Jump to content
Nessa

Celica 3S-GE Low oil light

Recommended Posts

Juce se vozim oko 15min, bio skoro na radnoj temperaturi. Parkiram se na uzbrdici i zadrzim oko 20min. Nakon toga sedam u auto, palim ga, i popalise mi se sve ove lampice.

20160213_102702.jpg

 

Znam znacenje svake ali me buni sledece. Ulje na sipci mi je tacno na pola izmedju min i max. Ona levo zuta lampica je za low level oil. Ok, okinula mozda zbog uzbrdice i polozaja meraca u karteru. Ali zasto su u istom trenutku okinule i one dve desno, tj kao da ne puni akumulator (iako na instrumentu gore levo se vidi da je punjenje OK) i ona za opste upozorenje za kocnice (valjda se pali kada je nivo at ulja mali, ali kod mene je i to OK, tj na max-u)

Kada sam dosao kuci i parkirao u garazu (ravno 100%), ugasio ga na kratko i ponovo upalio, vise nista nije gorelo od lampica, tj sve je bilo ok. Posle toga se jos vozikao bas dosta i danas ceo dan, i nijednom vise nije palio lampice.

Mislim nista strasno, vise verujem sipci nego elektronici :), al cisto da pitam ako neko zna sta se zapravo desilo?

Da nisu neke Japanske sifre..."nemas dovoljno ulja, koči i gasi auto" ? :D

Podeli ovaj post


Link to post

To te obavestava da se na uzbrdicama ne zadrzavas vise od 20min, u suprotnom light show :D 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

257.150km, zamenjen senzor pritiska ulja, stari je malo slinio.

 

povezujem to sa ovim, sta god da je u pitanju.....

Podeli ovaj post


Link to post

Zanimljivo Nessa :huh: meni se to nikada nije desavalo iako konstantno parkiram na uzbrdici, jedino mi se palila lampica od kocnice tj kao da je rucna podignuta i to zbog nedostatka ulja od kocnica. otisao kupio DOT4 ulje,sipao i lampica se ugasila :)  Ovo mi nikako nije jasno <_<

Podeli ovaj post


Link to post

Mico nije sigurno. Taj senzor sto sam menjao je na glavi motora i iskljucivo zaduzen za pritisak ulja. Vezan je za crvenu oil lampicu.

Miksa kralju :) otkud dot 4 na tvom autu?

Podeli ovaj post


Link to post

Nessa> jbg drug kad u radnjama za prodaju auto delova rade indijanci i neupuceni ljudi koji nemaju tri cuke u glavi.CAST IZUZETCIMA!!! kad covek ode da kupi neki deo u radnju samostalno mora se informisti i te kako pre samog odlaska. inace ulje sam uzeo u Japan X i lik mi kaze kao Dot 4 kod tebe ide provereno,jos ga pitam jer siguran u to\ ma 100%\ kaze. dodjem podignem haubu i procitam na poklopcu dot 3 :angry: 

i sta da mu covek radi? da se vrati u radnju i nabije mu ulje u bulju jer je konj nepismeni :angry:

 

post-2218-0-98882300-1455487900.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se isto to desilo kada mi je falilo 20g Dot-a...ove lampice su jasne i jako je moguce da su se popalile zvog nagiba gde su meraci ulja poludeli,ali vise me buni na to sve zasto se lampica za akumulator upalila... :huh: to ne bi trebalo da ima veze sto je aku bio na uzbrdici...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa mozda i njemu fali destilovana :)

Za sada sve ok nema vise paljenja ni jedne. A danas sam ga namerno ostavio na uzbrdici 3x vecoj od predhodne.

Podeli ovaj post


Link to post

:D  Nessa ti ako nesaznas zasto se to desilo sa lampicama  niko nece. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota je to, popravila se sama :) Pazi kad nemam zelju da istrazujem. Kod mene je pravilo da svaka lampica moze jednom do dva puta da se upali iz neobjasnjivih razloga. E kod treceg puta se upustam u problem ako ga ima.

Podeli ovaj post


Link to post

Bio si na uzbrdici, ulje se slilo, posle vratilo do senzora...no problem

Podeli ovaj post


Link to post

×