Jump to content
Mr Nebojša

Lexus LF-FC concept (+ video)

Recommended Posts

Lexus LF-FC concept (+ video)
28 Okt, 2015
 
 
lexus%20lf%2011111.jpg
 

Kao što je prošle nedelje bilo i najavljeno jednom teaser slikom, Lexus je na sajmu automobila u Tokiju promovisao svoju novu dizajn studiju koja je dobila naziv LF-FC concept.

 

139524-lexus%20lf%201.jpg
 

Ovaj Lexusov koncept u stvari najavljuje novu generaciju njihove luksuzne limuzine LS, čija serijska verzija se može očekivati tokom 2016. godine, i to kao model za MY2017.

 

lexus%20lf%20111.jpg
 

Što se izgleda tiče, novi LS će odlikovati "emocionalniji" dizajn, pri čemu ovu studiju karakterišu upadljiva saćasta maska, LED dnevna svetla u "L" obliku, zadnja svetla zanimljivog oblika, točkovi od 21 inča, kao i oblik krova koji automobilu više daje izgled coupea sa četvora vrata.

 

lexus%20lf%20111111.jpg
 

Za unutrašnjost sa dva individualna zadnja sedišta se navodi da je komforna i futuristička, sa funkcionalnim kokpitom i kvalitetnom kožom, a tu je i Advanced human machine interface kojim se upravlja gestovima.

 

139525-lexus%20lf%2011.jpg
 

Kako se kaže u saopštenju, LF-FC concept ima sistem vodoničnih gorivih ćelija (smeštene u zadnjem delu vozila), dva elektromotora i pogon na sva četiri točka, a tu je i sistem za autonomnu vožnju.

 

lexus%20lf%201111.jpg
 

Što se serijskog modela tiče, očekuje se da će u ponudi novog LS-a biti 5,0 litarski V8 motor sa 465KS, kao i hibridna verzija sa V8 agregatom i kombinovanom snagom od približno 535KS.

 

lexus%20lf%2011111111.jpg
 

Varijanta sa gorivim ćelijama bi po nekim ranijim glasinama mogla da raspolaže sa 220 kW/300KS, kao i autonomijom od 384 km. Ako se glasine pokažu kao tačne, Lexus LS FCEV sa gorivim ćelijama bi mogao da se pojavi 2018. godine, a neke vesti kažu da će ovakav LS biti korišćen i na Olimpijadi u Tokiju 2020. godine.

 

lexus%20lf%201111111.jpg
 
 
 

Takođe, novi LS će po nekim izvorima kasnije dobiti i Coupe izdanje, koji bi predstavljao rivala Mercedesu S klase Coupe.

Izvor: Auto.blog.rs

Podeli ovaj post


Link to post

Bolesno dobro!  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Sve je to super , ali malo previše futuristički za moj ukus. 

Podeli ovaj post


Link to post

ružno kao i ona prednja maska koju forsiraju na svim Lexusima

Podeli ovaj post


Link to post

Ne forsiraju je samo na Lexusima, mislim na oblik, već i na Toyoti...

Yaris

2015-Toyota-Yaris-front-grill-610x427.jp

 

Avensis

2015-Toyota-Avensis-front-view-at-the-20

 

AURIS

maxresdefault.jpg

 

Rav4

2016-Toyota-RAV4-Hybrid-front-three-quar

 

Meni se lično svidja..

Podeli ovaj post


Link to post

Ne ne to je ok

 

 

Lexus-ES-style-overview-1204x555-LEX-ESG

ovo je ružno

Podeli ovaj post


Link to post

Iz ugla kad se gleda je još donekle prihvatljivo kad gledaš od napred je kaNtastrofalno

Podeli ovaj post


Link to post

Meni osobno izgleda odlično! :-)

Podeli ovaj post


Link to post

po meni je ovo sasvim ok,sve je stvar ukusa ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×