Jump to content
MikSa

Toyota kupila Daihatsu

Recommended Posts

                               :bravo:  :toyota::ftoyo:
Daihatsu će razvijati male automobile

TOJOTA JE VEĆ IMALA ODREĐEN UDEO U VLASNIŠTVU KOMPANIJE DAIHATSU, A SADA JE OTKUPILA I PREOSTALE DEONICE. KONAČNA TRANSAKCIJA OČEKUJE SE DA BUDE IZVRŠENA U AVGUSTU

Još u sredu su objavljene preliminarne informacije o interesovanju Tojote za kupovinu Daihatsua. Do sada je Tojota posedovala većinski udeo u vlasništvu ove kompanije od 51,2 odsto, a novim dogovorom će preuzeti i preostalih 48,8 odsto akcija.

To znači da će Daihatsu stoprocentno postati Tojotina firma. Za sada nema podataka o otkupnoj ceni ali se špekuliše da je u pitanju iznos od oko 3,2 milijarde američkih dolara.

Kada se dogovor konačno realizuje, Daihatsu će unutar Tojote biti zadužen za razvoj malih automobila, koji su do sada bili specijalitet ovog brenda.

Deliće tehnologiju, pošev od konceptualnog nivoa, sa akcentom na bezbednosti, komforu, ekologiji i, kako se navodi, kvalitetnom doživljaju vožnje

http://www.magazinauto.com/toyota-kupila-daihatsu/

 

Podeli ovaj post


Link to post

Odlican potez Toyote po meni. Ako se ne varam, zajedno s Daihatsuom su slozili prvu generaciju Yarisa, a znamo kako je to sjajno ispalo...

Podeli ovaj post


Link to post

Samo da dizajniranje modela ne prepuste Daihatsu dizajnerima. :D

 

I da, sad se setih.

Daihatsu "novijih" (2000+) generacija imaju zescih problema sa korozijom i truljenjem.

Ali bas ozbiljnih!

Podeli ovaj post


Link to post

Nema ih puno u Hrvatskoj pa ne znam da li hrdjaju ili ne, jedan Terrios mi stoji blizu zgrade i taj je pomalo izubijan, ali nije hrdjav uopce. Mislim da je bas generacija 2000+.Ako nista drugo, mozdaim Toyota pomogne da postanu bolji u tom dijelu.

Podeli ovaj post


Link to post

Ma nisam ni ja znao, dok nisam bio prisutan kada je jedan od njih dizan na dizalicu u radionici.

Na moje zaprepascenje, covek mi kaze da je to kod njih postalo uobicajena pojava.

Podeli ovaj post


Link to post

Svakako steta, nadajmo se da ce se popravit u tom pogledu. Koliko cuh, mehanika je na visini zadatka.

Podeli ovaj post


Link to post

Samo da dizajniranje modela ne prepuste Daihatsu dizajnerima. :D

 

I da, sad se setih.

Daihatsu "novijih" (2000+) generacija imaju zescih problema sa korozijom i truljenjem.

Ali bas ozbiljnih!

Nisam ni ja znao za taj podatak,mada ni stariji modeli im nemaju neku limariju. <_< ali opet skoro svim Japancima je limarija pomalo boljka :mellow:

Sad ce se sve to poboljsati od kad su 100%  :tlogo:

Podeli ovaj post


Link to post

×