Jump to content
cikajowa

Dzo i Toyota Corola E180

Recommended Posts

@cikajowa- hehe , pa klimu treba i znati koristiti ;). Kad auto stoji na suncu(moj je crn pa možeš zamisliti kako se taj tek zagreje) onda treba prvo proluftirati. Otvoriš prozor suvozača pa vozačevim vratim par puta razmašeš kao da ih zatvaraš i otvaraš(tu već okadiš za 5-10 stepeni). Kreneš nekih 100-200 metara sa otvorenim prozorima i onda pališ klimu. Namesti je da ti duva u telo i noge, ne u šoferku(tako najbolje osetiš hlađenje), a da uvlači vazduk izvana , a ne da vrti samo onaj u kabini(dobiješ efekat jačeg duvanja).  Na početku okreneš da duva jače ,a onda smanjiš kada razladi. Fakat je da se prognoza temperature najavljene u vestima meri u hladu. Kad oni jave da je 25-6 stepeni, na suncu je 30, a auto ako stoji na suncu onda se ugreje i preko 40(zavisno od boje auta i više). To nije mala temperatura i nijedna klima ne može to odma da razladi. Yaris je poznat po tome da mu klima ne duva jako hladno kao kod nekuh auta pa baš ugodno razladi tako da tvoj mora to da idradi kako treba, ali ne može nijedan odma. Nisi jedini koji misli da bi trebalo to brže, ali ne ide :) . Za sve što si do sad navodio je kao i na svim drugim autima i sve je u najboljem redu. Samo po gasu i uživaj :) .

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je čak i ta "slabija" klima na Yarisu odlična, bolje da nije kao u frižideru jer nije dobro za zdravlje. Za klimu je dovoljno da skine vlagu i da lagano rashladi. 

Podeli ovaj post


Link to post

O Tuuurci :D Kederi na zadnjim vratima, pocev od gornjeg levog dela su se odlepili.. na oboja vrata. Idemo dalje :)

Podeli ovaj post


Link to post

Što reći, nije pohvalno, a nije ni tragično. Riješit će u servisu za nekoliko minuta. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Reklamiraj što pre

Podeli ovaj post


Link to post

O Tuuurci :D Kederi na zadnjim vratima, pocev od gornjeg levog dela su se odlepili.. na oboja vrata. Idemo dalje :)

Proveri malo, jer koliko je meni poznato kederi se ne lepe za vrata vec se u gornjoj zoni uvlace u falc sinu, a u donjoj se tipluju.

Moguce je da su putnici sa zadnje klipe nehoticno 'svukli' gumeni keder iz falca, ali se on jako jednostavno i brzo vraca na svoje mesto.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Toliko je labavo kada se stavi u falc da ne moze da drzi. I vidi se na dva mesta da se lepi, i da se tu oodlepilo

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se sa Lakijem. Ja isto nisam video da se lepi. Moguće, ne kažem da nije. Obično pomaže da ih malo stisneš i onda namestiš. Ako se lepi onda reklamacija.

Podeli ovaj post


Link to post

Toliko je labavo kada se stavi u falc da ne moze da drzi. I vidi se na dva mesta da se lepi, i da se tu oodlepilo

Cudno...

Proveri jos jednom, falc je sa obe strane u keder treba da se udene u njega?

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo svima,

 

Citao sam temu pa samo da dodam komentar da je vakuum u rezervoaru sasvim, ali sasvim normalna stvar. Imam to i sada na kolima i na svim kolima do sada (sada ford fiesta). Uvek treba dobro zatvoriti poklopac rezervoara nakon tocenja, da ne pali lampicu (a koju ce da upali, zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca). Generalno, apsolutno normalna stvar.

 

Sto se tice, kedera, kao sto su ti vec rekli, odmah reklamiraj. Problemi sa takvim stvarima, ne treba da postoje na pocetku eksploatacije, ali je moguce, ako je auto bio na jakom suncu, da dodje do problema. Zavisi kako se montiraju i zavisi jos od 300 faktora. Samo kazem, vrlo moguce da su falicni (nisu bili namesteni lepo itd..)

Podeli ovaj post


Link to post

Nestali su zbog prelaska na novu adresu :(

 

M9

Podeli ovaj post


Link to post

Juce na snegu malo se poigrah sa corollom da vidim kako rade ti sigurnosni sistemi. U uputstvu kaze da ima ABS,EBD,TRC,VSC( sa mogućnošću isključivanja) . E sada ESP ili kako se kod tojote zove,kada sam pokusao da zanesem auto culo mi se neko glasno trrrrr ...Jel moguce da se tako cuje kada odreaguje ESP? Takodje imam prekidac da iskljucim  samo ovaj TRC, a ovaj VSC iako pise da ima mogucnost ,nemam prekidac. 

Kada sam vozio lagunu pre ovog automobila, ESP je reagova tako sto mi je oduzimao gas dok ovde to nije slucaj...

Izmenjeno od cikajowa

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mora esp samo da oduzima gas. Kod mene to radi asr.

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene ne oduzima gas ni jedan sig sistem. Nije ni bitno, nego pokusavam da shvatim da li je normalan onaj zvuk trrr... Bsa se culo, kada sam pokusao da je zanesem

Podeli ovaj post


Link to post

Pa odakle se čuje taj zvuk?

Podeli ovaj post


Link to post

Negde ispod auta, pozadi . Mozda tako radi neki od tih sistema

 

Sent from my Samsung S7 edge using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vozim u firmi ponekad službeni VW Caddy 1.9 TDI koji ima kontrolu trakcije, kada se malo jače stisne gas po klizavoj cesti, takav se nekakav zvuk čuje i žmirka mi lampica na instrument tabli.

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene se nikakav zvuk ne čuje kada dođe do gubljenja trakcije. Gas više ne reaguje na pritisak papučice.

Podeli ovaj post


Link to post

Treba da je normalan zvuk za tu situaciju, jer sigurno neku kontrolu odradjuje preko ABS-a.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jel se razlikuje zvuk cistog abs-a (kad samo kocis na klizavom) i esp-a (kada skreces po klizavom)?

Podeli ovaj post


Link to post

Esp ne treba da stvara nikakav zvuk. On samo treba da kontroliše položaj volana, a da putem ostalih sistema obezbedi da vozilo zadrži željeni pravac kretanja.

Podeli ovaj post


Link to post

danasnji sistemi su kompleksni. racunar uzima gomilu parametara na osnovu kojih oduzima ili ne oduzima gas, u kombinaciji sa kocenjem nekog od tockova.

 

Ako samo jedan od tockova izgubi trakciju, svakako da nece oduzeti gas, vec ce kociti taj tocak, da bi tako preko diferencijala preneo vecu silu na onaj tocak koji ima bolji kontakt sa podlogom.

 

Inace, sistem traction kontrol je jedan jako prost sistem i u primitivnim varijantama ga traktoristi koriste decenijama.

Naime, kada jedan tocak pocne da proklizava traktorista taj tocak koci (traktori uglavnom imaju odvojeno levo i desno kocenje)  :D

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sve je to normalno :) Kad na dugme ugasis TRC (traction control ili na Srpskom kontrola proklizavanja ili asr), tada se automatski ugasi i VSC (vehicle stability control tj kontrola stabilnosti ili esp). E tada ako uzmes da se igras sa rucnom ili da malo jace cimas volan pocece auto da igra valcer :) A dok je to ukljuceno ima da krene malo da mrdne i odmah ce da lupa kocnice (taj zvuk sto cujes) i da smiruje auto. To je korisno iskljuciti recimo kad ides ktoz dosta dubok sneg jer tu koristis slajfovanje tockova da bi prokopao put, a trc ne daje tockovima da slajfuju vec lupa kocnicu po onima koji se vrte brze od drugih i oduzima gas motoru.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×