Jump to content
Nikola2093

Zamena sijalica dugmića centralne konzole - Corolla e12

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Pregledajući naslove iz Styling-a, pomislio sam da je možda najbolje da ovde postavim ovo pitanje, ukoliko mislite da nije, izvinjavam se. :)

 

Naime,

 

Ne radi mi sijalica na dugmetu (+/-) za podešavanje brzine ventilatora klime.

 

Molim Vas, ukoliko je nekada neko zavirio u ovaj deo konzole za uputstva kako mogu da priđem sijalici i zamenim je, kao i koja je vrsta sijalica tu (da ne bih morao da je skinem i da opet sve vraća dok ne pronađem novu sijalicu :) ).

 

Ukoliko negde ima slika (postupak skidanja), značilo bi mi.

 

Hvala Vam unapred

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Ako nema u dzvinijevoj temi onda nema nigde :)

Podeli ovaj post


Link to post

Molim Vas mi dajte link ili uputstvo kako da pronađem to na forumu jer sam sada nisam uspeo.

Podeli ovaj post


Link to post

Skida se u 2 minuta :)

Prvo izvadis pikslu, onda iscupas plastiku oko menjaca, na zabice je, i onda cupas celu centralnu konzolu, takodje na zabice.

Ostaje ti da otkacis dzekove i konzola je slobodna.

Krstastom odvrtkom odvijes srafove na konzoli, i polako otvoris jer ima flet koji spaja dzekove sa plocom na kojoj su komande.

Izvadis sijalicu koja ne radi, stavis novu, zakacis, probas, ako sve radi spakujes na mesto i "job done" :)

Podeli ovaj post


Link to post

Peco,

 

Hvala Vam puno na detaljnom odgovoru.

 

Sve sam uradio kako ste rekli i izvadio sam sijalicu koju ću sutra da nosim po radnjama da vidim da li negde ima da se kupe.

 

Nije mi radila sijalica na dugmetu za podešavanje brzine ventilatora (mala sijalica sa zelenom gumom preko), ali mi sada kada sam vratio sve na mesto ne radi ni sijalica dugmeta za sva četri žmigavca. ;( Pošto sam bio baš pažljiv, sumnjam da sam nešto počupao, već je verovatno i ona pregorela baš sad.

 

Nisam skidao opet da vidim koja je sijalica iz tog dugmeta (verovatno veća, tj.ona kao što ide za upaljač i pikslu.

 

Hvala još jednom,

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Sjećam se da sam tražio sijalicu za sva četri žmigavca u svim mogućim prodavnicama auto-djelova, nigdje nisam mogao da je kupim.  Zatim odem do Toyotinog predstavnika, koji mi reče da ta jedna sijalica košta oko 10€.  Naručio sam je bio, ali me nikada nisu zvali da je stigla, a poslije toga je i auto prodat, tako da se nisam ni trudio da idem kod njih.

Nadam se da je kod vas jeftinije  ;) .

Podeli ovaj post


Link to post

Da li neko mozda zna gde mogu da kupim te male sijalice? Imaju ljubicasto malo telo i malo su manje sijalice od onih obicnih ubodnih.

 

Hvala unapred

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam kupovao sijalice posebno pa sam ubacivao u ta plastična postolja. Tako je 10 puta jeftinije ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Dzvini, molim te mi reci koje si tacno sijal8ce kupio jer vidim da ive obicne ubadajuce (piksla, upaljac), ne pasu u ta postolja, a i cini mi se da moraju zice da se obmotaju u te zl****(auto recenzija)veb postolja.

Molim te mi reci koje su sijalice i kako si ih namontirao na ta postolja.

Hvala ti puno unapred
 

Izmenjeno od Milos CTS
3x isti post

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i slike kako izgledaju sijalice koje se nalaze iza dugmića digitalne klime:

 

 
Evo i slike kako izgleda sijalica koja se nalazi iza prekidača sva četri žmigavca:
 
 
Sad samo još da smislim kako da nađem da kupim ove sijalice ili sačekam Dzvinijev odgovor i pokušam na njegov način.  :)

Podeli ovaj post


Link to post

ove sijalice mozes da kupis u TOP AUTO prodavnici u Bulevaru, kupovao je drugar pre par dana za servis. Verujem da imaju i na pancevackom buvljaku nedeljom :D

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam bio u Kit komercu u Pančevu i kažu da nemoju tako male sijalice, ima ovakvih sličnih, ali su za par milimetra veće u gabaritu.

 

Ako misliš na stari buvljak koji je samo nedeljom u Pančevu (jaoj ne ide mi se tamo zbog ovako male stvarčice, mislim da bih ceo dan šetao po onom džumbusu da je pronađem), a ako si mislio na buvljak koji radi svaki dan, pogledaću ako ne nađem u TOP AUTU. :D

 

Hvala ti puno na odgovoru. :D

 

Da li možda znaš koliko ih je platio od prilike i da li idu na komad ili?

Podeli ovaj post


Link to post

Za ovu drugu sijalici je neko već pisao. Ako ne nađeš, izvučeš sijalicu sa žicama iz ležišta i ubaciš drugu. Ne sećam se ko je to radio , nadam se da će pročitati temu pa će ti objasniti. 

Podeli ovaj post


Link to post

Javio se dzvini
#8 post u ovoj temi

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih najradije da samo zamenim sijalice i ne menjam ta fabricka lezista, ali obicna sijalica ubodna ima veci precnik od te u lezistu tom. :( Samo da Dzvini javo gde je kupio sijalice koje mogu da se nabudze na ta lezista i koje su oznake pa da vidim da li cu tako resiti ili cu u TOP autu sa probam.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam konkretno preko ovih poruchio i obichne i crvene i imam ih 20-30 sada :) Stavljao sam ih chak i na sredinu iza onih ekrana na konzoli gde inache idu vece sijalice ali je ok opet, taman da ne bljeshti :) Samo skinesh zice i ubacish novu, zamotash lepo da se ne napravi losh kontakt tj da napravish kurcshlusss :D

 

http://www.proelectronic.rs/product.htm?category_id=26&page=1

Podeli ovaj post


Link to post

Pretpostavljam da si uzimao ove obicne sa dugacim zivama 12V 30mA?

 

Ili ako nisi reci mi molim te koje si uzimao i koje pasu u ta postolja?

 

Vidim da su iz Nisa, kako si ih preuzeo?

Podeli ovaj post


Link to post

Poslali mi poshtom :)

 

Ove sam uzeo i da znash, nisu jake, tj slabije su malo od fabrichkih, svetle vishe zuto nego belo tako da tebi sa zelenom kapicom nece biti problem, meni su trebale takve bash jer sam menjao osvetljenje u crveno, stavljao crvenu foliju tvrdu ispred svake sijalice i dugmeta :)

 

http://www.proelectronic.rs/SIJALICA-12V-30mA-SIJAL-12V--6251.htm

http://www.proelectronic.rs/SIJALICA-12V-40mA-crvena-05-SIJAL-12vCRV-6257.htm

Podeli ovaj post


Link to post

Ima i od 45mA na drugoj strani cini mi se. Mislis da je bolje da uzmem te, jer kazes da ove od 30mA slabije sijaju?

 

Je l' tesko prevezati te zice oko tih postolja?

 

Samo da rezimiramo, ti si kupio ove sijalice providne koje imaju dve duge zice nazad od 30mA?

Podeli ovaj post


Link to post

Tek sam sad video linkove (mobilni mi nije odmah prikazao sve). :(

 

Ti si mi posla ljubicaste sijalice, kako one mogu sijati zuto?

 

Sta ti mislis koje su najbolje da uzmem da zamenim ove koje su mk crkle (zeleno mi je osvetljenje).

 

Izvinjavam se na nepotrebnim porukama, telefon me je zeznuo. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Au bre napravi raketnu nauku od sijalica :D Koje god od tih providnih da uzmeš sijaće malo slabije ali ako promeniš sve sijalice nećeš primetiti razliku. Te 2 žice se jednostavno provuku kroz 2 rupice na dnu postolja i svaka od njih namota na svoje ležište kao što i fabrički stoje :)

 

Hteo sam da ti pošaljem crvenu a ne ljubičastu, verovatno greška moja no nebitno. Kupi koju god boju želiš

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav,

 

Samo da javim da sam pronašao male signalne sijalice 3x7mm 12V 40mA u prodavnici u Pančevu (Q electronics). 

 

Ta sijalica je identična sijalici koja ide iza dugmeta za sva četri žmigavca, ali je manja od sijalica koje idu iza dugmića klime i ostalih na konzoli. Ipak stavio sam te sijalice i na mesta gde idu 4x10mm i sijaju podjednakog intenziteta kao fabričke.

 

Jedino što me zanima još je da li neko možda zna gde mogu da kupim kapice zelene za sijalice pošto sam jednu izgubio. :( 

 

Kanibal i Proelectronic nemaju "trenutno" i ne znaju kad će imati.

 

Hvala

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam neke koje sam skinuo...ali kako da ih preuzmeš? Blizu Ade Ciganlije sam :) Ajde sutra ću da proverim ipak koliko ih imam i dal su čitave i dalje...

Podeli ovaj post


Link to post

Meni samo jedna fali zelena. Da ne poveruješ upala mi je dok sam je skidao u rupu sa metalnim oknom u tepihu kod nogu. :( I nema teoretske šanse da je izvadim sem da sečem tepih. :D

 

Ja sam iz Pančeva, ali radim u Oblakovskoj kod autokomande ili ti bolji opis, tj.skladniji ovom forumu kod SteCo-a. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Evo shta imam :) pa se javi, mogu i da dodjem do Stekoa da provetrim pacovsko gnezdo :D

 

WP_20160314_23_45_33_Pro.jpg WP_20160314_23_45_48_Pro.jpg WP_20160314_23_45_57_Pro.jpg WP_20160314_23_46_08_Pro.jpg WP_20160314_23_46_25_Pro.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×