Jump to content
matori

Stanje na putu Zimi

Recommended Posts

Sneg nas je opet iznendio! I opet se pokazalo da je najbolje da pada u julu ili avgustu jer bi ga tada bilo najlakše čistiti. Ako baš ne morate , nemojte na put jer je krajnje nesigurno i opasno! Na autoputu najmanje deset sletanja smo videli od Šida do BG.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa sto ne dodje na skup onda, autoput prolazi pored Kolacica, makar da ti pozelimo srecnu Novu  :):P

Podeli ovaj post


Link to post

Vozio prijatelja na aerodrom. Bio tamo u 12:30 i krenuo nazad u 13:30 . Hteo za dana da stignem kući jer je put paklao. U jednom smeru tih 100km autoputem oko 2 sata. 

Podeli ovaj post


Link to post

mogao si nam se pridruziti na kratko <_<  

Podeli ovaj post


Link to post

@Mikša- ma da je bilo malo bolje vreme sigurno bi produžio do vas, ali ti ne mogu opisati koliko sam bio nervozan zbog vremena i puta. Samo sam mislio o tome da stignem čitav kući. Po autoputu 60km/h , a palio mi se i VSC i TRC. Katastrofa put, nikad još tako nisam video. Od Šimanovaca prema BG još bože i pomozi, malo su i čistili, ali prvih 80km me slomilo, bukvalno sankanje. 

Podeli ovaj post


Link to post

sta ces drug,iznenadila zima i sneg putare u januaru pa nemogu da se sastave, :D ja prekosutra treba do Valjeva i Sabca da idem pa cu izvestavam stanje na putevima ;)

Podeli ovaj post


Link to post

aha,sto? sta fali letnjim gumama na -10 i 5cm snega na putu ;)  :D  valjda ce gospoda putari do prekosutra malo poboljsati situaciju na putu i razgrnuti sneg sa puta :)

Podeli ovaj post


Link to post

Jedna od "dilema" Kada je sneg i putevi takvi kakvi su. Da li je bolje ici auto-put ili sporednim ( nije bas zabit nego put drugog reda) Imao iskustva na obe strane i ne mogu bas uvek da se odlucim.

Podeli ovaj post


Link to post

@Mikša- da nisam imao zimske gume ne bi stigao do BG sigurno. Nije za zajebanciju uopšte.

 

@Japanautofan- Magistrala je očajna bila danas, još gora od autoputa. Autoput je primaran kada su ovakve situacije. Imaš gore jednu sliku iz Sremske Mitrovice oko 15:00 je slikano i vidi se da uopšte nije čišćeno, a to je glavna ulica koja se nastavlja na magistralu. Sišao sam tamo da skrenem na ručak kod ženinih , ali sam se vratio na autoput da dođem do Šida jer je bilo nemoguće ići magistralom. Autoput je prioritet, ravan je, širok.. Videli smo desetak izletanja , ali ima onih koji su išli 100km/h pa nije ni čudo što su izletali. 

Podeli ovaj post


Link to post

matori> ja sa letnjim furam kao da su zimske,ocigledan primer danasnjeg skupa ;)

Podeli ovaj post


Link to post

@Matori Putujem vec

cetiri-pet godina na posao oko 100km tamo i nazad. Svake godine ista prica sa prvim snegom....desetak automobila uvek pored puta,....od prosle godine od kako je pojeftinio auto-put cesce idem tuda. Jedna od prednosti sporednih puteva je sto uvek mozes nazad da se vratis a imas i alternativne pravce do posla ili kuce ako se neko preprecio ili desila neka nesreca .(veruj mi bilo je slucajeva) Kod auto puta toga nema nego moras da cekas...ni napred ni nazad....ps: Na sporednim putevima ako se nesto desi(mislim na slepanje ili izvlacenje iz dubljeg snega) uvek neko stane (ili stanes) pita jel treba pomoc ili prevoz do mesta dok na auto-putu mislim da to nije cest slucaj (tu vec nemam iskustva) Zato kazem, jedna od dilema voznje po ovakvom vremenu barem meni.

Podeli ovaj post


Link to post

Tragicno bi bilo da neko ko je po ps-u i savestan i odgovoran nastrada zbog nekoga ko u januaru na -10 i sa 10 cm zaledjenog snega na putu fura LETNJE GUME!

Podeli ovaj post


Link to post

Tragicno bi bilo da neko ko je po ps-u i savestan i odgovoran nastrada zbog nekoga ko u januaru na -10 i sa 10 cm zaledjenog snega na putu fura LETNJE GUME!

Potpuno se slazem!

I dodajem da danasnji zastoj na autoputu Nis - Beograd mozemo da zahvalimo takvom jednom geniju koji je poprecio sleper preko autoputa!.

 

I jos jedna stvar, da ne bude zabune.

Prijateljica je u subotu popodne krenula oko 16h iz Bg, a u ljubljanu je stigla jutros oko 05!

 

Sneg u kombinaciji sa jakim vetrom je jako losa i nepredvidiva kombinacija.

 

P.S.

Inace, MikSa malo `lozi` pricu, garantovano ide SLUZBENIM za valjevo i Sabac :D

Podeli ovaj post


Link to post

sta ces drug,iznenadila zima i sneg putare u januaru pa nemogu da se sastave, :D ja prekosutra treba do Valjeva i Sabca da idem pa cu izvestavam stanje na putevima ;)

Ako ces za Valjevo preko Uba, slobodno trazi alternativu, jer ovi ovde cuvaju sneg, nema ciscenja :D

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je Laki :twothumbsup: ,ma gde cu sa letnjim na toliki put,salim se ja malo. po lokalu i ok ali sve preko 20km nikako sa letnjim ;)

 

Nebrini Mico> necemo se susresti na putu pa da nasradas od nesavesnih vozaca kao sto sam ja ;) opustencija i samo polako :D

 

Peco>u planu mi je ruta preko obrenovca i ubu pa za valjevo. kako je neznam ali nebrinem nesto preterano,navikao sam uvek na tezu varijantu u zivotu. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Jok ja, ne brinem, uglavnom putujem avionom a kad sam ovde ne mrdam iz bg-a tako da opusteno.

ps-osim drakonske kazne ako te ufate jos gora je kazna ako ucestvujes u udesu pa i ako nisi kriv, kriv si jer nemas zimske gume.najgora je kazna ako zavijes nekoga u crno al ne daj boze nikome

Izvini ali stvarno je malo bzvz citati na otvorenom forumu da se neko u pet postova hvali kako je po ovom kijametu bio "hrabar" da vozi auto sa letnjim gumama...

Podeli ovaj post


Link to post

@Japanautofan- slažem se oko toga da će na magistralnom putu neko i da stane pa pripomogne ako se malo sklizne. Moja je teorija da na magistralnom putu ne možeš da nastradaš po ovakvom vremenu i uslovima jer se magistralnim putevima vozi stvarno polako pa ako se i sklizne nije to strašno, neko pogura i nastaviš dalje. Na autoputu ima puno stranaca koji već duže voze i opustili su se. Juče vozim 60km/h , malo je i utabana desna traka i levom me obiđu veliki Audiji, Bmw i slični veliki auti i neke smo posle videli u kanalu pokraj autoputa. Nema stajanja da pomogneš nekome. Niko nije nastradao osim auta , a ni auto nije ništa strašno, može dalje kad se išlepa, ali nema stajanja jer nema se gde stati. Lomio sam se i sam kako da idem , ali magistrala je bila katastrofa juče.   

Podeli ovaj post


Link to post

Juce bas gledam jednog takvog pametnog, vozim u naselju 30, kako se priblizavam lezecem usporavam, kad me neka budala iza mene u a6 pretice, preleti naravno preko lezeceg i okrene se u raskrsnici :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ima takvih likova dosta. Sad se najbolje i ne voziti ako se baš ne mora. Neće ovo dugo ovako, za par dana će se i putevi malo unormaliti.

Podeli ovaj post


Link to post

Jok ja, ne brinem, uglavnom putujem avionom a kad sam ovde ne mrdam iz bg-a tako da opusteno.

ps-osim drakonske kazne ako te ufate jos gora je kazna ako ucestvujes u udesu pa i ako nisi kriv, kriv si jer nemas zimske gume.najgora je kazna ako zavijes nekoga u crno al ne daj boze nikome

Izvini ali stvarno je malo bzvz citati na otvorenom forumu da se neko u pet postova hvali kako je po ovom kijametu bio "hrabar" da vozi auto sa letnjim gumama...

drzi se ti drug aviona i nebrini za mene,kazne i letnje gume ;)  a ako ti smetaju moji komentari slobodno me zaobidji ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Da podelim jos jedno iskustvo sa auto-puta. Prilazim naplatnoj rampi a ispred mene auto stoji kod spustene rampe (ne kucice). Uzimam karticu za putarinu i rampa se dize.....automobil koji stoji ispred nje prolazi i ja nailazim !? U momentu rampa se spusta tik iznad motora i ispred soferke....posle par sekundi se odma podigla....Mislim da je kocenje bilo u milisekundama, kao na onoj igrici :D Pretpostavljam da lik ispred mene nije uzeo karticu pa je samo stao kod spustene rampe....kako sam ja uzeo karticu njega je propustilo ali dva automobila ne mogu proci. Nije mi bilo sve jedno, vec sam video razbijenu soferku :( Mozda nekome pomogne moje iskustvo da pazi ako mu se nesto slicno dogodi :)

Podeli ovaj post


Link to post

@Japanautofan Ovakve situacije se dešavaju i kad je lepo vreme, a sada pogotovo. Vozilo ispred je verovatno imalo Tag. Zbog neočišćenih tablica ili zaprljanog kategorizatora ili kamere za očitavanje tablica, došlo je do zabune sistema. Postoji i varijanta da mu uopšte i nije očitao Tag, ili jednostavno ni jedno ni drugo...ima puno situacija. Uglavnom, kad si ti uzeo karticu, vozilu koje je bilo ispred rampe ista se podigla. On je krenuo, ti za njim. Ali, kada je on prošao rampu, petlja posle rampe koja spušta tu istu rampu, registrovala je prolaz i spustila je. Ti si u tom trenutku naišao i zamalo da bude šteta. Kao neki vid zaštite, rampe su zglobne, i na jaču silu se pomeraju u stranu, a ispod same rampe je postavljena gumirana zaštita. U slučaju da rampa ipak ošteti šoferšajbnu ili deo auta, tada se zove policija i pravi se izveštaj. Taj slučaj nisam imao, ali takav je postupak. Za svaki slučaj, držite rastojanje i polako, jer ima nepredvidjenih situacija.

Podeli ovaj post


Link to post

×