Jump to content
Cabrio

Poliranje stakla instrument table Corolla e12

Recommended Posts

Danas sam imao malo vremena pa sam se poigrao sa staklom (plastikom) ins. table....Nervirale su me one ogrebotine nastale vremenom,i pokusao sam da ih eliminisem...Evo da podelim sa vama kako je ispalo...

 

Prvo za sve koji nisu do sada skidali tablu,doduse i meni je prvi put,ali evo slike gde se nalazi duble clip kopca na okviru table i kako izgleda

toyota_corolla_1_4d4d_r_vat_2006_4_lgw.j

 

toyota_bumper_panel_fasteners_clips_plas

 

Inace,iako na sebi ima krstic,ne moze da se odsrafi,vec mora da se necim tankim iscupa unutrasnji deo...Posle skidanja kopce,izvuci okvir table pazljivo,drzi se na nekim kao zabicama,i nakon toga odvrnuti sraf u sredini gornje zone na ins. tabli...Obratiti paznju na dve sitne gumene navlake na staklu ins table,hoce da spadnu pa da ih posle ne bi trazili po kolima :)...Posle toga pod uglom izvuci tablu i otkaciti dzekove sa zadnje strane.

 

Pre poliranja sam staklo osmirglao vodobrusnim papirom granulacije 3000,mozda sam mogao i sa 2000 ali imao sam ovaj ultra fini pa sam njega koristio,a posle toga sam polirao sa 3M-ovim pastama,prvo beli cep,posle zeleni,i na kraju plavi (antihologram)...Sve je polirano rucno,i sve zajedno nije trajalo duze od pola sata...

 

Leva strana je posle smirglanja,a desna posle dve paste

WP_20160129_19_37_35_Pro.jpg

 

WP_20160129_19_37_43_Pro.jpg

 

i na kraju ovako izgleda...

WP_20160129_20_20_39_Pro.jpg

WP_20160129_20_20_47_Pro.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

I toliko pasti si kupio samo zbog ovog poliranja?

 

Kojim materijalom si polirao, tj na sta si nanosio paste

Podeli ovaj post


Link to post

Jel nije moglo to bez skidanja cele table? Jel si naneo neki zaštitni sloj kao kad se farovi poliraju?

Podeli ovaj post


Link to post

Liftman - Nisam kupovao samo zbog toga...ostalo mi je od ranije,ali inace kupim na gramazu u Max Mayer-u na Belim Vodama....tako da uvek imam ako mi zatreba za nesto :D

 

Mica - Moglo je Mico i bez skidanja,ali predje paste u one coskice,a i uzano je...Ne skida se tabla tesko,pa mi je lakse da ovako odradim,a i sa unutrasnje strane stakla neces verovati prasine dosta...A za zastitni sloj sam radio taj plavi cep,antihologram...Onako je kao neka kremica i kad se dobro utrlja ostane sloj kao zastita....Koliko ce da traje,ostaje da vidimo ;)


A da,zaboravih Liftman-u da odg na drugo pitanje..Prvu pastu sam nanosio ultra finom krpicom,a antihologram vatom

Podeli ovaj post


Link to post

Mene ovo interesuje i za male "prozorchice" na centralnoj konzoli, na satu i klimi :) Javi mi gde i kako i donosim ti na poliranje, placam karticom :D

Podeli ovaj post


Link to post

E Dzvini dobro si me podsetio sad da uradim sebi i na onom delu gde je sat,skroz sam na to zaboravio :D .... Ma laganini je uraditi ovo,ionako smo u komsiluku,mozes da navrnes pa da gulimo zajedno :D

Podeli ovaj post


Link to post

Odlično odrađeno, ja se ne bih usudio da se bacim na taj posao....ustvari bilo koji posao koji uključuje šmirglanje. Sve mislim da ga ne bih mogao dovesti do pređašnjeg (početnog) stanja.

Da li si imao neko uputstvo sa neta?

U svakom slučaju svaka čast!

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde stvarno, toliko me nerviraju neke sitnice da bih promenio celu konzolu da nije papreno skupa :(

Podeli ovaj post


Link to post

Dadomonte - nisam druze imao nikakvo uputstvo,samo skinuo tablu,odvojio staklo,uzeo materijal,poklonio se i poceo :) ....A granulacija brusnog papira 2000,3000 je toliko fina da je tesko da nesto bas upropastis,jedino je vazno da paste naneses finom glatkom krpom,ili naravno ko ima masinu,pa za svaku pastu stavis poseban sundjer i tako te zezancije.

 

Ae Dzvini,dog cemo se,ja sam na brdu,a i cesto sam po padini,tako da cemo lako :)

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Odlično odrađeno, ja se ne bih usudio da se bacim na taj posao....ustvari bilo koji posao koji uključuje šmirglanje. Sve mislim da ga ne bih mogao dovesti do pređašnjeg (početnog) stanja.

 

Ni ja

Odlicno odradjeno, jeste lakse kada je sve demontirano, a i nije neka filozofija sve to skinuti i vratiti

E lepo sto primas kartice pa da i ja zakazem tretman

Podeli ovaj post


Link to post

Gde si belim vodama si kupio??? Razmisljam i ne mogu nigde da se setim gde na Belim vodama ima Max Mayer???...daj link sa gmaps

 

Ja necu da te mucim ali cu ti trazim savet kako :)

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno misli  na MAX Mayer iznad Lav auta, tj. pored Turboservis-a Užice

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste Milose,u pravu si...Max Mayer iznad Lav-a je u pitanju ;)....Mozes paste na gramazu da kupis,a rade i boje po uzorku u spreju...

Podeli ovaj post


Link to post

Jedino ako ima vishe od jedne radnje u tom kraju :D

Podeli ovaj post


Link to post

Pa vidim metalne roletne koje su izvrljane...kao da nikad nije ni radilo

Podeli ovaj post


Link to post

×