Jump to content
crni pevac

Ivan Yaris

Recommended Posts

Odes na electrical, pa switch and relay, pa onda ilustraciju 5 od 6 i tu ces videti spiral cable. http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_TOYOTA_YARIS_SCP12L-CHMGKW_8401.16.html

Ovo sam nasao bez broja sasije, tako da dodji do toga sa svojim brojem. Onda uzmi i taj broj prekopiraj u gornji desni ugao da trazis po njemu. Kad nadje imas opciju da trazi u kojim vozilima je jos bio taj broj dela. Po ovom sto sam ja nasao pise da je jos isao u korolu 2002-07.

I naravno pogledas na toj spulni broj dela i nek pogleda ovaj od koga narucujes.

Podeli ovaj post


Link to post

Moj ti je savet otidi do Japan shopa ili Nidže i Vlade. S obzirom da si sa Petlovog brda Nidža i Vlada su ti najbliži. 

Podeli ovaj post


Link to post

Poslušaj Pisketa! Imaš i na forumu crnu i belu listu servisa. Nidža i Vlada su hvaljeni od mnogih na ovom forumu. Toyota nije za majstore koji svaštare. Ako ti je već blizu neku od navedenih servisa, idi stalno kod njih i nećeš imati šta brinuti o autu. Ja pravim 100km u jednom smeru za servise i sve preglede, ali o autu ne mislim jer je u pravim rukama. Ako su ti već blizu Nidža i Vlada , najbolje je da odeš i s njima vidiš. Nisam ni ja čuo da je nekome otišla špulna na Yarisu, ja bi to proverio. To je poznata boljka Renoa i ponekog Fiata, a ne Yareta. 

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam skontao da ima više ilustracija po odeljku ^_^
Evo šta sam našao
Screen%20Shot%202016-03-04%20at%2011.29.

Verovatno ću otići  kod Nidže i Vlade. ;)

Hvala momci, veliki ste carevi! :)

Podeli ovaj post


Link to post

Najbolje da u servisu pogledaju ako nemas nekog iskustva/literature. Meni trenutno na autu ne radi cruise control jer mi je naceta ta spulna. To sam ispitao tako sto sam nasao elektricnu semu, na unimeru podesio na merenje otpora, proverio dugme i ono menja otpor kad ga stisnem. Dok kad povezem dugme i merim otpor na dzeku koji ulazi u ecu ne pokazuje nista. Moglo je to da se ispita i da skinem spulnu pa odmah na kraju nje gde se kaci u struju koja ide do ecu-a, ali tad bih morao da skidam i volan i samu spulnu.

I jos jedna bitna stvar, na mom autu ta spulna meri i ugao zakretanja volana pa i na to treba malo obratiti paznju. Ne znam da li utice na nesto, ali ja sam preko dijagnostike nekako naciljao da bude 0 kad volan stoji pravo.

Podeli ovaj post


Link to post

U servisu u kom sam bio juče su mi (nakon čitanja obd-a) skinuli prvo masku volana sa airbag-om a onda i volan. Nakon toga je majstor skinuo špulnu i spojio na neki merni instrument. I onda rekao da trazim novu

Podeli ovaj post


Link to post

U sustini prosta stvar, jedan dugacki flet kabal namotan u krug, samo ispitati da li provodi struju ili ne provodi.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro, Nenade mogu da te pratim i razumem šta pišeš. I najverovatnije uz tvoju pomoć ako bih imao sličan problem rešio bih ga. Samo ne možeš da očekuješ od čoveka koji do malopre nije ni znao kako se tačno zove taj deo bavi popravkom i ispitivanjem istog. 

Podeli ovaj post


Link to post

Fora je što i ja sada znam i šta je i kako izgleda i čemu služi i kako radi špulna. Internet je super stvar.
Do juče nisam znao ni da postoji taj/takav deo.

 

Niti mogu niti hoću da se bavim majstorisanjem već samo da što pre otklonim kvar/problem. :)

Hvala svima još jednom i ne zamerite na mom neznanju :)

Podeli ovaj post


Link to post

Niko ti ništa ne zamera. Obrati se svaki put ako se pojavi neki problem. 

Podeli ovaj post


Link to post

To si u pravu Piske, svako ima razlicito znanje. Inace pisem kakav je proces pa ako neko proceni da moze sam samo napred, tu smo i svi da pomognemo. A ako deluje komplikovano onda lepo u servis i da se resi to.

Sto je najgore ni ja nisam znao kako se to kod nas zove, ja sam ga zvao spiralni kabal :)

Podeli ovaj post


Link to post

Kako je rešen na kraju zadnji brisač i špulna na volanu?

Podeli ovaj post


Link to post

Zadnji brisač sam na kraju uspeo da skinem sam. Skinuo stari, očistio one "zubiće" na osovinici i stavio novi. Potom se ispostavilo da brisač u stvari ne spada nego ga motor zaustavlja u nekoj polu fazi.
Uz par isključenja brisača kada je u krajnjoj poziciji motor je kasnije počeo i sam da ga isključuje na kraju nezavisno od trenutka isključenja. Sada radi kako treba, videću kako će se ponašati u kišnim uslovima. :)

Što se tiče špulne, bio sam kod Nidže i Vlade. Vlada mi je zamenio špulnu jer kaže da je kabl u mojoj pukao na pola i nije mogao da je popravi. Pored toga zamenio mi je i filter za ulje, filter za vazduh, polen filter, svećice i promenio ulje u motoru.

Podeli ovaj post


Link to post

×