Jump to content
cikajowa

Dzo i Toyota Corola E180

Recommended Posts

Pozdrav svima, dolazim iz malog mesta na obali Drine, Ljubovija. U procesu sa kupovine nove Toyote Corolle 1.6 Luna, automobil je placen i u dolasku je. Ovde sam radi razmene iskustva u vezi pomenutog automobila . Ovo je prvi japanac koji kupujem, pre njega sam vozio francuze . Nadam se dobrom druzenju i korisnim savetima  :twothumbsup:

 

Ps. Mollm administratora da isparvi naslov teme

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao i slike čim makina stigne :)  :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

:tcswelcome:  i  :toyota:  je pravi izbor :yes:  :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao, verujem da ćeš biti zadovoljan.

 

Sent from my LT22i using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro došao! :tlogo:

Odličan izbor :clap:

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitam :) Odličan izbor :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala ljudi na dobrodoslici! :)

Preuzimanje automobila bi trebalo biti u cetvrtak. Moram javno da pohvalim gospodju Violetu iz Gota car Novi sad :)

Dodatno na Corollu u luna opremi i beloj boji je uzeto kadica prtljaznika i toyota protect. Patosnice gratis.. Toliko za sada :)

 

 

5S Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Čini mi se da je taj Toyota protect sasvim OK stvar za toliko novca koliko se daje za njega. Ja sam to uzeo nakon dosta nagovaranja, ali moram da kažem da je to odlična stvar.

Shvatih to onog jutra kad sam došao po auto koji je par dana noćio ispod ptičijeg javnog toaleta. Međutim, skoro sve se opralo hladnom vodom. Posle sapunanja sve je blještalo, kao novo ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Da, sjajna stvar. Auto je kao masan, samo suvom krpom ga prebrises i spadne prasina..

Juce sam preuzeo koju coroolicu, bila he to ljubav na prvi pogled :) Od salona do kuce 200km, tisina koja vlada unutra me odusevila. Ima tu dovoljno snage ispod haube i da se pretekne i da se pozuri kada zatreba. Vracao sam se nocu, oborena svetla imaju plitak snop, duga ok. Vozio sam magistrala 70-90, na pravcima do 120km/h.. Stigao sam kuci sa prosekom 6.0... Navikavam se polako na rikverc kameru.Ja zadovoljan i potrosnjom i autom.

Kisa danas pa nisam fotkao, jedna ispod garaze

b9b27e8b4f36b1a976e73aa7cd127420.jpg

 

 

5S Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo za auto.....eh ta milina kada se preuzme nov auto  :wub:  :wub:

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka cast! Slova na registraciji, bas dobra kombinacija ispala.. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pored mene i devojke u supu koja je izdala tablice, ti si prvi koji primetio foru sa slovima :lol:  :wub:

Podeli ovaj post


Link to post

Probao si da ih dizes i spustas?

 

TT

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam ti.

 

E sad da te malo grdim

 

Prvo, daljina (duzina) snopa zavisi od konstrukcije i usmerenosti, a ne od sijalice.

Da nisu oborena na el stelovanju iz kabine?

Drugo, tebi ne idu ove sijalice, tako da...

Polako bre...

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ne možeš više podignuti iz kabine idi u neki tehnički pregled i da ti tamo naštimaju svetla. Tako sam i ja napravio i sad sam zadovoljan. 

Podeli ovaj post


Link to post

Laki, imas pravo , treba usporiti :) .. Koje sijalice idu u kratka ? I kakve su ove ultra blue? U kabini su mi podignuta max. Verovatno je takva konstrukcija fara, citao sam testove i jedna od zamerki je bila da je plitak snop kratkog svetla..

 

 

5S Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice svetala - vrlo cesta zamerka na netu. Kada sam vec pomenutu gdj(ic)u Violetu pitao za to, samo me je belo pogledala u fazonu "pogle budalu veruje netu" i kratko odgovorila kako ona vozi isti model i kako su njoj svetla dobra i kako se niko nije zalio do sada. E pa eto ga sad... Ne zna sta covek vise da misli o ovim nasim dilerima. Verovatno ce to kod restilizovane Corolle srediti.

Sve zavisi ko je na sta navikao. Ja sam kod mog sadasnjeg auta navikao na farove koji sa obicnim h7 sijalicama osvetljavaju tako da mi neprekidno ablenduju, snop na polozaju "0" baca bar 150m, moram da ga spustim na poziciju izmedju 0 i 1 da ne smetam drugima. Mislim da bih poludeo da imam lose farove posto ionako slabije vidim nocu...

Podeli ovaj post


Link to post

I ja sam citao po netu ali nikoga u Toyoti nisam pitao o tome. Oni su dileri i ne mogu da mi pomognu oko toga. Kao i sto se vide one sipke i zice u gepeku. Proizvodjac je tako prediveo pa sta da se radi. Inace posle 1000 km predjenih mogu da kazem da sve vise volim ovaj auto. Potrosnja je za sada na 6.3. Nikako da se navikenm na kvacilo da krenem bez ili sa malo gasa da se ne ugasi  :lol:  :lol:  Jbg vozio se dizel uvek  B)

Podeli ovaj post


Link to post

×