Jump to content
vladimirgrunf

Corolla 1.6 vvti

Recommended Posts

auto ekstra nema tu sta da se kom proveren kvaliutet toyote i dugotrajnost corolle,gde ces bolje. ;)  a sat je bas cool,to mu dodje kao zastitni znak kroz godine :)

Podeli ovaj post


Link to post

@Vladimirgrunf

 

Ja se lozio da uzmem isti model sa 1.6 motorom, al finansije ne dopustaju nov automobil...

Tako, cekam da ti prodajes svoj za nekoliko godina.

A do tada :

 

"Ovaj je moj!!!

I da redovno menjas ulje!!!

I nemoj da vozis preko dzombi!!!"

(Citat - Lepa sela, lepo gore)

 

Hahahaa :D ;)

Podeli ovaj post


Link to post

" Prc moje " ... Moje svako auto je u top stanju.Nikad mi se nije desilo da preskocim servise i trap da mi nije u redu.Gume vaza nove.Zena mi kaze da sam lud

Izmenjeno od Milos CTS
NE CITIRAJ POSLEDNjI POST U TEMI

Podeli ovaj post


Link to post

kako se ponasa u voznji?

generalno mislim na ubrzanje, preticanje...

 

koliko ima ks? kg?

Podeli ovaj post


Link to post

kako se ponasa u voznji?

generalno mislim na ubrzanje, preticanje...

 

koliko ima ks? kg?

Motor ima132 ks i 1260 kg (tako pise u upustvu sto je doslo sa njom).Na magistrali je potrebno prebaciti u brzinu,dvije manje i tada pretice ko blesav.U istom tom uputstvu pise da drugom ide 95 km na sat,a trecom 140.Na auto putu je milina za voznju.Izuzetno tih ( zvucna izolacija je vrhunska).Kada sam ga prvi put pravo testirao tj. malo jace vozio uz rudnik sam oduvao golfa tdi i senika dci i tek kada se popne u visoke obrtaje dolaze do izrazaja 132 ks.Kada se vrati u trecu kamio se pretvara u tamic.Uskoro idem na put pa cu slikati i poslati histogram trenutne potrosnje.Jel moze ovde da se stavi video?Snimio bi kako se ponasa prilikom preticanja.

Podeli ovaj post


Link to post

ipak je to japanac, a japanci vole visoke obrtaje :D

 

mogao bi da dodjes na mini skup da se upoznamo i vidimo auto :D

 

video mozes da snimis i da postavis na youtube(unpublished) i stavis link na forum.

Podeli ovaj post


Link to post

Motor ima132 ks i 1260 kg (tako pise u upustvu sto je doslo sa njom).Na magistrali je potrebno prebaciti u brzinu,dvije manje i tada pretice ko blesav.U istom tom uputstvu pise da drugom ide 95 km na sat,a trecom 140.Na auto putu je milina za voznju.Izuzetno tih ( zvucna izolacija je vrhunska).Kada sam ga prvi put pravo testirao tj. malo jace vozio uz rudnik sam oduvao golfa tdi i senika dci i tek kada se popne u visoke obrtaje dolaze do izrazaja 132 ks.Kada se vrati u trecu kamio se pretvara u tamic.Uskoro idem na put pa cu slikati i poslati histogram trenutne potrosnje.Jel moze ovde da se stavi video?Snimio bi kako se ponasa prilikom preticanja.

po meni ekstra auto ,jedino da je motor za koju ks jaci bio bi idealan. barem ja tako mislim :)  pricao sam bas pre neki dan sa jednim likom isto je kupio nov u maju i glavna nazovi zamerka mu je slabasan motor,inace ovako samo pozitivni kom :)

Podeli ovaj post


Link to post

ipak je to japanac, a japanci vole visoke obrtaje :D

 

mogao bi da dodjes na mini skup da se upoznamo i vidimo auto :D

 

video mozes da snimis i da postavis na youtube(unpublished) i stavis link na forum.

Zasto da ne.Javi kad bude

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i ja da pozelim dobrodoslicu!

 

A sto se tice sata i ekrana, kad sam se vozio moja zamerka je da je ekran previse vertikalno i nisko, i da vozac mora mnogo da skrece pogled na dole da bi upravljao ili gledao u sistem. Za sat tek, jer bas moras da skrenes pogled da vidis koliko je sati. Kakav si ti utisak stekao?

Podeli ovaj post


Link to post

Motor ima132 ks i 1260 kg (tako pise u upustvu sto je doslo sa njom).Na magistrali je potrebno prebaciti u brzinu,dvije manje i tada pretice ko blesav.U istom tom uputstvu pise da drugom ide 95 km na sat,a trecom 140.Na auto putu je milina za voznju.Izuzetno tih ( zvucna izolacija je vrhunska).Kada sam ga prvi put pravo testirao tj. malo jace vozio uz rudnik sam oduvao golfa tdi i senika dci i tek kada se popne u visoke obrtaje dolaze do izrazaja 132 ks.Kada se vrati u trecu kamio se pretvara u tamic.Uskoro idem na put pa cu slikati i poslati histogram trenutne potrosnje.Jel moze ovde da se stavi video?Snimio bi kako se ponasa prilikom preticanja.

Ma auto vuče boli glava. Uživao sam na Navaku u vožnji nove Corolle. E sada ko ne voli da često šalta neka kupi dizela. 

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i ja da pozelim dobrodoslicu!

 

A sto se tice sata i ekrana, kad sam se vozio moja zamerka je da je ekran previse vertikalno i nisko, i da vozac mora mnogo da skrece pogled na dole da bi upravljao ili gledao u sistem. Za sat tek, jer bas moras da skrenes pogled da vidis koliko je sati. Kakav si ti utisak stekao?

Moram ti reci da si u pravu za ekran.Mnogo bi bilo bolje da je malo visocije.Al sta da se radi,brzo se naviknes.U pocetku mi je bilo zanimljivo da ga cackam, a sada ga i ne pogledam.Za radio, usb, telefon koristim komande na volanu koje su jako dobre i intuitivne kao i ostale komande.Ali definitivno da treba skrenuti pogled.

Podeli ovaj post


Link to post

E zaboravih da pohvalim zeleni zub koji radi bezprekorno.Uparuje se sa telefonom momentalno.Niko ne moze da zakljuci da razgovaram preko njega.

Izmenjeno od Milos CTS
NE CITIRAJ POSLEDNJI POST U TEMI I KORISTI OPCIJU EDIT

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao i od mene. Sjajan je auto, pusti te fore slab motor..ovo-ono...Najbolji je na forumu jer je NOV :)

Moj drugar ima u firmi 3 komada, samo zuje po Evropi i niko se nista ne zali. Imao sam priliku da ga vozim (van Navaka u normalnim uslovovima) i sta reci...Corola...Legenda!

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i ja da se javim posle 18000 km predjenih sa corollom.Auto je ispunio sva ocekivanja.Pravi porodicni auto.Najveca zamerka su kratka svetla i zal za navigaciom.Trazio sam al nikako da mi posalju specifikaciju za ugradnju iste al ne znam koliko se isplati posto mi se cini da kosta 650e sto je suludo.Sve su prilike da cu morati da kupujem garmin.Ukupna potrosnja je 8.4l sto je za mene prihvatljivo s'obzirom na kratke relacije sa mnogo semafora.U gradskoj voznji imam osecaj kao da vozim auto za broj manje.Kocnice prva liga.Na otvorenom ide sasvim zadovoljavajuce i stvarno je uzivanje voziti je.Pravi auto za opustenu porodicnu voznju bez zurbe,stresa.Prostora na zadnjim sedistima sasvim dovoljno(nema srednjeg tunela da smeta sto mi se jako dopada i skoro ravan pod)E da ne zaboravim naslon za glavu vozaca koji bi mogao da je malo bolje konstruisan u smislu funkcionalnosti.

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kupiš navigaciju i miran. Davati tolike novce je malo previše. Kupiš neku za 5oe na oglasima i svako može ti apdejtuje mape za 1000 dinara :). Koliko puta godišnje ti treba to su velike pare za ulaganje.

Podeli ovaj post


Link to post

Bezobrazno skupo.A i u pravu si za to da se nece stalno koristiti.

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Navigacija - mobilni telefon sa androidom + igo i reseno.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@vladimirgrunf, mozes li malo da pojasnis, kada kazes da ugradnja navigacije kosta oko 650 eu na sta tacno mislis tj. da li se radi o nadogradnji postojeceg MM uredjaja ili se ugradjuje nov MM uredjaj sa opcijom navigacije?

Izmenjeno od GoForit

Podeli ovaj post


Link to post

Radi se o nadogradnji postojeceg MM uredjaja.

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Ja sam im poslao zahtev da mi posalju specifikaciju na mail i nisu mi odgovorili.E sad znam da su na sajtu imali ponudu za navigaciju i da je pisalo 650 eur i mislim da je nadogradnja sa ubacivanjem gps modula i mapa

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Bas su preterali, ako se radi samo o nadogradnji.

Izmenjeno od GoForit

Podeli ovaj post


Link to post

×