Jump to content
deks

TOYOTA sa najmanjom potrošnjom benzina

Recommended Posts

Možda pitanje nije za ovaj deo foruma, ali evo šta me interesuje: Imam Yarisa 2006. I dosta sam na putu sa njim I puno kilometara prelazim, pa me iz tog razloga interesuje da li ima neka Toyota koja troši manje od njega pri brzinama od 120-130 km/h. Ovaj moj u tim trenucima troši između 7-8 litara/100km, pa možda čak I malo više Dakle da na većim brzinama imam auto sa manjom potrošnjom od ovoga.

Podeli ovaj post


Link to post

Koji motor je u Yarisu ?

Podeli ovaj post


Link to post

To mu je potrošnja pri toj brzini otprilike. Slabašan je motor za tu karoseriju i pri toj brzini se već dosta napreže. Toyotini dizel motori troše otprilike pri toj brzini oko 5-5.5 litara grubo u zavisnosti od kubikaže. Benzinski 1.3 vti 87ks u Yarisu2 isto pri toj brzini ne bi smeo da troši više od 6-6.5 l plafon. Imaš još dosta benzinaca od 1.6 cc koji troše manje od 8 litara pri toj brzini u zavisnosti u kojoj su karoseriji.

Podeli ovaj post


Link to post

Moj Yaran 1.0 sigurno ne trosi 8l pri 120-130km/h. Zapravo je pri toj brzini potrosnja umjerena, ne vise od 6l. Jest da je u igri prva generacija Yarisa, iz 2003.

Podeli ovaj post


Link to post

Yare 1.3 mije trošio na 120km/h između 5,5-6 . Yare TS je na 120km/h između 6-6,5. Mislim da Yare 1.3 ima najmanju potrošnju pri toj brzini jer mu je i menjač podešen tako da su mu brzine duže i radi na manjim okretajima , a ima sasvim dovoljno snage da lagano krstari tom brzinom. Od benzinaca, mislim da nema ko manje troši od njega na 120km/h. Dizela ima, ali benzinaca nisam video. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ma ne mora to da bude Yaris. Može da bude i Auris, Prius ili već šta ima od Toyote. Samo je bitno da je sa benzinskim motorom I da ima manju potrošnju. I da je polovan :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Zaboravili ste jednu stvar u Yarisu 2 je motor od 1000cc sa tri cilindra dok kod Yarisa 1 motor sa 4 cilindra. Taj motor sa tri cilindra konstruisao je Daihatsu za Toyotu dok je 1000cc sa četiri cilindra u Yarisu 1 u potpunosti deloToyotinih inženjera. Ta dva motora nemaju skoro ništa zajedničko. 

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da ovo mesto i ovaj naslov više odgovara temi

Podeli ovaj post


Link to post

Piske, imas pravo. Vjerojatno nisam ocekivao da je bas tolika razlika u potrosnji.

Podeli ovaj post


Link to post

U pravu je Piske za ta dva motora. Što se tiče drugih Toyota, ne znam samo koliko Prius troši pri toj brzini. Mislim dsa nijedna druga benzinska Toyota ne troši manje od Yareta 1.3. Čak i hibridno Yare troši 7,5 pri 120km/h , a obično 1.33 6,5 na uporednom testu. 

Podeli ovaj post


Link to post

Matori manje troši 1.0 vvt-i iz Yarisa 1. Nije velika razlika 0.5l na otvorenom i oko 1l u gradu. Koliko se sećam Marx je spuštao potrošnju na otvorenom ispod 4l , 3.8l tačnije više puta. 

Mislim da i Prius troši oko 7-7.5 l pri 120km/h . Toyote na hibridni pogon konrektno Prius,Yaris,Auris manje troše u gradu i to znatno nego na auto putu pri brzinama od 120km/h i većim.

Podeli ovaj post


Link to post

Pitanje je bilo potrošnja pri brzinama 120-130km/h, ne prosečna potrošnja! U proseku 1,0 ako se normalno vozi troši malo manje od 1,3, ali pri 120-130 1,0 ne troši manje od 1,3. 

Podeli ovaj post


Link to post

E sad nisam vozio 1.3 pri tim brzinama a ni 1.0 ;) 1.0 130-140-150.... 130-140 6.5l-7l 

Podeli ovaj post


Link to post

Napisao sam gore. 1,3 ima najbolje uštiman menjač. On je na 110km/h na 3000o/m, a svi ostali su na tim obrtajima na 100km/h. Tako da je na 120km/h na nekih 3200o/m i taj motor od 86-87ks je sasvim dovoljno jak da ne oseti težinu Yareta i nema mučenja pri tim brzinama, a sve to na niskim obrtajima. Na 120km/h on je meni konstantno pokazivao 5,4-5,7l  momentalnu potrošnju. Nisam mogao verovati jer sam vozio Pežo 206  1.4 koji pri toj brzini izbacuje 7-7,5l. Razlika mi je bila ogromna. Mislim da sa 1.3 yaretom se teško ko može porediti sa potrošnjom. Kad sam na more išao s njim , imao sam 4,5 litara prosek(pola puta magistrala, pola autoput). Na Magistralnim putevima je redovno bio ispod 4,5l , a kad sam malo i pazio izvlačio sam 4.0l/100km. Po mom ukusu savršeno sklopljen auto. Sasvim dovoljan motor za tu karoseriju. Ne može da povuče kao TS, ali je lepše s njim krstariti na 120-130km/h jer radi na 500 obrtaja manje. Pa i TS nema neku puno veću potrošnju. Meni nije prosek prešao 7,0l. Od 6,8-7,0 mi varira prosek. Vozim ga celu zimu po gradu, išao 2 puta do Osijeka, 2 puta do Beograda, desetak puta do Sremske Mitrovice, ostalo svaki dan po gradu i sad mi je momentalno na bordu 6,9 prosek, što je jako malo u poređenju sa autima slične snage. Stalno tupim, VVT-i sistem je čudo tehnike :) . Vuče od niskih obrtaja uz minimalnu potrošnju. 

Podeli ovaj post


Link to post

Neka neko od clanova ko vozi auris 1.6 vvti da svoje iskustvo o potrosnji. Ako je sa 6 brzina, mislim da ne bi smeo da prelazi 6l pri 120-130km/h.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem ni on da manje troši jer Yare 1,33 sa 6 brzina na 120 troši 6,5l. 

Podeli ovaj post


Link to post

Svi koji traze potrosnju od 6l pri (realnoj) brzini 120-130km/h, slobodno nek zaobidju benzince, a i medju dizelima im je suzen izbor.

 

Zadnji "kompromis" brzine i potrosnje je nekih 90-100km/h

Nakon te brzine, potrosnja znacajnije skace.

I taj porast potrosnje je procentualno veci na ovim malim "ekonomicnim" motorima, nego na onima od + 2,5l radne zapremine.

 

Nije gradski auto "gradski" samo zbog lakseg parkiranja, kao sto ni putni auto nije "putni" samo zbog velicine prtljaznika :-)

Podeli ovaj post


Link to post

Ajd samo da pomenem oko potrosnje dizel vs benzin pri tim vecim brzinama. Akord 2.2 dizel pri 200 trosi oko 11-12l, dok a6 3.2 fsi pri istoj brzini trosi 18l.

Nema veze sto je akordu to 20kmh od max brzine, a ovom 50kmh od elektronske blokade i sto a6 ima 100ks vise, za velike brzine na auto putu je dizel mnogo bolji po pitanju potrosnje.

A ako hoce bas jeftinu voznju tu je hibrid sa plinom neprevazidjen :D

Podeli ovaj post


Link to post

Svi koji traze potrosnju od 6l pri (realnoj) brzini 120-130km/h, slobodno nek zaobidju benzince, a i medju dizelima im je suzen izbor.

 

 

za alfu 159 1.9 jtdm mogu odma da ti kazem da je ispod cifre 6, a na 180 klima +pun auto 4 oro u kolima 7,8 sto je odlicna potrosnja....samo sto je alfa za toyotu aparat za kokice.

 

i za sada mi burago na polici najmanje trosi....

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda aygo?? Nisam imao dodira sa tim autom, sem sto sam se jednom vozio u njemu... Vozila me profesorka informatike :D

Podeli ovaj post


Link to post

@rajan

Post se prevashodno odnosio na benzince i potragu za 'izuzetno ekonomicnim' motorom za putne brzine (120-130km/h)

 

Za dizele sam napisao da je izbor "suzen" a ne da ne postoje takvu modeli, zar ne? :)

Podeli ovaj post


Link to post

. Imaš još dosta benzinaca od 1.6 cc koji troše manje od 8 litara pri toj brzini u zavisnosti u kojoj su karoseriji.

meni corolla najmanje ikada je trosila pri brzini 60-80 km / h 4.6 litara, to je bilo oko 200 km puta kroz rumuniju, ogranicenja, a ni sam put nije dozvoljavao brzu voznju, od cepa do cepa izaslo je tako

ovo je druga prica koja se odnosi na temu, punjenje svajcarsko italijanska granica do cepa, sledece stajanje na pumpu je bilo u sloveniji

20140920_214849.jpg

20140920_082114.jpg

od cepa do cepa 7 litara potrosnja, nije vozeno ispod 130 km/h pa je i prosek tu negde oko stotke

interesantno je da bord nije mnogo slagao 

 

20140920_082144.jpg
 
20140920_082151.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Išao danas za BG pa baš gledao potrošnju pri 120km/h. Kretala se stalno oko slikanih cifri. I dalje mislim da je Yare 1.3 tu šampion. 

Podeli ovaj post


Link to post

×