Link to post

Po meni je ovaj fl, ili ristajl pun pogodak!

Prvobitni model je izgledao previse grubo, sirovo, maltene nedoreceno. Sada je to sasvim drugi utisak.

 

Pored dizajna enterijera i eksterijera, mene mnogo vise zanima motoristika.

Sta se desava sa 1.2 turbo benzincem, kada ce se pojaviti kod nas u ponudi?

Interesantno je da je u HR vec ponudjen, ali je jos interesantnije da je u HR on zamenio veceg 1.6 dok kako vidim u UK on ispada zamena za 1.33

 

Takodje po informaciji sa linka koji je GoForit postavio, dizel 1.6 proizveden u BMW je dodat u ponudu, dok u HR (i kod nas naravno) to nije slucaj.

 

Nekako, sticem utisak da u Toyota Adria nikako ne uspevaju da naprave dobru strategiju pozicioniranja brenda na trzistu EX YU.

 

Da zakljucim posto sam se vec malo rasplinuo :D

 

Na Aurisu je po meni odradjen jako uspesan restyle.

Od mene pohvale za odradjen posao .

Podeli ovaj post


Link to post

Generalno, spolja je ok. Napred deluje ugladjeno (prepoznatljiv u svakom slucaju), pozadi je "smiren" novim izgledom zadnjeg branika. Ni meni se ne svidja horizontalna podela na zadnjim stopaljkama u vidu bele i crvene plastike. Na poziciji vozaca sedi se dosta nisko, kazu sportski (za moj ukus neadekvatno zbog slabije preglednosti) i tabla je nekako suvise vertikalna. Evo nekih fotki od jutros.

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Lep auto, nama šta. Inače sam ljubitelj belih štopaljki i da se mene pita bile bi skroz bele :) . Auto izgleda moćnije i veće , a sad, nisam sedeo u njemu pa to ne znam oko položaja sedenja, ja više volim kada je visok položaj sedenja. 

Podeli ovaj post


Link to post

Prednji kraj odlican ali zadnji kraj po meni bzv, nikako ne prati liniju auta izgleda kao Peugeot 308 sw.

Uz ovakav prednju kraj ovaj zadnji mi ne lezi uopste.

Nzm sta im je sa tim tablama kao daska totalno ravne isto kao na corolli.

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se sa Sebom. Napred oštar i sportski , a nazad završava kao monovolumen. Do kraja izgubi tu sportsku notu totalno . 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja vozim aurisa 2014 i ne slažem se da je nedorečen

Činjenica je da je novi malo uglađeniji ali npr zadnji kraj na novom meni liči na i30 - a to je po meni dosta niže od Toyote

Vozio sam i novi (ne predugo) i motor je potpuno isti

Tabla je unutra malo lepša a centralna konzola je cela touch sa gorila staklom - iskreno to mi se nije dopalo - vidi se svaki prst i malo mi deluje plastično

I mene interesuje šta je sa motorima na našem tržistu...

Mislim da restyle ok ali mi se čini da je i cena malo viša sto mislim da je negativno

Podeli ovaj post


Link to post

 

Tabla je unutra malo lepša a centralna konzola je cela touch sa gorila staklom - iskreno to mi se nije dopalo - vidi se svaki prst i malo mi deluje plastično

 

 

Ja generalno nisam pristalica touch ekrana posebno u interaktivnoj varijanti, jer povecava vreme koje gledamo ka njemu, umesto na put., (isto kao sto ste na starim mob telefonima mogli otkucati broj bez pogleda u njega, dok danas sa smart telefonima to nema sanse).

 

Ali to su trenutne tendencije, to je ono sto siroke narodne mase smatraju `fensi` a to je ono sto danas prodaje automobile po evropi , australiji, americi.

Danas nazalost dodatci - gedzeti prodaju automobile, a ne kvalitet.

Podeli ovaj post


Link to post

Auris je uglađeni porodični automobil, mislim da je o tome već toliko pisano da nema svrhe davati mu neki sportski karakter.

Što se tiče ekrana, izabereš radio stanicu i voziš, ne znam šta tu ima toliko da se gleda tokom vožnje??

To je kao kad bi u vožnji gledao silne dugmiće na centralnoj konzoli u Opel Astri, recimo.. Navigacija je već nešto drugo, ali ona svakako odvraća pogled sa puta bilo gde da je postavljena, manje - više..

 

Motori 1,2tb i 1,6d se ne prodaju u Srb zbog kvaliteta goriva, tako bar objašnjavaju u Toyoti.

 

Izgled je već stvar ukusa

Podeli ovaj post


Link to post

1.6 dizel je u Versu koji je bio promo na skupu

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam nista protiv novih tehnologija i ovakvih "radova",npr.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Sedeo sam u njemu. Pishanje po sirotinji...

 

Mozes 9 preseta da napravis za podesavanje svega. Od polozaja sedista i volana, pa do vesanja i kocnica..

Al i dalje je to raspali Reno....

 

Nego, novi Avensis izaso, a na forumu nidje teme... 

Podeli ovaj post


Link to post

Što nisi otvorio?

Podeli ovaj post


Link to post

Ne zanima me. O tome se i radi.. Toyota pravi kola koja ne zanimaju ni njene fanove..

Podeli ovaj post


Link to post

Kako koga. Piši u jednini.

Podeli ovaj post


Link to post

×